زنگ خطر مالی برای ترامپ به صدا درآمد

به گزارش کانلاین، خبرنگاران؛ دفتر بودجه کنگره آمریکا در گزارشی کسری بودجه این کشور با ادامه روند فعلی را رقم 1 تریلیون دلار تخمین زد و خواستار مدیریت بهتر مخارج دولتی برای کاهش کسری بودجه شد.

زنگ خطر مالی برای ترامپ به صدا درآمد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا؛ دفتر بودجه آمریکا در گزارشی اظهار داشت که سال مالی آینده و با تداوم روند فعلی، کسری بودجه این کشور به رقم 1 تریلیون دلار خواهد رسید. افزایش کسری بودجه آمریکا کاملا در تضاد با وعده انتخاباتی دونالد ترامپ در کارزار انتخاباتی سال 2016 است که در جریان آن، وی قول داده بود نه تنها بدهی های عمومی که کسری بودجه دولت را در صورت رئیس جمهور شدن کاهش خواهد داد.

فیلیپ سواگل- مدیر دفتر کنترل بودجه گفت: چشم انداز مالی کشور چالش برانگیز است و بدهی فدرال که در مقایسه با استانداردهای تاریخی در سطح بالایی قرار گرفته است در حال حرکت به سمت ناپایداری بیشتر است. این دفتر پیش بینی نموده است که کسری دولت آمریکا برای سال جاری 63 میلیارد دلار و مجموع کسری انباشته شده این کشور 809 میلیارد دلار باشد.

به گفته سواگل، آمریکا اکنون بیش از 20 ترییلون دلار بدهی دارد که این بدهی در دهه آینده از این هم فراتر خواهد رفت چرا که روند سالمندی جمعیت باعث افزایش سرسام آور مخارج و هزینه های صندوق های بازنشستگی و درمانی آمریکا خواهد شد.

بیشتر بخوانید/ ترامپ: بانک مرکزی آمریکا تازه فهمیده که حق با من بود

دفتر بودجه در بخش دیگری از گزارش خود پیش بینی نموده است متوسط رشد مالی آمریکا در چهار سال آینده به جای 2.3 درصد قبلی تنها معادل 1.8 درصد باشد. نرخ بیکاری نیز افزایشی خواهد بود و از 3.7 درصد فعلی به 4.6 درصد تا سال 2023 افزایش پیدا خواهد نمود.

مایا مک گینس- مدیر کمیته فرعی دفتر بودجه گفت: توافق دولت و کنگره برای افزایش سقف بدهی های آمریکا اگرچه باعث تداوم فعالیت دولت می گردد اما شرایط بد فعلی را بدتر خواهد نمود.

این دفتر هم چنین با اشاره به برنامه جاه طلبانه دولت ترامپ برای افزایش مخارج دفاعی نوشته است که با وجود اولویت بخشی به مخارج دفاعی و امنیتی باید این مخارج بهتر و بیشتر مدیریت شوند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 319

به "زنگ خطر مالی برای ترامپ به صدا درآمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنگ خطر مالی برای ترامپ به صدا درآمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید