واکنش پمپئو به پیشنهاد تبادل زندانیان بین آمریکا و ایران

به گزارش کانلاین، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه در تماسی تلفنی با ایگنازیو کاسیس وزیر امور خارجه سوییس درباره بازگرداندن احتمالی شهروندان آمریکایی که در ایران زندانی هستند مصاحبه کرد.

واکنش پمپئو به پیشنهاد تبادل زندانیان بین آمریکا و ایران

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه نشنال، وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد: وزیر امور خارجه [آمریکا]از وزیر خارجه سوییس بابت نقش مداوم و سازنده به عنوان حافظ منافع در ایران و کمک به بازگرداندن شهروندان آمریکایی از ایران و میانمار تشکر کرد.

یک مقام آمریکایی به روزنامه نشنال گفته است که آزادسازی زندانیان آمریکایی باید سریع و بدون شرط انجام شود.

این مقام یاد شده درباره این که آیا پیشنهادی مطرح است یا مذاکرات ممکن است چه وقت اتفاق بیفتند، توضیحی نداد.

بر اساس این گزارش، اظهارات مقامات آمریکایی در پی این مطرح شده است که محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان روز گذشته با حضور در کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره تبادل زندانیان میان ایران و آمریکا گفت: بنده در مهر ماه 1397 بر اساس تصمیمی که گرفته شد، اعلام کردم که جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد کلیه زندانیان ایرانی که در آمریکا و یا در سایر کشور ها با فشار های آمریکا زندانی هستند با کلیه زندانیان آمریکایی مبادله شوند.

وی ادامه داد: این صحبتی که است که ما مطرح کردیم از آن زمان آمریکایی ها به ما پاسخی نداده اند و هنوز هم در این زمینه پاسخی ارائه نکرده اند.

علاوه بر این، سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره اظهارات ظریف گفت: آقای ظریف همچنین گفت که مبادله زندانیان و بازداشت شدگان بین ایران و آمریکا مسئله ای ندارد و نیاز به مذاکره نداریم و ما اصلا مذاکره ای با آمریکا نخواهیم داشت، اما مبادله زندانیان با هماهنگی حافظ منافع آمریکا در ایران انجام می شود. سخنگوی دولت نیز همین موضوع را اعلام کرده است لذا تغییر سیاستی نداریم.

منبع: فرارو
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1024

به "واکنش پمپئو به پیشنهاد تبادل زندانیان بین آمریکا و ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش پمپئو به پیشنهاد تبادل زندانیان بین آمریکا و ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید