رمزارزها راه جدید ایرانی ها برای دور زدن تحریم

به گزارش کی آنلاین، خبرنگاران؛ خبرگزاری رویترز در گزارشی ادعا نموده است که ایران از رمزارزها برای کاهش اثر تحریم ها استفاده می نماید.

رمزارزها راه جدید ایرانی ها برای دور زدن تحریم

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران؛ رویترز در گزارشی مدعی شده است که یک مطالعه جدید نشان داده که و به این کشور اجازه می دهد صدها میلیون دلار ارز رمزنگاری شده بدست آورد که می تواند برای خرید کالای وارداتی و کاهش تأثیر تحریم ها استفاده کند.

بر اساس ارقام شرکت تحلیلی بلاکچین Elliptic، در سطح کنونی استخراج، .

ایالات متحده تقریباً تحریم کاملی علیه اقتصادی ایران اعمال نموده، از جمله علیه واردات و صادرات، بویژه در بخش های نفت و فرآورده ها، روابط بانکی، و حمل و نقل این کشور.

در حالی که ، مشخص آمار دقیق بسیار چالش برانگیز است برآوردهای Elliptic براساس داده های جمع آوری شده از ماینرهای بیت کوین توسط مرکز آلترناتیو اقتصادی کمبریج تا آوریل 2020 و گزارش های شرکت فراوری برق دولتی ایران در ژانویه 2021

بیت کوین و سایر رمزارزها به وسیله فرایندی به نام ماینینگ ایجاد می شوند که در آن رایانه های قدرتمند برای حل مسائل پیچیده ریاضی با یکدیگر رقابت می نمایند. این فرآیند انرژی بر است و اغلب متکی به برق فراوری شده توسط سوخت های فسیلی است که ایران غنی از آن است.

بر اساس گزارش رسانه های محلی ، بانک مرکزی این کشور تجارت بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه استخراج شده در خارج از کشور را منع می نماید، اگرچه این ارزها به طور گسترده در بازار سیاه موجود است.

رویترز در ادامه گزارش مدعی شده است که ایران استخراج رمزارزها را به طور رسمی در سال های اخیر به عنوان یک صنعت به رسمیت شناخت، و برای آن انرژی ارزان داشت و ماینرها را ملزم به فروش بیت کوین استخراج شده خود به بانک مرکزی کرد. چشم انداز انرژی ارزان قیمت، توجه ماینرهای بیشتری را به ویژه از چین به این کشور جلب نموده است. تهران به ارزهای رمزپایه استخراج شده در ایران اجازه می دهد تا هزینه واردات کالاهای مجاز را پرداخت نمایند.

رویترز نوشته که این مطالعه نشان می دهد که ایران دریافته است که استخراج بیت کوین فرصتی جذاب برای اقتصادی تحت تحریم است که از کمبود پول نقد سخت رنج می برد و در عوض از نفت و گاز طبیعی مازاد برخوردار است.

به نوشته رویترز، بر اساس این مطالعه، است؛ .

در این مطالعه آمده است: بنابراین دولت ایران با استفاده از فرآیند استخراج بیت کوین برای دور زدن تحریم های تجاری استفاده می نماید و ذخایر انرژی خود را در بازارهای جهانی به فروش می رساند.

بر اساس این مطالعه، دارایی ماینرهای مستقر در ایران مستقیماً با بیت کوین پرداخت می گردد که می تواند برای پرداخت هزینه واردات مورد استفاده قرار گیرد و اجازه می دهد تحریم های مربوط به نقل و انتقال پول به وسیله موسسات اقتصادی ایران بدون هیچ ردی دور زده گردد.

Elliptic می گوید: شرکت های اقتصادی که آغاز به ارائه خدمات رمزارز، به ویژه در ایالات متحده نموده اند، باید تحریم های احتاقتصادی که به وسیله استخراج بیت کوین در ایران دور زده می شوند را در نظر بگیرند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 24 خرداد 1400 بروزرسانی: 24 خرداد 1400 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1647

به "رمزارزها راه جدید ایرانی ها برای دور زدن تحریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رمزارزها راه جدید ایرانی ها برای دور زدن تحریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید