حمایت از تحصیل دانش آموزان سیستان و بلوچستان با امتیازهای اسنپ کلاب

به گزارش کی آنلاین، دومین طرح نیکوکاری اسنپ کلاب با اسم حمایت از تحصیل دانش آموزان کم برخوردار سیستان و بلوچستان از امروز با همکاری موسسه بنیاد کودک شروع می گردد. اسنپ به واسطه مسئولیت اجتماعی خود امکان مشارکت در طرح های نیکوکاری را در باشگاه مشتریان خود فراهم نموده است.

حمایت از تحصیل دانش آموزان سیستان و بلوچستان با امتیازهای اسنپ کلاب

دومین طرح نیکوکاری اسنپ کلاب با اسم حمایت از تحصیل دانش آموزان کم برخوردار سیستان و بلوچستان از امروز با همکاری موسسه بنیاد کودک شروع می گردد. اسنپ به واسطه مسئولیت اجتماعی خود امکان مشارکت در طرح های نیکوکاری را در باشگاه مشتریان خود فراهم نموده است. کاربران اسنپ می توانند با امتیازهایی که به واسطه استفاده از سرویس های مختلف این سوپر اپلیکیشن به دست می آورند بدون پرداخت وجه نقد در این کار خیر مشارکت نمایند.

تاثیر کرونا بر افزایش تعداد بچه ها بازمانده از تحصیل

هر کودکی حق دارد به مدرسه برود و آموزش ببیند؛ صرف نظر از اینکه کجا زندگی می نماید و خانواده اش چه عایدیی دارد. بدون فراهم آوردن امکانات برابر تحصیل برای تمام بچه ها یک جامعه، نمی توان به آینده ای روشن امید داشت. هر ساله اما عوامل مختلفی دست به دست هم می دهند تا بچه ها زیادی در سراسر دنیا از تحصیل باز بمانند.

با شیوع کرونا شرایط برای تحصیلِ بچه ها سخت تر هم شده است؛ بر اساس گزارش های منتشر شده به وسیله یونیسف ویروس کرونا میلیون ها کودک را به سمت بازار کار روانه و ناچار به ترک تحصیل نموده است. در واقع از دست دادن شغل و کاهش عایدی خانواده ها، بچه ها را برای یاری به عایدیزایی تحت فشار بیشتری قرار داده است. از سوی دیگر کرونا باعث تعطیلی مدارس شده و همان طور که می دانید آموزش غیرحضوری احتیاجمند امکانات و زیرساخت های متعددی است که فراهم آوردن آن ها برای خانواده های کم برخوردار عملا غیر ممکن است. بر اساس آمار اعلام شده به وسیله وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی 99-1400 حدود 210 هزار بازمانده از تحصیل در مقطع ابتدایی داشتیم. با توجه به افزایش بچه ها بازمانده از تحصیل ضرورت تمرکز بر حمایت از تحصیل دانش آموزان در منطقه ها کم برخوردار بیش از پیش احساس می گردد.

اسنپ با همکاری موسسه مردم نهاد بنیاد کودک میخواهد در این طرح از دانش آموزان با استعدادی که به دلایل مختلف، نان آور خانواده را از دست داده اند و معضلات مالی می تواند بهانه ای برای ترک تحصیل آنان گردد حمایت کند. بنیاد کودک یک مؤسسه غیرانتفاعی و مردم نهاد است که رویکردی کاملا انسان محبت آمیز دارد. هدف این مؤسسه دستیابی به این آرمان است که هیچ دانش آموز با استعدادی به علت مسائل مالی از تحصیل و کوشش باز نماند. بنیاد کودک امروز، بعد از 27 سال فعالیت، حدود 9 هزار دانش آموز کم برخوردار را در سراسر کشور تحت حمایت دارد تا راستا تحصیلشان را با دغدغه کمتری طی نمایند.

کاربران سوپر اپلیکیشن اسنپ می توانند با استفاده از امتیازهای باشگاه مشتریان اسنپ و بدون پرداخت وجه نقد در این کار خیر مشارکت نمایند تا دانش آموزان سیستان و بلوچستان در سال تحصیلی پیش رو با مسائل کمتری روبه رو شوند.

نیکوکاری در باشگاه مشتریان اسنپ؛

از اشتغال زایی برای افراد دارای معلولیت تا حمایت از تحصیل دانش آموزان

اسنپ از ابتدای سال جاری بخش نیکوکاری را به باشگاه مشتریان خود افزود. برای مشارکت در طرح نیکوکاری نو اسنپ کافی است به بخش اسنپ کلاب در اپلیکیشن اسنپ بروید و در دسته بندی نیکوکاری طرح حمایت از تحصیل دانش آموزان کم برخوردار سیستان و بلوچستان را انتخاب کنید. اسنپ به ازای هر 2000 امتیاز 5 هزار تومان به حساب موسسه بنیاد کودک برای اجرای این طرح واریز می نماید.

طرح حمایت از تحصیل دانش آموزان سیستان و بلوچستان دومین طرح نیکوکاری در باشگاه مشتریان اسنپ است. اولین طرح نیکوکاری یاری به اشتغال افراد دارای معلولیت بود که با استقبال بسیار خوب کاربران روبرو شد. تا این لحظه بیش از 24 هزار بار از کد نیکوکاری یاری به اشتغال افراد دارای معلولیت استفاده شده است. این مشارکت کاربران منجر به تامین هزینه های 24 هزار ساعت کلاس آموزشی برای افراد دارای معلولیت شده که به وسیله خیریه رعد در حال اجراست. با برگزاری این کلاس های آنلاین آموزش های مورد احتیاج برای جذب در بازار کار به صورت رایگان در اختیار افراد دارای معلولیت قرار می گیرد. در حال حاضر کاربران می توانند علاوه بر مشارکت در طرح حمایت از تحصیل دانش آموزان سیستان و بلوچستان با استفاده از امتیازهای اسنپ کلاب، در طرح اشتغال زایی افراد دارای معلولیت هم مشارکت نمایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 25 مرداد 1400 بروزرسانی: 25 مرداد 1400 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1757

به "حمایت از تحصیل دانش آموزان سیستان و بلوچستان با امتیازهای اسنپ کلاب" امتیاز دهید

2 کاربر به "حمایت از تحصیل دانش آموزان سیستان و بلوچستان با امتیازهای اسنپ کلاب" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت از تحصیل دانش آموزان سیستان و بلوچستان با امتیازهای اسنپ کلاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید