کاکائو از قلب در زمان استرس محافظت می کند

به گزارش کی آنلاین، طبق نتایج یک تحقیق جدید، افزایش مصرف فلاوانول ها از افراد در مقابل مسائل قلبی ناشی از استرس نظیر سکته، بیماری قلبی و ترومبوز محافظت می کند.

کاکائو از قلب در زمان استرس محافظت می کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، فلاوانول ها گروهی از مولکول هایی هستند که به طور طبیعی در میوه ها و سبزیجات یافت می شوند.

محققان دانشگاه بیرمینگام انگلستان پی بردند هنگامی که به افراد نوشیدنی کاکائو حاوی مقادیر بالای فلاوانول داده شد، رگ های خونی در هنگام استرس ذهنی عملکرد بهتری نسبت به نوشیدن یک نوشیدنی غنی شده بدون فلاوانول داشتند.

در اثر عملکرد اندوتلیوم، غشای نازکی از سلول های پوششی در قلب و رگهای خونی به کاهش خطر بیماری عروق محیطی، سکته، بیماری قلبی، دیابت، نارسایی کلیه، رشد تومور، ترومبوز و بیماری های عفونی ویروسی شدید کمک می کند. می دانیم که استرس ذهنی می تواند بر عملکرد رگ های خونی تأثیر منفی بگذارد.

تیم تحقیق اثرات فلاوانول های کاکائو را بر تغییرات ناشی از استرس بر عملکرد عروق بررسی کردند.

دکتر کاتارینا رندیرو، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: ما دریافتیم که نوشیدن کاکائو غنی از فلاوانول می تواند یک استراتژی مناسب غذایی برای کاهش اختلالات موقت در عملکرد اندوتلیال به دنبال فشار روانی باشد و همچنین جریان خون را در دوره های استرس زا بهبود بخشد.

وی در ادامه می افزاید: فلاوانول ها در طیف وسیعی از میوه ها و سبزیجات بسیار متداول هستند. با استفاده از مزایای قلبی عروقی شناخته شده این ترکیبات در دوره های آسیب پذیری عروقی حاد (مانند استرس)، می توانیم رهنمودهای بهتری را در مورد نحوه استفاده بیشتر از مواد غذایی در زمان های پراسترس به افراد ارائه دهیم.

انواع مواد خوراکی غنی از فلاوانول عبارتند از سیب، انگور سیاه، توت سیاه، گیلاس، تمشک، گلابی، چای سبز و کاکائو فرآوری نشده.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1574

به "کاکائو از قلب در زمان استرس محافظت می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاکائو از قلب در زمان استرس محافظت می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید