خاک خوردن حکم تخریب 2500 باغ ویلا در اصفهان

به گزارش کی آنلاین، تعداد پرونده های تغییر غیرمجاز کاربری اراضی کشاورزی در استان اصفهان به بیش از سه هزار پرونده رسید.

خاک خوردن حکم تخریب 2500 باغ ویلا در اصفهان

جهت دریافت خدمات طراحی و ساخت ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، معاون حفظ کاربری و ساماندهی امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: از ابتدای سال تا به امروز با نفوذ بیش از 90 دلال در شرق اصفهان تغییر کاربری غیر مجاز اراضی کشاورزی افزایش یافته که این موضوع تهدیدی جدی برای کشاورزی شرق اصفهان است.

مهدی مجیری اضافه نمود: از مجموع 563 هزار هکتار زمین های کشاورزی استان اصفهان نیمی از آن یا در انحصار دلالان و یا به صورت بایر رها شده است و هر هکتار از زمین کشاورزی که از چرخه خارج می گردد محصولات کشاورزی بین هفت تا هشت تن کاهش می یابد.

وی گفت: پارسال 22 میلیارد تومان عوارض تغییر کاربری و اجاره اراضی ملی از استان اصفهان به خزانه کشور واریز شد که طبق قانون می بایست 80 درصد آن برای حفظ اراضی استان اختصاص می یافت که این کار انجام نشد.

مجیری گفت: هر تخریبی بطور میانگین 2 تا 5 میلیون تومان برای سازمان جهاد کشاورزی هزینه دارد و اگر از این مبلغ عوارض تنها سه میلیون تومان به این سازمان اختصاص دهند می توان همه احکام به جامانده روی زمین را اجرا کرد.

وی گفت: دلالان زمین های کشاورزی را با کمترین قیمت از کشاورزان خریداری نموده و با دیوار کشی غیرمجاز اطراف آن، این زمین ها را با 10 برابر قیمت و بدون هیچگونه مجوز و سندی به دیگران می فروشند.

افزایش بیابان زایی، کاهش امنیت غذایی و میزان فراوری، وابستگی به واردات و افزایش مهاجرت از روستاها به شهرها از مهمترین عوارض ناشی از تغییر کاربری غیر مجاز زمین های کشاورزی است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1023

به "خاک خوردن حکم تخریب 2500 باغ ویلا در اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاک خوردن حکم تخریب 2500 باغ ویلا در اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید