سلامتی و پزشکی

گزارش، کمیسیون مشترک همکاری ایران و ازبکستان: اصلی ترین زمینه های همکاری کدام اند؟

توریسم، صنایع نساجی، خودروسازی، ترانزیت، بهداشت و درمان و خدمات فنی، از اصلی ترین حوزه های همکاری مالی و فنی ایران و ازبکستان در دور جدید مناسبات دو کشور می باشد.

8 بهمن 1398

فروکش کردن آنفلوآنزا در گیلان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان از فروکش کردن بیماری آنفلوآنزا در این استان اطلاع داد.

6 بهمن 1398

دیپلماسی، در نبود بشکه های نفت

بشکه های نفت مشخص کننده صندلی و قدرت کشورها در بازار جهانی نفت و نهادهای بین المللی است . این عبارتی است که بارها از سوی بسیاری از صاحبنظران و تحلیل گران مالی و سیاسی و از جمله وزیر نفت ایران در بیان صندلی و میزان تاثیرگذاری کشورهای نفتی در عرصه های سیاسی...

5 بهمن 1398

واقعیت مجازی به جنگ اعتیاد می رود!

پژوهشگران آمریکایی در آنالیز جدید خود دریافتند که شاید بتوان با یاری واقعیت مجازی، به کنترل خاطرات مرتبط با مصرف مواد مخدر یاری کرد.

4 بهمن 1398

سریال حکایت های کمال به بچه ها چه موضوعاتی را آموزش می دهد؟، انتقاد نویسنده سریال از بی توجهی مسئولان به تولید آثار فرهنگی برای کودک

نویسنده سریال حکایت های کمال از بی توجهی مسئولان به تولید آثار فرهنگی برای بچه ها انتقاد کرد.

1 بهمن 1398

آمار تکان دهنده بی خانمان ها در مناطق سلطنتیِ انگلیس

شمار افراد بی خانمان در انگلستان به 280،000 نفر افزایش یافته است. به خاطر بعضی از انواع ثبت نشده بی خانمانی، شمار واقعی این بحران می تواند بالاتر از این رقم باشد.

29 دی 1398

نشست مشترک انجمن دفاتر خدمات گردشگری ایران و هیئت جمهوری آذربایجان برگزار گردید

نشست مشترک انجمن دفاتر خدمات مسافرتی ایران و هیئت گردشگری جمهوری آذربایجان به ریاست فواد نقی اف رئیس آژانس دولتی گردشگری این کشور امروز چهارشنبه 13 آذر 98 برگزار گردید.

29 دی 1398

واکنش روسیه به تبادل اسرای طرفین مناقشه در یمن

وزارت امور خارجه روسیه تأکید کرد که کاهش شدت درگیری های نظامی در یمن و توافقات بین طرفین این مناقشه برای تبادل اسراء می تواند به کاهش مسائل انسانی و ایجاد جو لازم برای تقویت اعتماد در منطقه یاری کند.

25 دی 1398

چگونه گلودرد شدید را با روغن های طبیعی درمان کنیم؟

برخی از اسانس ها (روغن های ضروری) ممکن است علائم سرفه یا سرماخوردگی را با آرام کردن گلو، مبارزه با باکتری ها و کاهش التهاب گلو، التیام بخشند.

17 دی 1398

چگونه مسمومیت با دارو را تشخیص دهیم؟

متخصص طب اورژانس، شایع ترین انواع مسمومیت ها در ایران، نحوه پیشگیری و درمان آن ها را تشریح کرد.

3 دی 1398

چهره ها در شبکه های اجتماعی (333)

خبرنگاران - امیررضا شاهین نیا: سلامی دیگر. روز پاییزی تان به خیر و شادی و سلامتی. ممنون از اینکه امروز هم همراه ما هستید.

25 آذر 1398

بازیگری که مافیا برایش جذاب شد

مسابقه تلویزیونی مافیا با هدف افزایش قوه تشخیص روی آنتن می رود.

25 آذر 1398

هپاتیت را بشناس و مراقب باش!

ماهنامه دانشمند - فاطمه مهدی پور: به مناسبت روز جهانی مبارزه با هپاتیت، سازمان جهانی بهداشت از مسئولان سیاسی، دست اندرکاران حوزه بهداشت و مردم درخواست نموده است: هپاتیت را بشناسند و از همین امروز اقدام نمایند. این سازمان 28 جولای (7 مرداد) را روز جهانی...

24 آذر 1398

نانو به جنگ میکروب های بیماری زای مقاوم می رود

دانشمندان با استفاده از نانوکپسول های ساخته شده از مواد طبیعی، درمانی عاری از آنتی بیوتیک ابداع نموده اند که به جلوگیری و معالجه یکی از متداول ترین پاتوژن های باکتریایی یاری می نماید.

23 آذر 1398

واکنش نوبلیستها بعد از برنده شدن، رکورد زنی زنان و مسن ترین برنده

به گزارش خبرنگاران، جوایز پزشکی، فیزیک و شیمی نوبل امسال به بهترین محققان اعطا شد و در مجموع 8 دانشمند این افتخار را نصیب خود کردند. تحقیقات این دانشمندان به طور محسوس یا نامحسوسی زیربنای زندگی انسان را متحول خواهد کرد و هرکدام بنیان گذار راهی نوین برای...

22 آذر 1398

وضعیت تخت های توانبخشی در ایران، 250هزار بیمار نیازمند توانبخشی

به گزارش خبرنگاران، محمدتقی جغتایی روز چهارشنبه در سومین کنگره طب سالمندی که در مرکز همایش های رازی برگزار گشت، اضافه کرد: همسو با تغییرات انجام شده در نظام سلامت در سطح جهانی به منظور پوشش همگانی سلامت، پیشرفت های چشمگیری نیز در حوزه خدمات توانبخشی...

22 آذر 1398

گزارش، بازگشت آفریقا به فهرست اولویت های سیاست خارجی روسیه

نشست سران روسیه-آفریقا که به گفته پوتین، صفحه جدیدی از روابط دوجانبه را باز نموده، باید راه بازگشت سریع روسیه به قاره آفریقا را هموار سازد، جایی که دیگر نقش آفرینان جهانی، ازجمله آمریکا، چین و اتحادیه اروپا بسیار فعال هستند.

21 آذر 1398

اعلام رکوردهای ورودی مرادی و رستمی در مسابقات سوئیس

رکوردهای ورودی سهراب مرادی و کیانوش رستمی برای مسابقات وزنه برداری سوئیس تعیین شد.

20 آذر 1398

برای سلامت مغز چه ورزش هایی انجام دهیم؟

سلامت مغز و راه هایی برای سالم نگه داشتن مغز انسان همواره برای محققان و دانشمندان جذاب بوده است و درمورد تاثیر ورزش بر داشتن روانی سالم در سنین کهنسالی تحقیقات زیادی انجام شده است.

18 آذر 1398

چگونه از دروغ گویی بچه ها جلوگیری کنیم؟

یک روانشناس درباره راه حل مقابله با دروغ گویی بچه ها توضیحاتی داد.

17 آذر 1398
تعداد: (99)