برای پررنگ شدن نقش صنایع دستی در زندگی امروزی چه باید کرد؟

به گزارش کی آنلاین، رضا ابراهیم نیا در خصوص شرایط رونق کسب و کارهای صنایع دستی اظهار کرد: با توجه به تورم موجود و بالا بودن هزینه های زندگی، اقبال اقشار میانه و پایین تر جامعه به صنایع دستی به شدت کاهش یافته است.

برای پررنگ شدن نقش صنایع دستی در زندگی امروزی چه باید کرد؟

وی ادامه داد: بنابراین به دلیل بالا بودن هزینه های زندگی، خرید صنایع دستی در اولویت مصرف کننده داخلی نیست، همچنین به دلیل مسائل سیاسی ورود جهانگرد خارجی نیز کاهش یافته که این دو عامل به تنهایی تاثیر منفی زیادی در اقتصاد صنایع دستی گذاشته که نتیجه آن افزایش نرخ بیکاری، کاهش سرمایه گذاری، تغییر شغل هنرمندان و... خواهد بود.

سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی خراسان رضوی در خصوص اقداماتی که باید برای رونق صنایع دستی اتخاذ کرد، اضافه کرد: رفع اختلافات سیاسی و اجتماعی که در نتیجه باعث رونق صنعت جهانگردی و ورود توریسم می شود، اعطای تسهیلات بانکی بلندمدت و ارزان به تولید کنندگان، فروشندگان و صادر کنندگان صنایع دستی، مهار تورم و بالا بردن سطح رفاه و قدرت خرید عموم مردم، اختصاص کارت اعتباری ویژه خرید صنایع دستی به عموم مردم، مکلف کردن ادارات دولتی به اختصاص درصدی از بودجه عمومی خود به خرید صنایع دستی از جمله اقدامات برای رونق صنایع دستی به شمار می رود.

وی در خصوص نقش تبلیغات در معرفی صنایع دستی گفت: تبلیغات در تجارت دنیای امروز نقش اساسی و غیر قابل انکاری دارد که صنایع دستی نیز از این قاعده مستثنی نیست. به عقیده من آگهی در تلویزیون، تبلیغات شهری، تبلیغات در شبکه های اجتماعی و همچنین شرکت و معرفی محصولات در نمایشگاه های صنایع دستی از روش های تبلیغ است.

ابراهیم نیا در خصوص توسعه صنایع دستی در کشور، شرح داد: برای اینکه صنایع دستی در کشور توسعه پیدا کند باید از طریق آموزش، سرمایه گذاری، حمایت های دولتی و قانونی، تبلیغات و بازاریابی داخلی و خارجی صورت گیرد.

وی در پاسخ به این پرسش مبنی بر اینکه برگزاری نمایشگاه های مختلف داخلی و خارجی چه کمکی به این حوزه می کند، اضافه کرد: برگزاری چنین نمایشگاه هایی می تواند با معرفی توانمندی ها و ظرفیت های صنایع دستی ایران در داخل و خارج به کارشناسان، تجار، سایر مخاطبین و عرضه و فروش بدون واسطه محصولات به مصرف کنندگان کمک شایانی به اقتصاد صنایع دستی کند.

سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی خراسان رضوی در خصوص چگونگی پررنگ شدن نقش صنایع دستی در زندگی امروزی، بیان نمود: تقویت قدرت خرید عموم مردم، کاربردی کردن تولیدات صنایع دستی، انطباق تولیدات صنایع دستی با سلیقه روز مشتریان، فرهنگ سازی استفاده از صنایع دستی به جای کالاهای مشابه می تواند در پررنگ شدن نقش صنایع دستی در کشور کمک کند.

منبع: گردشبان
انتشار: 16 فروردین 1402 بروزرسانی: 16 فروردین 1402 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 2229

به "برای پررنگ شدن نقش صنایع دستی در زندگی امروزی چه باید کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای پررنگ شدن نقش صنایع دستی در زندگی امروزی چه باید کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید