آمریکا دو زندان ایرانی را تحریم می نماید

به گزارش کانلاین، مسئول گروه ویژه اقدام ایران در وزارت امور خارجه آمریکا از تحریم دو زندان ایرانی اطلاع داد.

آمریکا دو زندان ایرانی را تحریم می نماید

به گزارش گروه بین الملل کانلاین به نقل از پایگاه خبری هیل، برایان هوک مسئول گروه ویژه اقدام ایران در وزارت امور خارجه آمریکا روز پنج شنبه در یک نشست خبری بیان کرد دولت متبوعش میخواهد زندان های قرچک و فشافویه را تحریم کند.

برایان هوک با تکرار این ادعا که در جریان اغتشاشات اخیر در ایران -که مقامات آمریکایی از آن با عنوان اعتراضات مسالمت آمیز یاد می نمایند- دست کم 7000 نفر بازداشت شده اند، مدعی شد که در زندان های قرچک و فشافویه نقض گسترده حقوق بشر اجرا شده است.

مقامات دولت ترامپ در حالی طی هفته های اخیر بارها خود را حامی مردم ایران خوانده و از نقض حقوق بشر در ایران صحبت نموده اند که هم اکنون با افتخار مشغول اجرای سیاست فشار حداکثری علیه ملت ایران هستند و پس از خروج از برجام در اردیبهشت ماه 97 از هیچ کوششی برای تضعیف توان مالی ایران فروگذار ننموده اند.

برایان هوک دو هفته قبل در مصاحبه با بنگاه سخن پراکنی بی بی سی ضمن ابراز خرسندی از بروز اغتشاش در ایران، از دخالت عامدانه آمریکا در ناآرامی های ایران و کوشش برای تقویت این ناآرامی ها پرده برداشت. وی به خبرنگار بی بی سی گفت: ما سعی نموده ایم از اعتراضات سال های گذشته که طی آنها حکومت ایران اجازه نداد معترضان با یکدیگر [به وسیله اینترنت] ارتباط برقرار نمایند درس بگیریم. وقتی من در این سِمَت قرار گرفتم، فناوری هایی را در اختیار مردم ایران قرار دادیم که بتوانند در جریان اعتراضات با یکدیگر ارتباط برقرار نمایند. ما راه های میان بر در اینترنت را نیز به مردم ایران ارائه کردیم و این راه ها به معترضان امکان داد که با یکدیگر ارتباط داشته باشند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 596

به "آمریکا دو زندان ایرانی را تحریم می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا دو زندان ایرانی را تحریم می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید