کوشش هلال احمر برای برطرف کمبود ماسک و داروی تامی فلو

به گزارش کانلاین، سرپرست جمعیت هلال احمر از اقدامات این سازمان در حوزه تامین ماسک، اقلام بهداشتی و بعضی داروهایی که دچار مشکل هستند، اطلاع داد و گفت: هلال احمر به صورت جدی وارد بحث کرونا شده تا بخشی از بار را بردارد.

کوشش هلال احمر برای برطرف کمبود ماسک و داروی تامی فلو

به گزارش کانلاین، از زمان شیوع ویروس کرونای کووید 19 در کشور، محصولات مربوط به ایمنی مردم مثل ماسک، ژل ضدعفونی نماینده و الکل به طرز چشمگیری نایاب شده و مردم و بیمارستان ها در این زمینه دچار دردسرهای فراوانی شده اند. در این میان داروی تامی فلو نیز که ویژه کروناست، در بازار یافت نمی گردد و بسیاری از شهروندان که یکی از اعضای آنها به کرونا مبتلا شده اند، دسترسی به این دارو ندارند.

در این میان دکتر کریم همتی، سرپرست جمعیت هلال احمر به ایسنا گفته که هلال احمر به صورت جدی وارد بحث کرونا شده تا بخشی از بار را بردارد. این اقدام از فراوری ماسک و مواد ضدعفونی نماینده تا در حوزه واردات دارو را شامل می گردد.

او گفت: از روزی که ابلاغ بنده را زدند، بلافاصله با دوستان سازمان داوطلبان هلال احمر، جلسه ای را در زمینه اقدامات در حال پیگیری در زمینه کرونا برگزار کردیم. در حال حاضر بیشترین مسئله ای که وزارت بهداشت در زمینه کرونا با آن روبرو است، بحث تهیه و تامین اقلام بهداشتی مانند ماسک ساده، ماسک چند لایه و مواد ضدعفونی نماینده است.

همتی اضافه نمود: بر همین اساس طی دو روز گذشته این موضوع را پیگیری کردیم و ظرفیتی را که از چند روز پیش در کارخانه های هلال احمر مانند سها یک، سها دو و سازمان تدارکات برای فراوری این اقلام ایجاد شده بود، به مرحله اجرایی رساندیم. به طوری که مجوزهایی را که احتیاج بود تا از وزارت بهداشت اخذ شوند، پیگیری کردیم و اقدامات اولیه انجام شد تا بتوانیم از امروز اولین بخش از فراوریی های شرکت سها یک را بیرون دهیم که شامل ماسک، مواد ضدعفونی و ژل های ضدعفونی نماینده است.

سرپرست جمعیت هلال احمر ایران گفت: قرار است شرکت سها یک روزانه حدود 15 هزار ماسک فراوری کند و روزانه حدد هفت هزار لیتر هم ژل و مواد ضدعفونی نماینده از سوی این شرکت فراوری می گردد. این اقلام از امروز وارد بازار می شوند. البته این اقلام در اختیار وزارت بهداشت قرار می گیرد و بخشی از آن ها هم در اختیار داروخانه های هلال احمر قرار خواهد گرفت.

وی گفت: در عین حال روز گذشته مصوب کردیم که انباری عظیم از سوی جمعیت هلال احمر در اختیار وزارت بهداشت که متولی کلی کار است، قرار گیرد تا تمام یاری های بین المللی در این انبار قرار گیرد.

همتی در زمینه اقدامات هلال احمر در حوزه واردات دارو نیز بیان نمود: از روز گذشته برای واردات بسیاری از داروهای مورد احتیاج بیماران مانند تامی فلو در حال رایزنی هستیم تا بتوانیم بعضی اقلامی را که در کشور کافی نیست، وارد کنیم. در عین حال داروهایی که برای درمان کرونا مورد استفاده قرار می گیرد نیز در داروخانه های هلال احمر و عمدتا در داروخانه هلال احمر در تهران توزیع می گردد که روزانه 5 تا 6 هزار نفر از این داروها استفاده می نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 880

به "کوشش هلال احمر برای برطرف کمبود ماسک و داروی تامی فلو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش هلال احمر برای برطرف کمبود ماسک و داروی تامی فلو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید