اخبار صنعت

شناسایی 200 هزار خانواده نیازمند فاقد مسکن در کشور

رئیس مرکز برنامه ریزی و پژوهش کمیته امداد از شناسایی 200 هزار خانوار فاقد مسکن نیازمند اطلاع داد و گفت: کار ساخت 50 هزار واحد مسکن برای این خانواده ها از تیرماه شروع می گردد.

12 مرداد 1400

بازدید اعضای کمیسیون جهش فراوری و برنامه ریزی و بودجه مجلس از نمایشگاه پیشرفت ها و دستاورد های صنعت دفاعی

اعضاء کمیسیون جهش فراوری و برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از نمایشگاه دستاورد ها و پیشرفت های صنعت دفاعی وزارت دفاع در حوزه رزم زمینی بازدید کردند.

6 مرداد 1400

پوست موز زیر پای صنعت گوشت

دولت سیزدهم باید برای واردات و توزیع نهاده های دامی آمادگی کامل داشته باشد و هرگونه اهمال همچون آنچه در دو سال اخیر اتفاق افتاده، می تواند تیر خلاص را به صنعت دامپروری و امنیت غذایی کشور بزند.

4 مرداد 1400

کشف جسد 3 نوجوان از سد کشاورزی

امدادگران و غواصان جمعیت هلال احمر توانستند پس از ساعت ها کاوش، پیکر های سه نوجوانی را که در سد کشاورزی ناپدید شده بودند، بیابند. این افراد که 17 تا 20 ساله بودند روز پنجشنبه به قصد آب تنی وارد سد کشاورزی روستای خود شده بودند.

29 تیر 1400

100 ماینر غیرمجاز در یک شهرک مسکونی در تهران کشف شد

تهران (پانا) - با کوشش بازرسان شرکت توزیع نیروی برق تهران عظیم، دو مزرعه غیرمجاز ارز دیجیتال در یکی از شهرک های عظیم مسکونی تهران کشف و جمع آوری شد.

25 تیر 1400

آماده باش اورژانس درباره حادثه پالایشگاه تهران

تهران (پانا) - سخنگوی سازمان اورژانس کشور از اعزام 10 آمبولانس و اتوبوس آمبولانس به محل وقوع حریق پالایشگاه تهران خبر داد.

14 تیر 1400

نفتکش ایرانی هورس توسط اندونزی برطرف توقیف شد

کشتی نفتکش هورس متعلق به ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران که از 24 ژانویه (یکشنبه 5 بهمن 1399) تا به امروز در آب های اندونزی توقیف شده بود آزاد شد.

6 تیر 1400

دو مجموعه تفریحی و تجار البرز احیا می شوند

استاندار البرز با هدف حمایت از دو مجموعه تفریحی و تجار گفت: با مدیر ان و سازمان های خاطی که نقشی در زمینه تعطیلی و تعدیل نیرو داشته باشند بر خورد قضایی خواهد شد.

5 تیر 1400

ائتلاف سعودی یک کشتی جدید حامل سوخت برای یمن را توقیف کرد

خبرگزاری خبرنگاران-شرکت نفت یمن خاطرنشان کرد که ائتلاف سعودی یک کشتی جدید حامل سوخت مازوت برای یمنی ها را توقیف نموده است.

3 تیر 1400

ادعاهای تازه سازمان منع تسلیحات شیمیایی علیه سوریه، روسیه محکوم کرد

مدیر کل سازمان منع سلاح های شیمیایی روز پنجشنبه به شورای امنیت گفت که کارشناسان وی 77 ادعا علیه سوریه را آنالیز کردند و نتیجه گرفتند که 17 مورد احتمال استفاده یا استفاده از سلاح های شیمیایی وجود دارد.

2 تیر 1400

به مذاکرات در وین تا توافق نهایی ادامه خواهیم داد

رئیس جمهور گفت: ارقام رشد تولید، بهترین شاهد بر بی ثمر بودن سیاست فشار حداکثری آمریکا است که خود آنها را به اعتراف به شکست این سیاست ها وادار کرده است و با توجه با مذاکرات اخیر اجرا شده در وین، به صراحت آمادگی خود را برای رفع تحریم ها وفق برجام اعلام کرده...

1 تیر 1400

دریاچه مهارلو بدون هیچ امکاناتی مورد بازدید گردشگران قرار می گیرد

ایسنا/ براساس سخنان یک فعال گردشگری، دریاچه مهارلو بدون هیچ امکاناتی مورد بازدید گردشگران قرار می گیرد.

30 خرداد 1400

هشدار کمبود اکسیژن در روز های آینده

مدتی از شروع موج چهارم کرونا می گذرد. فقط یک هفته بعد از هشدار برخی استان ها نسبت به برپایی بیمارستان صحرایی حالا از گوشه و کنار، نگرانی هایی درباره کمبود اکسیژن برای بیماران کرونایی مطرح می شود.

27 خرداد 1400

رمزارزها راه جدید ایرانی ها برای دور زدن تحریم

خبرنگاران؛ خبرگزاری رویترز در گزارشی ادعا نموده است که ایران از رمزارزها برای کاهش اثر تحریم ها استفاده می نماید.

24 خرداد 1400

لزوم کنترل منابع آبی محدود

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان گفت: با توجه به کاهش نزولات جوی و خشکسالی پیش رو در سال جاری، کنترل منابع آبی محدود باید در دستورکار قرار گیرد.

22 خرداد 1400

فراوری قارچ گانودرما؛ محصولی با بازار خالی عرضه کننده و پر از متقاضی

خبرنگاران/زنجان یک فراوریکننده قارچ گانودرما گفت: در حال حاضر فراوری قارچ گانودرما به دلیل کم بودن تعداد فراوریکنندگان، توجیه مالی بالایی دارد.

20 خرداد 1400

واضح ترین شبیه سازی 3بعدی شکل گیری ستاره

اخترفیزیکدانان با کمک چارچوب محاسباتی موسوم به STARFORGE(تشکیل ستارگان در محیط های گازی) اولین شبیه سازی ابر گازی را در محل تشکیل ستاره ها ایجاد کرده اند.

20 خرداد 1400

کاهش 75 درصدی گردشگری در اسپانیا

با گذشت ماه ها از آغاز واکسیناسیون گسترده کووید-19 در اسپانیا، این کشور اروپایی در ماه گذشته میلادی (مارس/ فروردین- اردیبهشت) پذیرای 490 هزار و 88 توریست بین المللی بود که نسبت به مدت مشابه در سال 2020 و در بحبوحه اعلام شرایط هشدار، بیانگر کاهش 75.5 درصدی است.

4 خرداد 1400

نانوپوشش های ایرانی از شیوع بیماری ها جلوگیری می نمایند

پوشش های نانویی جزو فناوری های کارآمدی هستند که می توانند با ذخیره کردن خواص ماندگار ضد ویروس خود، منجر به کاهش شیوع بیماری ها از سطوح شوند.

3 خرداد 1400

فناوری های حوزه هوش مصنوعی توسعه می یابد

وجود تحلیل ها و ارائه داده های علمی جهانی تاثیری مستقیم در ارتقای فناوری ها و ورود هدفمند کشور به این عرصه ها دارد.

3 خرداد 1400
تعداد: (257)