پتانسیل ICT کشور در سال 98 محک خورد

به گزارش کانلاین، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه سال 98 برای صنعت ICT کشور سال پر فراز و نشیبی بود، گفت: چالش های پیش آمده، پتانسیل های عرصه ICT کشور را در محک آزمون قرار می دهد.

پتانسیل ICT کشور در سال 98 محک خورد

به گزارش خبرگزاری مالی ایران، حسین فلاح جوشقانی در پیامی با تبریک فرا رسیدن نوروز 99 ، گفت: سال 98 برای صنعت ICT کشور سال پر فراز و نشیبی بود؛ در کنار همه مسائل و ناملایمات بین المللی، بروز حوادث طبیعی در بعضی از استانهای کشور در ماههای شروع سال و شیوع ویروس کرونا در یکماه اخیر حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را با چالش های مختلفی روبرو کرد.

وی گفت: اما دست اندرکاران حوزه صنعت ICT ، اپراتورها، سازمانها و شرکتهای وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دارندگان مجوز ارائه خدمات دفاتر پیشخوان، دفاتر ICT روستائی و فعالان این بخش، تمامی همت خود را به کار بستند تا پایداری ارتباطات تضمین شده و خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات به شکل مطلوب متناسب با زیرساختهای موجود به کاربران ارائه گردد.

معاون وزیر ارتباطات ادامه داد: پس از توسعه کمی زیرساختهای ارتباطی و فناوری اطلاعات در طی چند سال گذشته، نهاد رگولاتوری کشور با تاکید ویژه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال 98 بر توسعه کیفی، ارتقای کیفیت سرویس دهی، پاسخگوئی شفاف و به موقع و صیانت از حقوق کاربران متمرکز شد و این مهم را در حوزه مقررات گذاری و تدوین پیش نویس مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، نظارت بر اپراتورها در نحوه ارائه خدمات و ایجاد و راه اندازی سامانه های نظارت مردمی در حد بضاعت محقق نموده است.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: بی تردید چالش های پیش آمده، پتانسیل های عرصه ICT کشور را در محک آزمون قرار می دهد، آزمونهائی که به رغم دشواری، زمینه ارتقای ظرفیت های موجود را فراهم نموده و رشد کیفی این عرصه را رقم خواهد زد.

فلاح جوشقانی اضافه کرد: سال 99 برای فعالان این عرصه و خانواده عظیم سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی همراه با مسئولیتی عظیمتر در سرویس دهی به کاربرانی است که زندگی و کسب و کارشان بیش از پیش با این بستر گره خورده است.

وی گفت: در آستانه سال نو، از تمامی تلاشهای ارزنده و خستگی ناپذیر فعالان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات قدردانی می کنم و امیدوارم در سال پیش رو، در کنار توفیق خدمت به مردم شریف ایران زمین، سلامتی قرین وجود یکایک شما باشد و با امیدی تازه در کنار یکدیگر سال 99 را شروع کنیم.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 17 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 892

به "پتانسیل ICT کشور در سال 98 محک خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پتانسیل ICT کشور در سال 98 محک خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید