صفر تا صد تغییرات محدوده زوج و فرد در سال 98

به گزارش کانلاین، دستیار ویژه معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه در سال آینده محدوده زوج و فرد به محدوده کاهش آلودگی هوا تغییر نام خواهد داد، جزئیات اجرای این طرح و نرخ عوارض ورود به این محدوده را تشریح کرد.

صفر تا صد تغییرات محدوده زوج و فرد در سال 98

تسنیم نوشت: سید محمدمهدی شریفی با اشاره به تغییر نام محدوده زوج وفرد در سال آینده اظهار کرد: این منطقه در سال 98 با عنوان محدوده کاهش آلودگی هوا معین خواهد شد که تغییرات بسیار مناسبی برای ورود به این محدوده در نظر گرفته شده است.

وی توضیح داد: در سال 98، برای تشویق بیشتر شهروندان به اخذ معاینه فنی برتر، تخفیف 25 درصد برای رانندگانی که اقدام به اخذ معاینه فنی برتر نمایند، ارائه می گردد؛ در واقع در سال آینده، شهروندان در صورت داشتن معاینه فنی برتر تنها 8 درصد به هزینه های آنها اضافه می گردد.

دستیار ویژه معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری متذکر شد: سال جاری نیز با تمهیداتی که اندیشیده شد عملاً از ابتدای سال 97 وانت بارها و آژانسها از تخفیف 70درصدی بهره مند شدند.

وی افزود: اجرای طرح جدید (از ابتدای تابستان) در سال آینده ما را به عدالت نزدیک تر خواهد نمود چون که مدیریت تردد به خود شهروندان سپرده می گردد؛ ضمناً رانندگان در سال آینده می توانند 80 روز به صورت رایگان در کل سال (هر فصل 20 روز غیرقابل انتقال به فصل بعد) وارد محدوده کاهش آلودگی هوا شوند.

شریفی توضیح داد: برای افرادی که محل سکونتشان در محدوده کاهش آلودگی هوا واقع شده است، بابت یک بار خروج قبل از ساعت 8:30 و یک بار ورود بعد از ساعت 17 عوارضی دریافت نخواهد شد؛ بین این ساعات نیز در صورت تردد، برای آنان تخفیف 50درصدی در نظر گرفته شده است (یعنی مبلغی بین 3هزار و 500 تومان تا 10هزار تومان).

وی ضمن برشمردن محاسن اجرای طرح کاهش آلودگی هوا در سال آینده اضافه نمود: بعضی از شهروندان به علت ارزانتر بودن جریمه نسبت به عوارض در روزهای مخالف پلاک، به سمت مخدوش کردن پلاک می رفتند که این موضوع نیز با توجه به ارزانتر شدن نرخ عوارض به جریمه در سال آینده (در روزهای مخالف پلاک) قطعاً انگیزه های تخلف را بسیار کاهش خواهد داد.

دستیار ویژه معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران یادآور شد: عوارض ورود به محدوده کاهش آلودگی هوا بین 7 تا 20 هزار تومان بر اساس ساعت ورود به محدوده در نظر گرفته شده است که برای ساکنین این محدوده تمهیدات ویژه ای در نظر گرفته شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 147

به "صفر تا صد تغییرات محدوده زوج و فرد در سال 98" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صفر تا صد تغییرات محدوده زوج و فرد در سال 98"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید