سلامتی و پزشکی

احساس خلاء مجتمع تفریحی مناسب و هتل بیمارستان در کرمانشاه

به گزارش خبرنگاران، جلیل بالایی امروز شنبه در نشست معرفی فرصت های مالی کشور روسیه و استان کرمانشاه که در محل اتاق بازرگانی این استان برگزار گردید، گفت: کرمانشاه چهار سرمایه بزرگ تاریخ، سرزمین، مردم و امنیت را دارد که اینها فرصت هایی را برای سرمایه گذاری...

12 آذر 1398

دادستان جدید سودان: عاملان کشتار تظاهرکنندگان مجازات می شوند

دادستان جدید سودان از مبارزه با فساد و مجازات عاملان کشتار مردم در تظاهرات علیه نظام سابق خارطوم خبر داد.

9 آذر 1398

خودنمایی چندین ساله بانوان ایرانی در قامت خلبان و کمک خلبان، حضور بانوان در بخش های هوایی و کادر پروازی چشمگیر است

از سال های گذشته حضور بانوان در بخش های مختلف هوایی ازجمله خلبان یکم و کمک خلبان رشد یافته که نشان دهنده شکسته شدن سد حضور تنها آقایان در بخش هوایی است.

9 آذر 1398

چه موضوعاتی در مدارس سرتاسر جهان تدریس می گردد؟

مدرسه مکانی است که در آن نوجوانان برای آینده زندگی خود تصمیم می گیرند. اما مدارس هر کشوری شیوه متفاوتی برای کشف و پیشرفت استعداد دانش آموزان دارند.

29 آبان 1398

چگونه با تنفسِ شکمی حال بهتری داشته باشیم و بیشتر زندگی کنیم؟ (

سواد زندگی؛ توسعه توانمندی های فردی/ سید محمدمهدی شهیدی - ما آدم بزرگ ها گاهی آنقدر به خودمان غره می شویم که حتی یادمان می رود چطور نفس می کشیم.

24 آبان 1398

پاسکاری پرونده های تخلف جایگاه فروشی دانشگاه ها

رسیدگی به موضوع جایگاه فروشی در بعضی دانشگاه ها، بین وزارت بهداشت و قوه قضاییه پاسکاری می گردد.

22 آبان 1398

کشف پروتئینی که اثر دیابت نوع 2 را معکوس می نماید

پژوهشگران در آنالیز های جدید خود در خصوص دیابت دریافتند که شاید نوعی پروتئین بتواند در معکوس کردن اثر دیابت نوع دو موثر باشد.

20 آبان 1398

اظهارات عجیب بارتز شرور سرشناس پایتخت و یک پزشک قلابی

چندی قبل ماموران کلانتری 115 رازی از سرقت های سریالی موتور های گران قیمت در منطقه رازی آگاه و تیمی از ماموران برای دستگیری عامل این سرقت ها وارد عمل شدند.

15 آبان 1398

قربانی جدید گوشی های موبایل: آخرین شرکت سازنده پیجر در ژاپن پس از 50 سال تعطیل شد

صنعت پیجر در ژاپن پس از نیم قرن به کار خود انتها داد. شرکت Tokyo Telemessage در اطلاعیه ای روز دوشنبه گفت از سال آینده دیگر دستگاه پیجر تولید نخواهد کرد و سرویس های خود را تعطیل می کند.

14 آبان 1398

طعم شیرین سلامت زیر دندان روستاییان

باران پورکاظم - قزوین ـ خبرنگار :در روزهای پایانی تابستان به اصرار اهالی روستایی دورافتاده از منطقه الموت، برای دیدنشان راستا سخت و پیچ در پیچ الموت را طی کردیم. ابزار کارشان را در خودرو مجهزی با خود آورده بودند و در سکوت محض در ورودی روستا زیر تابلویی...

13 آبان 1398

اندازه گیری میزان آنتی بیوتیک خون با فناوری

محققان انگلیسی یک وصله پوستی با سوزن های ریز ابداع کرده اند که میزان آنتی بیوتیک در خون را اندازه گیری می کند. این روند به درمان بیمار کمک می کند.

13 آبان 1398

رشد جمعیت سالمندی دو برابر رشد موالید کشور است

سرپرست اداره کل بهزیستی استان یزد با بیان این که عدم توجه به بحث سالمندی تهدیدی جدی برای توسعه اجتماعی در کشور است، گفت: رشد جمعیت سالمندی دو برابر رشد موالید در کشور است.

12 آبان 1398

پارگی رباط صلیبی مهاجم استقلال تایید شد

به گزارش خبرنگاران، محسن کریمی مهاجم سرعتی تیم استقلال که در ترکیب ثابت تیمش برابر ذوب آهن قرار داشت و در دقیقه 40 بازی به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه زانو از میدان خارج شد، دچار پارگی رباط صلیبی شده است.

12 آبان 1398

فروش ایمپلنت های ارتوپدی به بیماران؛ ممنوع

مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی در ابلاغیه ای در حوزه ملزومات ارتوپدی به دانشگاه های علوم پزشکی کشور تاکید نمود که فروش هرگونه ایمپلنت ارتوپدی و اقلام جانبی آن به بیمار ممنوع بوده و تامین کنندگان و توزیع کنندگان آن صرفا مجاز به فروش به موسسات پزشکی مصرف...

7 آبان 1398

راه اندازی پایگاه دوم شهری فوریت های پزشکی اسدآباد تا سرانجام سال

رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهرستان اسدآباد از راه اندازی پایگاه دوم شهری فوریت های پزشکی این شهرستان تا سرانجام سالجاری اطلاع داد.

6 آبان 1398

نقش خدمات مشتریان در برندسازی گردشگری

یک کارشناس برندسازی گردشگری در یادداشتی به بررسی نقش خدمات مشتریان در برندسازی این کسب و کار پرداخته است.

2 آبان 1398

کوچ نشینان تهران به قشلاق می روند

مجید جباری: وزش باد سرد برای عشایر به معنای شروع سفر است؛ سفری سخت و طولانی که زندگی در آن جریان دارد. این روزها عشایر به حکم طبیعت، مجبور به کوچ اجباری هستند.

30 مهر 1398

هادی رضایی: پیش بینی ما کسب 34 مدال از بازی های پارالمپیک است

دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک: تا کنون 34 ورزشکار کشورمان (29 آقا و 5 خانم) سهمیه مسابقات پارالمپیک 2020 توکیو را کسب کرده اند.

30 مهر 1398

سرانه ورزشی در دانشگاه ها یک چهارم استاندارد جهانی است

خدابنده لو گفت: سرانه ورزشی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور کمتر از یک چهارم استاندارد جهانی است.

29 مهر 1398

ساعت رباتیکی که جست و خیز می کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، این ساعت که تی - رکس نام دارد، از شیشه و فولاد ساخته شده و با توجه به اینکه می تواند بر روی دوپای خود راه برود برای سرگرم کردن بچه ها بیمار نیز قابل استفاده است.

23 مهر 1398
تعداد: (79)