مشخصات املاک قیمت مناسب تهران

به گزارش کی آنلاین، بررسی فایل های خرید املاک با نرخ هایی کمتر از میانگین قیمتی پایتخت، از تنوع این فایل ها در مناطق مختلف حکایت دارد.

مشخصات املاک قیمت مناسب تهران

به گزارش دنیای اقتصاد؛ بر اساس آمار های رسمی از تحولات بازار مسکن که از سوی بانک مرکزی به صورت ماهانه منتشر می شود، میانگین قیمت مسکن در مناطق بیست و دوگانه تهران در آبان ماه 27 میلیون تومان بوده است. اما با توجه به اینکه مناطق 1 و 3 جزو مناطق لوکس محسوب می شوند، بدون احتساب قیمت هر مترمربع واحد مسکونی معامله شده در این دو منطقه، میانگین قیمت خرید و فروش ملک در مناطق بیست گانه تهران حدودا 20 میلیون تومان در هر مترمربع برآورد می شود.

بر اساس آمار های رسمی، منطقه یک تهران در آبان ماه فقط 5/ 4 درصد از معاملات را به خود اختصاص داد؛ ضمن اینکه در منطقه 3 تهران نیز معاملاتی به مراتب کمتر به ثبت رسیده است. به گفته مشاوران املاک در مجموع این دو منطقه را می توان جزو مناطق لوکس در نظر گرفت که مخاطبان خاص خود را دارند.

بررسی فایل های فروشندگان ملک در مناطق مختلف پایتخت با قیمت های پیشنهادی کمتر از 20 میلیون تومان در هر مترمربع، نشان می دهد متقاضیان این واحد ها در مناطق مختلف به ویژه مناطق شرقی و جنوبی می توانند ملک متناسب با بودجه خود را جست وجو کنند. هر چند میانگین قیمت در مناطق و حتی محلات مختلف متغیر است، اما در مجموع فایل خرید و فروش ملک با نرخ کمتر از 20 میلیون تومان در هر مترمربع علاوه بر مناطق جنوبی، تقریبا در مناطق مرکزی، شرقی و غربی نیز قابل جست وجو هستند.

بررسی برخی فایل های فروش که اخیرا از سوی مالکان در مناطق مختلف به بنگاه های معاملات ملکی پیشنهاد شده، از ارائه نرخ های متنوعی برای هر مترمربع حکایت دارد، به این ترتیب که در برخی محلات مناطق جنوبی نرخ هایی در محدوده 11 میلیون تومان و در مناطق شرقی و غربی غالبا بین 14 تا 20 میلیون تومان یافت می شوند.

منبع: فرارو
انتشار: 18 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1366

به "مشخصات املاک قیمت مناسب تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشخصات املاک قیمت مناسب تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید