3میلیون و 810 هزار تن کالای اساسی در بنادر کشور وجود دارد

به گزارش کی آنلاین، تهران (پانا) - معاون امور بندری و مالی سازمان بنادر و دریانوردی از وجود 3 میلیون و 810 هزار تن کالای اساسی در بنادر کشور اطلاع داد.

3میلیون و 810 هزار تن کالای اساسی در بنادر کشور وجود دارد

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، فرهاد منتصر کوهساری در بازدید از پروژه های توسعه ای بندر انزلی و نشست با بعضی از اپراتورهای مجتمع بندر انزلی، با بیان اینکه افزایش بهره وری تجهیزات بندری در کشور عملیاتی شد، گفت: 3 میلیون و 810 هزار تن کالای اساسی در بنادر وجود دارد و همکاری همه دستگاه ها برای افزایش سرعت تخلیه کالاها لازم است.

معاون امور بندری و مالی سازمان بنادر و دریانوردی اضافه نمود: در راستای متناسب سازی توان تجهیزات بندرانزلی نسبت به رشد تخلیه و بارگیری آن، اقداماتی صورت گرفته است، همچنین آنالیز هایی صورت گرفته تا اپراتور مجتمع بندر انزلی تجهیزات جدید را تأمین کند تا در آینده ارائه خدمات به مشتریان بیشتر گردد.

وی با بیان اینکه بندر انزلی در امسال بیش از یک میلیون تن تخلیه و بارگیری داشته است، اضافه نمود: مجتمع بندری انزلی در هشت ماهه امسال 53 درصد رشد تخلیه و بارگیری داشته که با توجه به اینکه اغلب کالاها در این بندر جز اقلام اساسی هستند، این ظرفیت و استعداد در انزلی وجود دارد تا تناژ تخلیه و بارگیری افزایش پیدا کند.

معاون امور بندری و مالی سازمان بنادر و دریانوردی با تأکید بر ضرورت توجه ویژه به ظرفیت بندرانزلی، یادآور شد: این بندر استعداد دارد تا در کالاهای کانتینری، غیر کانتینری و کالاهای اساسی فعالیت کند.

وی به شرایط سخت تحریم اشاره و با بیان اینکه بر اساس تصمیمات مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی باید بتوانیم از ظرفیت موجود بنادر استفاده نموده و در جاهایی که تجهیزات اضافه، مازاد و کم کارکرد وجود دارد به سمت بنادر سوق دهیم که نیازمند این تجهیزات هستند، توضیح داد: برای نمونه مکنده های غلات با موبایل ساحلی از بندر امام (ره)، ریچ استاکر برای عملیات تخلیه و بارگیری از بندر شهید رجایی و موبایل ساحلی برای انتقال به بندر انزلی پیش بینی شده که تا به امروز 4 دستگاه منتقل و در آینده ای نزدیک نیز دو دستگاه دیگر منتقل خواهد شد.

عضو هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: برای همه بنادر این مزیت ها دیده شده است تا بتوانیم از ظرفیت های موجود به منظور افزایش بهره وری تجهیزات استفاده کنیم.

وی با اشاره به شرایط کالاهای اساسی در بنادر، گفت: 3 میلیون و 810 هزار تن کالای اساسی در بنادر کشور وجود دارد که بیشترین آن در بندر امام (ره) با موجودی دو میلیون و 700 هزار تن است و در بندر شهید رجایی نیز 420 هزار تن کالای اساسی وجود دارد که این کالاها شامل ذرت (یک میلیون و 720 هزار تن)، سویا (444 هزار تن)، دانه های روغنی (380 هزار تن) و روغن خام (450 هزار تن) است.

عضو هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه همه دستگاه ها و دست اندرکاران بندری و دریایی در تلاش و تلاش هستند تا نیازهای کشور را فراهم نمایند، اضافه نمود: ضرورت دارد همه دست به دست هم دهند تا کالاها با سرعت از بنادر تخلیه گردد و با فرآوری، کالای نهایی به دست مصرف نمایندگان برسد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 بهمن 1399 بروزرسانی: 8 بهمن 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1395

به "3میلیون و 810 هزار تن کالای اساسی در بنادر کشور وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3میلیون و 810 هزار تن کالای اساسی در بنادر کشور وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید