اخبار اقتصادی

گزارش، بازگشت آفریقا به فهرست اولویت های سیاست خارجی روسیه

نشست سران روسیه-آفریقا که به گفته پوتین، صفحه جدیدی از روابط دوجانبه را باز نموده، باید راه بازگشت سریع روسیه به قاره آفریقا را هموار سازد، جایی که دیگر نقش آفرینان جهانی، ازجمله آمریکا، چین و اتحادیه اروپا بسیار فعال هستند.

21 آذر 1398

هفت پرونده قصاص نفس در زندان خرم آباد به سازش ختم شد

رئیس شورای حل اختلاف لرستان با اشاره به سازش 19 فقره پرونده در شوراهای حل اختلاف دلفان و بروجرد، گفت: از ابتدای امسال تاکنون هفت پرونده قصاص نفس، به همت اعضا و کارکنان شورای حل اختلاف شعبه زندان خرم آباد به سازش ختم شده است.

19 آذر 1398

ورود سازمان حمایت به گران فروشی شیر خام ، با گران فروشی برخورد می گردد

رئیس سازمان حمایت مصرف نمایندگان و فراوری نمایندگان با توجه به گران فروشی شیر خام علیرغم کاهش قیمت سبوس از معاون وزیر جهاد کشاورزی خواست دامداران قیمت مصوب عرضه شیر خام را رعایت نمایند.

16 آذر 1398

همراه اول و ایرانسل 26 میلیارد تومان هزینه اینترنت آزاد زائران اربعین را برمی گردانند

وزیر ارتباطات با انتشار پستی در توئیتر از بازگشت 26 میلیارد تومان هزینه های اینترنت آزاد کاربران همراه اول و ایرانسل در ایام اربعین اطلاع داد.

15 آذر 1398

15 دوره آموزشی برای فعالان صنایع دستی استان گلستان برگزار گردید

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان گلستان از برگزاری 15 دوره آموزشی کوتاه مدت برای فعالین صنایع دستی استان در شش ماهه نخست امسال اطلاع داد.

14 آذر 1398

احساس خلاء مجتمع تفریحی مناسب و هتل بیمارستان در کرمانشاه

به گزارش خبرنگاران، جلیل بالایی امروز شنبه در نشست معرفی فرصت های مالی کشور روسیه و استان کرمانشاه که در محل اتاق بازرگانی این استان برگزار گردید، گفت: کرمانشاه چهار سرمایه بزرگ تاریخ، سرزمین، مردم و امنیت را دارد که اینها فرصت هایی را برای سرمایه گذاری...

12 آذر 1398

هزینه اینترنت با نرخ آزاد به زائران اربعین برگردانده گردد

هزینه اینترنت اپراتورهای داخلی یکی از مواردی بود که در مراسم اربعین سال جاری، باعث نارضایتی زوار شد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اپراتورها خواست تا مصارف را در قالب بسته محاسبه و پول های اخذ شده را به زوار بازگردانند.

12 آذر 1398

رییس جمهور کوبا: تحریم های تازه آمریکا نشانگر ضعف هستند

رییس جمهور کوبا تازه ترین دور تحریم های آمریکا علیه این کشور را نشانگر ضعف و تنزل اخلاقی دانست.

10 آذر 1398

آمار عدم بازگشت به موقع دانشجویان بورسیه

مجتبی صدیقی در مصاحبه با خبرنگاران درباره عدم بازگشت دانشجویان بورسیه گفت: روال درخصوص این دانشجویان همان روال گذشته است و تغییر جدی ندارد.

8 آذر 1398

جوابیه دفتر برنامه ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه به اظهارات قاضی پور

دفتر برنامه ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه جوابیه ای درباره اظهارات نادر قاضی پور درباره سفر استادان ایرانی به آمریکا به نام مطالعه احیای دریاچه ارومیه صادر کرد.

8 آذر 1398

نگرانی از قدرت دریافت دوباره بوکوحرام در نیجریه

نیجریه منابع مبارزه با بوکوحرام را ناکافی گفت.

6 آذر 1398

آمریکا بانک ترکیه ای را به دور زدن تحریم های ایران متهم کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، دادستانی فدرال آمریکا در نیویورک روز سه شنبه هالک بانک ترکیه را به مشارکت در یک طرح چندمیلیارد دلاری برای دور زدن تحریم های آمریکا علیه ایران متهم کرد.

5 آذر 1398

عراق، بازداشت شدگان اعتراضات را آزاد کرد

فارس نوشت: عضو کمیته حقوق بشر عراق گفت همه 950 نفر از افراد جوانی که در تظاهرات های اعتراضی و خشونت آمیز اخیر در عراق بازداشت شده بودند، آزاد شدند.

5 آذر 1398

بانک مرکزی نرخ بانکی ارزها را اعلام کرد

به گزارش خبرنگاران، بانک مرکزی نرخ بانکی 39 ارز را برای امروز گفت؛ براین اساس نرخ 29 ارز از جمله یورو و پوند نسبت به دیروز افزایش و 6 واحد پولی از جمله دلار کاهش داشت. نرخ چهار ارز نیز ثابت ماند.

4 آذر 1398

خانوارهای جدید مشمول قطع یارانه نقدی شناسایی شدند

سخنگوی ستاد اجرایی تبصره 14قانون بودجه، از شناسایی خانوارهای جدید مشمول قطع یارانه نقدی اطلاع داد و گفت: یارانه نقدی خانوارهایی که به اشتباه قطع شده بود، به صورت یکجا به حساب شان واریز می گردد.

3 آذر 1398

بزرگی نانوی کوچک در بازارهای جهانی

محصولات حوزه نانوفناوری محققان ایرانی این روزها به 45 کشور جهان صادر می گردد و حجم اقتصاد نانوفناوری به بیش از 2500 میلیارد تومان رسیده است.

3 آذر 1398

بهترین کشورها برای کار و زندگی مهاجران

تایوان برترین کشور برای شاغلان خارجی در سال 2019 معرفی گردید.

30 آبان 1398

چه موضوعاتی در مدارس سرتاسر جهان تدریس می گردد؟

مدرسه مکانی است که در آن نوجوانان برای آینده زندگی خود تصمیم می گیرند. اما مدارس هر کشوری شیوه متفاوتی برای کشف و پیشرفت استعداد دانش آموزان دارند.

29 آبان 1398

بازی های خانگی خوشحالی!

هفته نامه همشهری جوان: بازی های ساده اما هیجان انگیزی هستند که فقط به یک فقره کاغذ و قلم احتیاج دارند تا کارتان را راه بیندازند؛ کاغذها گاهی زمین بازی هستند و گاهی هم جایی برای پیاده کردن محتویات مغزتان. با هم مروری داریم بر چند بازی لذت بخش و ساده.

24 آبان 1398

شاهد ظهور آمریکای لاتین جدید هستیم، بازوهای آمریکا را قطع نموده ایم

به گزارش خبرنگاران، ایالات متحده آمریکا پس از شکست سیاست های خود در نیم قرن گذشته در منطقه آمریکای لاتین در کوشش است تا فصل جدیدی از روابط را با کشورهای این منطقه پایه گذاری کند.

23 آبان 1398
تعداد: (120)