خبرنگاران اروپا در معرض تهدید شورش های کرونایی

به گزارش کی آنلاین، تهران- خبرنگاران- ناآرامی های اخیر هلند نگرانی هایی را در خصوص وقوع اعتراض های مشابه در بعضی دیگر از کشورهای اروپایی به دلیل محدودیت های کرونایی و مسئله واکسیناسیون ایجاد نموده است.

خبرنگاران اروپا در معرض تهدید شورش های کرونایی

با ما سفر کنید و با تور هوایی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگاران به نقل از روزنامه گاردین، اخیرا چند شهر هلند شاهد ناآرامی و شورش به دلیل محدودیت های کرونایی و مسئله توزیع واکسن بود.

این ناآرامی و شورش ها در هلند بدترین خشونت طی چهار دهه اخیر محسوب می گردد و نگرانی از بروز شورش های مشابه هلند در خیابان های دیگر کشورهای اروپایی به وجود آمده است.

در کل، اتحادیه اروپا نسبت به در اختیار گذاشتن واکسن های خریداری شده برای شهروندانش آن چنان که باید فعال نبوده است.

در انگلیس از هر 100 نفر 10.5 دوز واکسن ثبت شده است و بهترین عملکرد در میان کشورهای اتحادیه اروپا تا به امروز از آن کشور کوچک مالت بوده که از هر 100 نفر چهار دوز واکسن ثبت شده است. به طور کل میانگین اتحادیه اروپا در این راستا فقط 2 دوز در هر 100 نفر بوده است.

راسموس بچ هانسن یک عضو یک شرکت تحلیل داده ها در این زمینه گفت: یک چالش امروز اتحادیه اروپا به طور گسترده مربوط به توزیع واکسن کروناست. در مسئله توزیع واکسن های کرونا در کشورهای اتحادیه اروپا سرعت عمل و آمادگی نهادهای مرتبط متفاوت بوده است.

شرایط محدودیت های کرونایی و همچنین توزیع واکسن و واکسیناسیون کُند نگرانی هایی را ایجاد نموده است و بعضی هراس دارند که نارضایتی های اخیر مشاهده شده در هلند در دیگر شهرهای اروپا نیز تکرار گردد.

اگر اتحادیه اروپا نتواند در رابطه با به خاتمه رسیدن ممنوعیت های رفت وآمد و تعطیلی کافه ها در تابستان امیدواری ایجاد کند، شرایط برای دولتها و کل اتحادیه اروپا سخت می گردد.

ایتالیا در اولین هفته های شیوع کرونا در سال مجبور به انتقاد از مسئله فقدان همبستگی در اتحادیه اروپا در مسئله مقابله با کرونا شده بود.

مخاطرات زیادی در هقته های آینده در اروپا وجود دارد. صحنه های مشاده شده در روزهای اخیر در شهرهای هلند می تواند هشداری برای دولتهای اروپایی باشد که خیابان های اروپا نیز ممکن است با چنین شورش هایی روبرو گردد.

اعتراض ها در هلند از روز شنبه در سراسر این کشور در حالی شروع شد که با تصمیم دولت برای اجرای منع رفت و آمد شبانه برای مقابله با کرونا ارتباط داشت. مارک روته نخست وزیر هلند اغتشاش و شورش در این کشور را که در جریان آن معترضان به پلیس حمله کردند، محکوم کرد.

مقررات منع رفت و آمد برای اولین بار از زمان جنگ جهانی دوم در هلند اعمال شده است، پس از آنکه انستیتو ملی سلامت هلند در خصوص موج جدید ابتلا به کووید-19 به واسطه شیوع گونه جدید و جهش یافته ویروس در انگلیس هشدار داد و حال آنکه موارد جدید ابتلا به کرونا در این کشور طی هفته های اخیر کاهش یافته است.

پلیس اعلام نمود که در جریان نا آرامی هفته جاری در هلند، صدها نفر بازداشت شدند. مدارس و فروشگاه های غیرضروری در هلند از اواسط دسامبر (اواخر آذر) تعطیل شده است. رستوران ها در هلند نیز دو ماه قبل از این تاریخ بسته شده بود.

دولتمردان اروپایی، آشفته از شناسایی گونه های جدید ویروس کرونا در تلاشند تا حتی با تهدید شرکت های فراوریی واکسن فایزر آمریکایی و آسترازنکا انگلیسی، پایبندی آن ها به تعهداتشان را تضمین نموده و بر وعده دور از ذهن ایمن سازی 70 درصدی جمعیت کشورهای عضو اتحادیه تا تابستان جامه عمل بپوشاند.

پس از گذشت چهار هفته از طرح واکسیناسیون سراسری کووید-19 در اتحادیه اروپا که به صورت رسمی از روز یکشنبه 27 دسامبر (هفتم دی ماه) شروع شد، مسائل لجستیکی پیش بینی نشده و دشواری ها در اجرای یک برنامه فراوری و توزیع روشن و هماهنگ با شرکت های دارویی سبب شد تا برنامه ریزی های بلندپروازانه ابتدایی دولت ها به فراموشی سپرده گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1440

به "خبرنگاران اروپا در معرض تهدید شورش های کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اروپا در معرض تهدید شورش های کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید