نسل جدید دسته واقعیت مجازی پلی استیشن معرفی شد

به گزارش کی آنلاین، ماه گذشته سونی نسل بعدی هدست های واقعیت مجازی خود را به صورت رسمی معرفی کرد. با این حال، در آن زمان جزئیات زیادی از فناوری جدید سونی اعلام نشد و حتی تصویری هم از آن نمایش داده نشد. اگرچه همچنان تصویر دستگاه جدید واقعیت مجازی سونی منتشر نشده، اما سونی جزییات بیشتری از کنترلر این تکنولوژی اعلام کرده و تصویری را هم از آن نمایش داده است.

نسل جدید دسته واقعیت مجازی پلی استیشن معرفی شد
  • نسل جدید هدست واقعیت مجازی پلی استیشن معرفی شد

همان گونه که سونی تصمیم گرفت کنترلر کنسول پلی استیشن 5 را دگرگون و نسل بعدی کند و با تکنولوژی های خلاقانه ای را در آن تعبیه سازد، به نظر می رسد که آن ها چنین تصمیمی را برای نسل بعدی هدست های واقعیت مجازی خود هم گرفته اند. هدستی که نام اصلی آن هنوز تعیین نیست و سونی تا به امروز از نام پلی استیشن وی آر برای آن استفاده نکرده است. به نظر می رسد که آن ها قصد دارند که این هدست بیش از پیش بتواند روی بازیکنان تأثیرگذار باشد و این فناوری را به مرحله جدیدی منتقل کند.

طراحی کنترلر هدست واقعیت مجازی سونی

به گفته سونی، اولین تفاوت شاخص که در نگاه اول تعیین است، طراحی منحصر به فرد این هدست و به ویژه کنترلر جدید آن است. این کنترلر جدید شکلی مانند گوی دارد که به شما اجازه می دهد آن را به شکل بهتری در هنگام بازی در دست بگیرید و هنگام بازی کردن با آن راحتی بیشتری داشته باشید. با این طراحی جدید، محدودیتی وجود ندارد که چگونه دست های خود را تکان دهید و همین باعث می شود که توسعه دهندگان بتوانند تجربه های گیم پلی متفاوت و ویژه ای را برای بازیکنان خلق کنند.

همچنین سونی اذعان می کند که طراحی دسته با توجه به ارگونومی عالی جدیدی اجرا شده است و در هرکدام از دستانتان بسیار راحت خواهد بود. آن ها اشاره می کنند که آزمایش های مختلفی را طبق اندازه های مختلف دست کاربران انجام داده اند و همین طور از تجربه خود در طراحی کنترلرهای پلتفرم های پلی استیشن استفاده کرده اند تا نتیجه نهایی به یک طراحی خاص و نمادین تبدیل شود که شیوه بازی کردن بازی های واقعیت مجازی را تغییر خواهد داد.

ویژگی ها

علاوه بر تغییرات ظاهری، کنترلر هدست واقعیت مجازی سونی ویژگی های جدید دیگری هم خواهد داشت که برخی از آن ها در راستا با تغییرات کنترلر دوال سنس و برخی دیگر برای تجربه بهتر استفاده از فناوری واقعیت مجازی بوده است.

اولین ویژگی، ماشه های تطبیق پذیر است که در دوال سنس هم وجود دارد. با این ویژگی، هرکدام از کنترلرها (برای دست چپ و راست) از این قابلیت برای افزایش تنش استفاده می کنند. اگر با دوال سنس کار کرده باشید، احتمالا با مزایای این ویژگی در فشار دادن دکمه های L2 و R2 آشنا هستید. آن ها با اضافه کردن این قابلیت سعی داشته اند که تجربه واقعیت مجازی را بهبود ببخشند.

دومین ویژگی که با دوال سنس مشترک است، قابلیت بازخورد لمسی است که این بار برای کنترلر واقعیت مجازی بهینه سازی شده است. با این ویژگی می توانید هر احساسی را در بازی از طریق لرزش های متفاوت و نسل بعدی آن دریافت کنید. حضور در یک صحرای پر از سنگلاخ که بادی بزرگی در آن می وزد، در مشاخصات حس کاملا متفاوتی خواهد داشت و به تجربه دیداری و شنیداری فناوری واقعیت مجازی کمک زیادی می کند.

یکی دیگر از ویژگی های جدید این کنترلر، تشخیص لمس انگشت است. این کنترلر می تواند بدون اینکه نیاز باشد دکمه ای را فشار دهید، محل انگشت شست، میانی و سبابه را روی کنترلر تشخیص دهد. همچنین خود کنترلر هم از طریق هدست واقعیت مجازی نسل بعدی سونی و یک حلقه ردیابی که در پایین کنترلر واقع شده است، ردیابی می شود.

سونی اذعان می کند که این کنترلر با هدف ایجاد یک جهش بزرگ نسبت به نسل فعلی واقعیت مجازی طراحی شده است. همچنان از بسکمک از جزئیات دیگر یا حتی نام و شکل ظاهری خود دستگاه اطلاع دقیقی نداریم و برای آن باید منتظر بمانیم. سونی وعده داده در آینده چیزهای بیشتری را از هدست واقعیت مجازی خود رونمایی خواهد کرد.

منبع: PlayStation

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 31 فروردین 1400 بروزرسانی: 31 فروردین 1400 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1562

به "نسل جدید دسته واقعیت مجازی پلی استیشن معرفی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نسل جدید دسته واقعیت مجازی پلی استیشن معرفی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید