مخالفت رئیس جدید شورای امنیت با اقدامات ضد ایرانی آمریکا

به گزارش کانلاین، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، کشور نیجر، رئیس شورای امنیت سازمان ملل برای ماه سپتامبر، روز سه شنبه بیان نمود: ما از این تصمیم حمایت می کنیم که نمی توان اقدام بیشتری درباره تلاش آمریکا برای فعال کردن مکانیسم ماشه (بازگشت تحریم های سازمان ملل علیه ایران) انجام داد.

مخالفت رئیس جدید شورای امنیت با اقدامات ضد ایرانی آمریکا

بر اساس اعلام نماینده نیجر، دلیل عدم حمایت از اقدامات ضد ایرانی آمریکا آن است که اتفاق نظری در شورای امنیت که 15 عضو دارد، وجود ندارد.

عبدو اباری سفیر نیجر در سازمان ملل نیز با رد هر گونه اقدامی به منظور ارائه پیش نویس قطعنامه ای در چارچوب فرایند موسوم به اسنپ بک برای تمدید معافیت ایران از تحریم ها، گفت: ما از این تصمیم حمایت می کنیم. این مسئله ماه گذشته توسط رئیس شورای امنیت اعلام شد.

با این حال، اباری خاطر نشان کرد: هر کشور دیگر عضو شورای امنیت می تواند این کار را انجام دهد. آمریکایی ها خودشان می توانند این کار را انجام دهند.

این در حالی است که مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرده بیستم ماه اوت با شکایت به شورای امنیت و متهم کردن ایران به نقض موافقتنامه هسته ای سال 2015، فرایندی 30 روزه را به منظور اعمال مجدد همه تحریم های بین المللی علیه ایران - موسوم به اسنپ بک (مکانیسم ماشه) فعال کرده است.

اما دیان تریانسیاه دجانی سفیر اندونزی در سازمان ملل که کشورش ریاست شورای امنیت را برای ماه اوت برعهده داشت، گفت در جایگاهی قرار ندارد که اقدام بیشتری اتخاذ کند زیرا 13 عضو شورای امنیت مخالفت خود را با این مسئله ابراز کرده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 مهر 1399 بروزرسانی: 25 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1190

به "مخالفت رئیس جدید شورای امنیت با اقدامات ضد ایرانی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت رئیس جدید شورای امنیت با اقدامات ضد ایرانی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید