سریع ترین نرخ رشد اقتصادی ژاپن در 2 سال اخیر به ثبت رسید

رشد اقتصادی ژاپن در سه ماهه دوم سال جاری به لطف مخارج سرمایه ای به بالاترین سطح از سال 2016 تاکنون رسید.

سریع ترین نرخ رشد اقتصادی ژاپن در 2 سال اخیر به ثبت رسید

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، آمارهای بازبینی گردیده کابینه ژاپن نشان می دهد اقتصاد این کشور در سه ماهه آوریل تا ژوئن رشدی 3 درصدی داشته است که فراتر از پیش بینی 2.6 درصدی قبلی و سریع ترین نرخ رشد از زمان شروع سال 2016 است.

ارتقای عملکرد اقتصادی می تواند باعث آرامش خیال بیشتر سیاستگذاران در خصوص مصون ماندن از پیامدهای احتمالی جنگ تجاری بین آمریکا و چین باشد. از آنجا که اقتصاد ژاپن اقتصادی مبتنی بر صادرات است، جنگ تجاری بر آن پیامدهای منفی خواهد داشت.

با این حال انتظار می رود در سه ماهه سوم سال به دلیل بلایای طبیعی نظیر سیل و زلزله که در هفته های اخیر ژاپن را تحت تاثیر قرار داده اند، رشد اقتصادی ژاپن کاهش یابد. مخارج سرمایه ای با رشد 3.1 درصدی، بزرگ ترین محرک رشد اقتصادی این کشور بوده، اما شرکت های بزرگ ژاپنی کماکان در خصوص تقسیم سود خود با کارگران تردید دارند و همین باعث گردیده است تورم در سطح ضعیفی باقی بماند.

مصارف شخصی نیز که 60 درصد فراوری ناخالص داخلی ژاپن را تشکیل می دهد با رشدی 0.7 درصدی روبرو بوده که نسبت به تخمین های اولیه تغییری نکرده است. تقاضای داخلی نیز 0.9 درصد از بار رشد فراوری ناخالص داخلی را به دوش کشیده است.

ژاپن در حال حاضر دومین اقتصاد بزرگ آسیا و سومین اقتصاد بزرگ دنیا است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سریع ترین نرخ رشد اقتصادی ژاپن در 2 سال اخیر به ثبت رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سریع ترین نرخ رشد اقتصادی ژاپن در 2 سال اخیر به ثبت رسید"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید