فناوری های حوزه هوش مصنوعی توسعه می یابد

به گزارش کی آنلاین، وجود تحلیل ها و ارائه داده های علمی جهانی تاثیری مستقیم در ارتقای فناوری ها و ورود هدفمند کشور به این عرصه ها دارد.

فناوری های حوزه هوش مصنوعی توسعه می یابد

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برهمین اساس ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای ارائه تصویری درست و واقعی از شرایط فعلی این صنعت در کشورهای مختلف یک همکاری مشترک برای چاپ کتاب فناوری هوش مصنوعی و رویکردهای استراتژیک کشورها را آغاز کرده است.

کتابی با تمرکز بر تحلیل داده های خام استارتاپی، پتنت و مقالات علمی به اضافه تحلیل محتوای برنامه های ملی کشورها که توسط دولت ها نوشته شده است. این کتاب توسط شرکت مشاوران ارزش سورین در تعامل با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به چاپ رسیده است.

این روزها هوش مصنوعی به عنوان یکی از روندهای برتر فناوری و یک از عوامل اقتدار مورد توجه قرار گرفته است. تنوع و فراوانی داده های تولیدی در کنار توسعه سخت افزارهای پیشرفته با قابلیت پردازش داده های حجیم به توسعه روز افزون این حوزه کمک شایانی کرده است.

به همین دلیل کشورهای مختلف تلاش کرده اند تا تلاش های ملی خود را سازمان داده و اسنادی را برای ورود هدفمند به حوزه هوش مصنوعی تدوین کنند. برهمین اساس جمع آوری، رصد و استفاده از این داده ها می تواند به فناوران، مدیران و علاقه مندان به این صنعت برای ورودی هوشمند به این حوزه کمک کند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 خرداد 1400 بروزرسانی: 3 خرداد 1400 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1619

به "فناوری های حوزه هوش مصنوعی توسعه می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فناوری های حوزه هوش مصنوعی توسعه می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید