طلا دوباره خیز برداشت، هراس طلا از عصر جمعه

به گزارش کانلاین، خبرنگاران : در انتها کار بازار جهانی در روز پنجشنبه با 21 دلار افزایش و قیمت اونس جهانی طلا توانست به کانال 1900 دلار برگرد و بعد از 8 روز در این کانال تا انتها ساعات کاری بازار بماند. آیا انتشار نرخ بیکاری این دستاورد را به باد می دهد؟

طلا دوباره خیز برداشت، هراس طلا از عصر جمعه

به گزارش خبرنگاران، قیمت اونس طلا سه روز است که در یک قدمی 1900 دلار واقع شده است و حتی در روز چهارشنبه تلنگری به این سقف هم زد، اما در تمامی این مدت در عبور از مرز 1900 ناکام ماند ال این که روز پنج شنبه با یک درصد افزایش، قیمت فلز زرین توانست در کانال 1900 مقیم شود. قیمت اونس در روز پنج شنبه سه بار به کانال 1900 راه یافت و هر بار توانشت مدتی بیشتری در کانال بماند. در نهایت در راند سوم که از ساعت 6 عصر به وقت تهران آغاز شد، قیمت اونس تا 1912 دلار هم افزایش یافت در سرانجام کار بازار در ساعت 1 بامداد به وقت تهران، قیمت 1905 دلار را به ثبت رساند.با این رکورد قیمت اونس از آغاز هفته نزدیک به 65 دلار افزایش یافته است.

آیا نرخ بیکاری تمام زحمات گاو های طلا را پاک می کند؟

تحلیل های فنی برای ساعات آینده قویاً توصیه به خرید، برای روز آینده خنثی و برای هفته آینده توصیه به خرید دارند. اما محرکی که می تواند این تحلیل های فنی برهم زند و قیمت فعلی آن را بطور محسوسی تغییر دهد انتشار آمار بیکاری ماهانه آمریکا خواهد بود. این مجموعه داده های مرتبط به وضیت اشتغال ماه سپتامبر قرار است جمعه ساعت 4 عصر منتشر شود. آمار بیکاری ماه گذشته 8.4 درصد بوده و انتظار می فرایند این ماه با کمی کاهش به 8.2 برسد.

ماه قبل با انتشار نرخ بیکاری ماه اوت قیمت اونس نزدیک به 40 دلار سقوط کرد. زیرا انتظار می رفت نرخ بیکاری از 10.2 درصد نوامبر به 9.8 درصد برسد. اما با انتشار نرخ بیکاری ماه اوت این نرخ 8.4 درصد اعلام شد ، آماری که از انتظارات و پیش بینی ها بسیار پایین تر بود. اگر این ماه نیز نرخ بیکاری کاهش بیش از حد انتظار داشته باشد، برای سرمایه گذاران به این معنا خواهد بود که سرعت ترمیم اقتصادی سریع تر از پیش بینی ها بوده است و درنتیجه باعث می شود بسیاری به سمت فروش طلا هجوم آورند. چنین اتفاقی می تواند طلا را به کانال 1800 بازگرداند.

در بازار های مرتبط: هر اونس نقره با 2.56 درصد افزایش به 23.80 دلار رسید. هر اونس پلاتین با افزایش 1.05 درصدی به 897.63 دلار رسید ، در حالی که هر اونس پالادیوم با رشد 1.42 درصدی به 2337 دلار رسید.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1233

به "طلا دوباره خیز برداشت، هراس طلا از عصر جمعه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طلا دوباره خیز برداشت، هراس طلا از عصر جمعه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید