ورود سازمان حمایت به گران فروشی شیر خام ، با گران فروشی برخورد می گردد

به گزارش کانلاین، رئیس سازمان حمایت مصرف نمایندگان و فراوری نمایندگان با توجه به گران فروشی شیر خام علیرغم کاهش قیمت سبوس از معاون وزیر جهاد کشاورزی خواست دامداران قیمت مصوب عرضه شیر خام را رعایت نمایند.

ورود سازمان حمایت به گران فروشی شیر خام ، با گران فروشی برخورد می گردد

به گزارش گروه مالی کانلاین، عباس تابش معاون وزیر صنعت با ارسال نامه ای به رضایی معاون امور فراوریات دامی وزارت جهاد کشاورزی خواهان شد تا از گران فروشی شیر خام جلوگیری شود و دامداران شیرخام را به قیمت مصوب عرضه نمایند.

در نامه عباس تابش رئیس سازمان حمایت از مصرف نمایندگان و فراوری نمایندگان به رضایی معاوم امور فراوریات دامی وزارت جهاد کشاورزی آمده است:

جناب آقای دکتر رضایی معاون امور فراوریات دامی وزارت جهاد کشاورزی

موضوع: تنظیم بازار شیرخام

سلام علیکم

احتراماً؛ گزارشات و اخبار واصله کماکان حاکی از عرضه شیرخام توسط دامداران بالاتر از قیمت مصوب و عدم تمکین دامداران در رعایت قیمت مصوب این کالا می باشد.

با عنایت به نقطه نظرات آن وزارتخانه و علیرغم اینکه در محاسبات بهای تمام شده شیرخام قیمت هر کیلو سبوس گندم 12500 ریال لحاظ شده، مطابق تصمیمات متخذه در پنجاه و سومین جلسه کارگروه تنظیم بازار ابلاغی طی نامه شماره 60.176776 مورخ 1398.6.30 قیمت سبوس گندم از هر کیلو 12500 ریال به 10000 ریال کاهش یافته و سایر نهاده های دامی نیز با قیمت مصوب توسط آن وزارتخانه تأمین و عرضه می شود با این اوصاف عملاً هر گونه گران فروشی شیرخام توسط دامداران فاقد توجیه قانونی می باشد؛ لذا ضرورت دارد مجدداً رعایت سقف قیمت مصوب به کلیه واحد های عمده دامداری صنعتی و سنتی فراورینماینده شیرخام ابلاغ شود. بدیهی این سازمان بر اساس تکالیف قانونی و در جهت حمایت از حقوق مصرف نماینده و به عنوان وظیفه ذاتی، برخورد با گرانفروشی واحد های متخلف را در دستور کار قرار خواهد داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 498

به "ورود سازمان حمایت به گران فروشی شیر خام ، با گران فروشی برخورد می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود سازمان حمایت به گران فروشی شیر خام ، با گران فروشی برخورد می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید