واکنش خزانه دار شورای شهر تهران به خبر دستگیری 2 مدیر شهرداری تهران

به گزارش کانلاین، خزانه دار شورای شهر تهران در واکنش به خبر بازداشت شهردار سابق منطقه12 و شهردار ناحیه 4 آن منطقه، گفت: همین الان با مسوولان شهرداری صحبت کردم و آنها اعلام کردند که شهردار سابق صبح امروز در جلسه شهرداران بوده است . برای شهردار یکی از نواحی منطقه 12 نیز مسائل قضایی ایجاد گردیده که پرونده اش در دست آنالیز است.

واکنش خزانه دار شورای شهر تهران به خبر دستگیری 2 مدیر شهرداری تهران

به گزارش کانلاین، حسن رسولی امروز در نشست خبری که به منظور تشریح عملکرد کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران برگزار گردید، در مورد میزان بدهی شهرداری گفت: در گزارشی که شهردار سابق تهران ارائه کرد و آن را به شورای شهر تقدیم کرد، تا 11 شهریورماه 97 شهرداری تهران به نظام بانکی کشور بیش از 21 هزار میلیارد تومان بدهکار است و همچنین میزان دیون شهرداری تا آخرین روز اسفندماه سال 96 بیش از 15 هزار میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه شهردار سابق پرونده هایی را به مراجع قضایی ارسال کرد که بخشی از آن ها در حال رسیدگی است گفت: برای هم جای سوال است که چرا دادستان به عنوان مدعی العموم در برخی از پرونده های شهرداری ورود نکرده است.

وی در پاسخ به شائبه تعدیل نیرو در مدیریت شهری گفت: تا قبل از شورای شهر پنجم روند جذب در شهرداری سرعت گرفته بود که حالا طی یک سال اخیر این روند متوقف گردیده است به گونه ای که 1284 نفر به صورت انگیزشی از شهرداری جدا شدند و این در حالیست که در این مدت تنها 173 نفر جذب گردیده اند که 11.5 درصد آن ها مدرک دکترا داشتند و این در حالیست که در گذشته نسبت مدرک تحصیلی دکترا 4 نفر در هزار نفر بود و عمده کارمندان از دانشگاه علمی کاربردی شهرداری فارغ التحصیل گردیده بودند.

وی با بیان اینکه بر اساس قانون سالیانه 4 درصد می تواند از نیروی انسانی کاهش و 2 درصد از فارغ التحصیلان و نخبگان کشور جذب شوند گفت: ما روند کاهشی را به 6 درصد و روند جذب را به 3 درصد رساندیم و جذب نیز تنها از طریق آزمون سراسری صورت می گیرد.

رسولی در پاسخ به سوالی درباره وضعیت بانک شهر با بیان اینکه بخشی از سهام این بانک متعلق به شهرداری تهران و کارکنان شهرداری است و مابقی سهام این بانک به هفت کلانشهر دیگر و همچنین سهامداران بخش خصوصی تعلق دارد، گفت: معتقدم که بانک شهر بر اساس صورت های مالی سال گذشته یکی از مناسب ترین صورت های مالی را داشته و نه تنها ورشکسته نیست بلکه از اعتبار خوبی هم برخوردار است.

وی با بیان اینکه در چند ماه گذشته حدود 1340 میلیارد تومان از مطالبات بانک شهر از شهرداری در قالب تهاتر ملک تسویه گردیده است گفت: 14 نفر به بانک مرکزی معرفی شدند که از این میان 9 نفر برای هیات مدیره بانک برگزار می شوند و به محض آنکه اعضای هیات مدیره معین شوند، مدیرعامل نیز انتخاب می گردد.

خزانه دار شورای شهر تهران درباره بازگشت هولوگرام گفت: وجه مفسده آمیز هولوگرام متوقف گردیده و شرکت های کارگزاری با سازوکار جدید آغاز به کار خواهند کرد.

به گزارش کانلاین، همچنین بهاره آروین عضو دیگر کمیسیون برنامه و بودجه نیز در پاسخ به سوالی درخصوص خاتمه بارگذاری قراردادهای شهرداری در سامانه شفافیت، گفت: سقف هزینه قراردادها تا آخر شهریور ماه کاهش می یابد و در ابتدا قراردادهای بالای 500 میلیون تومان و بعد هم بالای 250 میلیون تومان در راستای سالم سازی مدیریت، منتشر می گردد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا اسامی رسانه های دریافت کننده طرح ترافیک منتشر نگردیده است، گفت: در امسال اول قرار بود توزیع آرم توسط وزارت ارشاد باشد اما مورد پذیرش قرار نگرفت ، از سال آینده اسامی رسانه های دریافت کننده سهمیه طرح ترافیک منتشر می گردد.

آروین در مورد خاتمه مصوبه ممنوعیت فروش هولوگرام نیز با بیان اینکه شهردار سابق دو بخشنامه خوب داشت که یکی از آن ها ممنوعیت فروش هولوگرام بود گفت: البته در مرحله ای دستور توقف صادر شد زیرا انحرافات به قدری بود که چاره دیگری نداشتند.هولوگرام یکی از گلوگاه های تخلفات بود که مهار شد و در نشستی دیگر در مورد شیوه پیشین هولوگرام و شیوه جدید صحبت می کنم .

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 آذر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 32

به "واکنش خزانه دار شورای شهر تهران به خبر دستگیری 2 مدیر شهرداری تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش خزانه دار شورای شهر تهران به خبر دستگیری 2 مدیر شهرداری تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید