قول رئیس فدراسیون جهانی دوومیدانی برای سفر به ایران

به گزارش کی آنلاین، رئیس فدراسیون دوومیدانی با رئیس فدراسیون جهانی این رشته در خصوص مسائل مختلف گفت وگو کرد.

قول رئیس فدراسیون جهانی دوومیدانی برای سفر به ایران

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون دوومیدانی، در ملاقات هاشم صیامی رئیس فدراسیون دوومیدانی و سباستین کو رئیس فدراسیون جهانی که به صورت مجازی انجام و بیش از 90 دقیقه به طول انجامید، دو طرف در مورد مسائل مختلف در حوزه ورزش پایه و مادر بحث و گفتگو داشتند.

در ابتدا این جلسه مجازی صیامی ضمن تبریک سال نو میلادی از برگزاری اولین گفت وگو با سباستین کو ابراز خرسندی و به نکات مختلفی از جمله استعدادیابی در ایران اشاره نمود و گفت: کشور ما از نظر جغرافیایی و آب و هوایی در شمال، مرکز و جنوب ایران در ماده های پرتابی، استقامتی و سرعتی استعدادهای نهفته ای دارد و به همین منظور طرح استعدادیابی و پشتوانه سازی جزو اولین برنامه های فدراسیون دوومیدانی ایران است.

وی اضافه نمود: به همین دلیل تا به امروز هزار ورزشکار و 200 مربی شناسایی شده اند و برای ادامه راستا در طرح کشف و پرورش استعدادها با هدف بسترسازی تیم ملی، احتیاج به حمایت فدراسیون جهانی خواهیم داشت، البته فدراسیون جهانی به ما در سال های 2016 تا 2019 یاری اقتصادی اهدا نموده اما برای ادامه این فرایند و پیگیری زحمات گذشته به حمایت بیش از پیش فدراسیون جهانی احتیاج داریم.

صیامی با اشاره به گسترش دوومیدانی ایران در تمام زمینه ها گفت: از دیگر مسائلی که ما در فدراسیون فعلی به آن توجه داریم، گسترش دوومیدانی در بخش بانوان و به روز کردن علم مربیان است. با توجه به برابر بودن سهمیه های زنان و مردان در المپیک های آینده، علاقه مندیم تا بتوانیم با حمایت فدراسیون جهانی دانش مربیان خود را بالاخص در بخش بانوان افزایش دهیم.

وی در مورد تحریم های ظالمانه گفت: به دلیل تحریم ها ما متاسفانه نمی توانیم به راحتی تجهیزات مورد احتیاج را خریداری و تعاملات و پرداخت های بانکی را انجام بدهیم و در صدد هستیم تا با همکاری شما در فدراسیون جهانی بتوانیم تجهیزات مورد احتیاج را به کشور وارد کنیم.

رئیس فدراسیون دوومیدانی کشورمان در ادامه بحث گسترش رشته پایه پر مدال دو و میدانی شرح داد: با توجه به اینکه یکی از مهم ترین برنامه های فدراسیون جهانی تحت عنوان برنامه استراتژیک که هدف اصلی آن جذب ورزشکاران و مردم به سمت ورزش دو و میدانی است، در نظر داریم بستری را فراهم کنیم که بتوانیم همچون رشته های فوتبال، کشتی و والیبال افراد بیشتری را به سمت دوومیدانی جذب و این ورزش را گسترش دهیم.

پس از صحبت های هاشم صیامی، سباستین کو با ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه مطرح نمود: تنها جنبه مثبت شیوع ویروس کرونا برگزاری جلسات آنلاین و نزدیک تر شدن افراد و جوامع به یکدیگر است.

وی با ابراز همدردی با تمام افرادی که از این بیماری در کشور عزیزمان دچار ضرر و زیان جانی و اقتصادی شدند، اضافه نمود: می دانم که متاسفانه ایران از جمله کشورهایی است که روزهای سختی را در مقابله با این ویروس پشت سر گذاشته و ماه های پیش رو نیز برای همه ما بسیار چالش برانگیز خواهد بود.

رئیس فدراسیون جهانی ضمن استقبال از طرح استعدایابی ایران و تبریک برای ایجاد طرح استعداد یابی بر اساس طرح استراتژیک جهانی، مطرح نمود: تربیت نسل جدیدی که بتوانند در دوومیدانی بدرخشند از اولویت های ماست. همانطور که شما اشاره نمودید برنامه استراتژیک ما نیز به همین منظور طراحی شد. کمتر رئیس فدراسیونی برنامه استراتژیک جهانی را مطالعه نموده و از آن مطلعی دارد اما شما نشان دادید به خوبی از برنامه استراتژیک مطلعی دارید و در گسترش دوومیدانی و جذب افراد بیشتر به رشته اول المپیک محکم گام بر میدارید.

وی توضیح داد : اطمینان دارم ایران با برنامه ریزهای درست و پتانسیل های موجود می تواند این رشته ورزشی را به رشته اول کشور خود تبدیل کند.

کو در مورد ادامه حمایت اقتصادی در راستای طرح استعدایابی نیز گفت: تمام کوشش خود را می کنیم تا بتوانیم با وجود محدودیت ها و تعداد زیاد کشورهایی که واقعا با مسائل اقتصادی روبرو هستند شما را نیز حمایت کنیم

وی در مورد تحریم ها اظهار داشت: نسب به شرایط فعلی ایران مطلع هستم، ما نیز تمام کوشش خود را به کارخواهیم گرفت تا بتوانیم در تامین تجهیزات با وجود مسائل ناشی از تحریم به شما یاری کنیم.

رئیس فدراسیون جهانی دوومیدانی در مورد برابری جنسیتی و فراهم کردن بستر مناسب برای بانوان و همچنین ارتقای دانش مربیان گفت: باید مراتب خرسندی خود را ابراز نمایم و بسیار شادمان هستم که شما به پیشرفت و ترقی دو و میدانی زنان توجه میکنید و ما نیز به شما یاری حتما یاری های بسیاری در این زمینه خواهیم کرد.

در سرانجام این جلسه مجازی صیامی از سباستین کو به صورت رسمی دعوت کرد تا در اولین فرصت به ایران سفر نموده تا ضمن بازدید از جاذبه های کشور عزیزمان با ظرفیت های دوومیدانی ایران نیز آشنا گردد. کو با ابراز قدردانی از این دعوت صمیمانه گفت: قول می دهم پس از کاهش ویروس کرونا در اولین فرصت به کشور زیبای ایران سفر کنم و از نزدیک با شما ملاقات کنم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1426

به "قول رئیس فدراسیون جهانی دوومیدانی برای سفر به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قول رئیس فدراسیون جهانی دوومیدانی برای سفر به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید