جزئیات تازه از افزایش حقوق نیروهای شرکتی دانشگاه های علوم پزشکی

به گزارش کی آنلاین، معاون وزارت بهداشت بخشنامه افزایش حقوق نیروهای شرکتی، مکلف نمودن شرکت پیمانکاری تامین نیروی انسانی به رعایت طرح طبقه بندی مشاغل قانون کار و استفاده این نیروها از خدمات رفاهی مشابه سایر کارکنان را به دانشگاه های علوم پزشکی کشور، ابلاغ کرد.

جزئیات تازه از افزایش حقوق نیروهای شرکتی دانشگاه های علوم پزشکی

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری خبرنگاران سیدکامل تقوی نژاد،معاون وزارت بهداشت از افزایش حقوق نیروهای شرکتی وزارت بهداشت اطلاع داد و گفت: در راستای برقراری عدالت در نظام پرداخت همکاران عزیز شرکتی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور و موسسه های وابسته وزارت بهداشت، بخشنامه نوی ابلاغ شد.

وی با تاکید بر اینکه یکی از مسائل مهم و مورد تاکید ما در این مدت کاهش مقدار تفاوت دریافتی همکاران حوزه سلامت در کشور بوده است که در این زمینه تا به امروز گام های مهمی برداشته شده است، اظهار کرد: در این راستا، نشست های بسیاری با معاونت های مختلف وزارت بهداشت جهت تدوین بخشنامه افزایش حقوق نیروهای شرکتی برگزار و بعد از آن هم نامه ای به دانشگاه های علوم پزشکی کشور ارسال نمودیم و از آنها خواسته شد، پیشنهادها و راهکارهای مورد نظر خود را برای بهبود شرایط حقوق و دریافتی همکاران شرکتی ارسال نمایند.

تقوی نژاد نام کرد: در نهایت و پس از بحث و آنالیز های اجرا شده، مقرر شد حق الزحمه ماهیانه هر یک از مشاغل گروه پرستاری در سال 1399، در صورت اشتغال تمام وقت بر اساس قانون ارتقای بهره وری کارکنان بالینی نظام سلامت بدون احتساب اضافه کاری، برای کارشناسان پرستاری، هوشبری، اتاق عمل و فوریت های پزشکی حداقل مبلغ 41 میلیون ریال، برای کاردان اتاق عمل، هوشبری و فوریت های پزشکی 36 میلیون ریال و برای بهیاری مبلغ 34 میلیون ریال پرداخت گردد.

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت تاکید نمود: دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور موظف هستند حداقل تا 80 درصد پرداختی به مشاغل گروه پرستاری را برای سایر مشاغل هم رعایت کرده و نسبت به پرداخت به آنها اقدام نمایند. این بدین معنی است که همه همکاران شرکتی که طرف قرارداد شرکت های خدمات تامین نیروی انسانی هستند، شامل این بخشنامه می شوند و استثنایی برای هیچ گروهی قائل نشده ایم.

تقوی نژاد تاکید نمود: پرداخت برقراری حق اشعه و فوق العاده سختی شرایط محیط کار همکاران شرکتی در بیمارستان ها و بخش های روانی و سوختگی پس از معرفی پیمانکار به دانشگاه و دریافت تاییدیه درصد بلامانع است.

وی تاکید اضافه کرد: در این بخشنامه به صورت شفاف نام شد که پرداخت نوبت کاری و اضافه کاری برای همکاران شرکتی در دانشگاه های علوم پزشکی بلامانع است و در صورت پرداخت کارانه مبتنی بر عملکرد، بخشنامه ابلاغی مقام عالی وزارت درباره جداسازی کارانه از اضافه کار باید رعایت گردد.

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت ادامه داد: دانشگاه های علوم پزشکی مجاز هستند در صورت وجود اعتبار خدمات رفاهی مشابه سایر کارکنان را برای همکاران شرکتی لحاظ نمایند.

تقوی نژاد با اشاره به تعداد زیاد شرکت های تامین نیروی انسانی، تصریح نمود: به دانشگاه ها و موسسه های وابسته اجازه داده شد به منظور نظارت بهتر و رعایت عدالت در پرداخت ها و بعلاوه پرداخت به موقع مطالبات افراد به کار گرفته شده، بر اساس تبصره 2 ماده 55 آیین نامه اقتصادی و معاملاتی دانشگاه ها، از شرکت کارآفرینان آوا سلامت، خرید خدمت نمایند.

وی مجددا با تاکید بر اینکه رعایت مبالغ مندرج در این بخش نامه برای سایر شرکت های تامین نماینده نیروهای مورد اشاره، الزامی است و صراحت قانونی دارد، به موضوع همکاران تلاشگر حوزه بهداشت کشور هم اشاره کرد و گفت: تمامی همکارانی که در این حوزه به وسیله شرکت های تامین نیروی انسانی حقوق و مزایای خود را دریافت می نمایند، شامل این مصوبه می شوند.

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت یکی دیگر از مسائل مورد تاکید خود را رعایت طرح طبقه بندی مشاغل قانون کار نام کرد و یادآور شد: دانشگاه های علوم پزشکی کشور مکلف شدند در انعقاد قراردادهای بعدی موسسه با شرکت پیمانکاری تامین نیروی انسانی نسبت به رعایت طرح طبقه بندی مشاغل قانون کار اقدام نمایند.

تقوی نژاد با تاکید بر اینکه هرگونه به کارگیری نیروی انسانی نو حتی در قالب شرکت های پیمانکار، صرفا با مجوز معاونت توسعه وزارت بهداشت امکان پذیر است و هیچ یک از دانشگاه حق ندارند به صورت مستقل در این زمینه اقدامی صورت دهند، اظهار کرد: از تاریخ ابلاغ این بخشنامه پرداخت حقوق و مزایای همکاران عزیز شرکتی، به نام پرداخت های اجتناب ناپذیر تلقی شده و باید در موعد مقرر انجام گردد.

4148

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 5 شهریور 1400 بروزرسانی: 5 شهریور 1400 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1767

به "جزئیات تازه از افزایش حقوق نیروهای شرکتی دانشگاه های علوم پزشکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات تازه از افزایش حقوق نیروهای شرکتی دانشگاه های علوم پزشکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید