خبرنگاران فهرست جدید کالاهای آسیب رسان به سلامت اعلام شد

به گزارش کانلاین، تهران- خبرنگاران- وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فهرست جدید کالاهای آسیب رسان به سلامت را که تبلیغ آنها بر اساس قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور ممنوع است، گفت.

خبرنگاران فهرست جدید کالاهای آسیب رسان به سلامت اعلام شد

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش وزارت بهداشت، به استناد قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور و بر اساس ماده 7 بند ج این قانون، هرگونه تبلیغات خدمات و کالاهای آسیب رسان به سلامت موضوع ماده 48 قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، بر اساس تشخیص و اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان ملی استاندارد ایران از سوی همه رسانه ها ممنوع است.

همچنین بر اساس ماده الحاقی 48، هرگونه فراوری و واردات و عرضه کالاها و خدمات آسیب رسان به سلامت و داروهای با احتمال سوء مصرف، مشمول عوارض خاص تحت عنوان عوارض سلامت است. فهرست خدمات و اقدامات و کالاهای آسیب رسان به سلامت و داروهای با احتمال سوء مصرف توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و درصد عوارض (حداکثر ده درصد ارزش کالا) برای این کالاها در ابتدای هر سال توسط کارگروهی با مسؤولیت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با عضویت وزارتخانه های امور مالی و دارایی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صنعت، معدن و تجارت و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری مشخص و ابلاغ می گردد.

بر اساس این گزارش، صد درصد مبالغ وصولی پس از واریز به خزانه و مبادله موافقتنامه به صورت درآمد- هزینه در اختیار دستگاه های اجرایی مربوطه قرار می گیرد.

استانداردهای ملی و مصادیق فهرست نهایی کالاها و اقدامات آسیب رسان به سلامت به جهت منع تبلیغات در سال 99 به توضیح تصویر زیر است:

منبع: ایرنا
انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1073

به "خبرنگاران فهرست جدید کالاهای آسیب رسان به سلامت اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فهرست جدید کالاهای آسیب رسان به سلامت اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید