خبرنگاران استاندار اردبیل: گروه های پرخطر در برابر کرونا مراقبت شوند

به گزارش کی آنلاین، اردبیل - خبرنگاران - استاندار اردبیل بر مراقبت بیشتر از گروه های پرخطر و دارای بیماری زمینه ای در برابر ویروس کرونا تاکید نمود.

خبرنگاران استاندار اردبیل: گروه های پرخطر در برابر کرونا مراقبت شوند

به گزارش خبرنگاران، اکبر بهنامجو روز یکشنبه در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا اظهارداشت: بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گروه های پرخطر بیشترین افراد بستری را در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ها و فوتی های ناشی از بیماری کرونا را تشکیل می دهند.

وی با اشاره به کمبود نیروی درمانی و امکانات بیمارستانی نسبت به جامعه هدف پرخطر بر مراقبت از این گروه ها به عنوان سرمایه های انسانی تاکید نمود و خواهان اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و اطلاع رسانی به این گروه ها برای اقدامات پیشگیرانه با ورود نهادهای مختلف مردمی، بهداشتی و فرهنگی شد.

استاندار اردبیل اضافه کرد: شناسایی این افراد که بیشتر در سنین بالای 60 قرار دارند و برقراری تماس های تلفنی و حضوری می تواند در خودمراقبتی آنان در پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا موثر باشد.

بهنامجو گفت: خانواده ها باید مراقب باشند این گروه ها تا حد ممکن از منزل بیرون نروند و نیازمندی های آنان در مورد تهیه دارو و خرید مایحتاج توسط اعضای خانواده و نزدیکان انجام گردد.

وی همچنین با تاکید بر رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی توسط اقشار مختلف گفت: همه مردم و حتی کارکنان و مدیران دولتی باید خود را ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی و پرهیز از حضور در اجتماعات نمایند و در صورت برگزاری اجتماعات غیرضروری بویژه در آرامستان ها، غذاخوری ها و منازل برخورد قانونی اعمال می گردد.

استاندار اردبیل از تعطیلی بعضی مراکز و رده های شغلی غیرضروری تا اطلاع بعدی اطلاع داد و اضافه کرد: اقدامات لازم برای پذیرش این تعطیلی باید توسط مراکز و نهادهای مختلف انجام گردد تا مردم از این برنامه تمکین نمایند.

وی با اشاره به شروع فعالیت قرارگاه مبارزه با کرونا در استان خواهان توجه فرمانداری ها به اجرای مصوبات این قرارگاه شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان اردبیل نیز در این جلسه با اشاره به بستری شدن روزانه 60 تا 70 بیمار کرونایی در بیمارستان های استان هرگونه بی توجهی به تدوین روش های پیشگیرانه را در سیر صعودی این بیماری موثر دانست.

دکتر شهرام حبیب زاده اضافه کرد: با توجه به اضافه شدن سه بخش دیگر بیمارستانی به بخش کرونا و افزایش تعداد مراجعان در صورت تداوم صعودی ابتلا به کرونا بیمارستان های استان دیگر قادر به پذیرش بیماران نخواهند شد.

وی بیان نمود: با توجه به برودت هوا در روزهای آینده و عدم تهویه هوا به دلیل بازنبودن در و پنجره میزان ابتلا به بیماری کرونا در صورت عدم توجه به اقدامات پیشگیرانه بیشتر خواهد شد.

حبیب زاده بی توجهی به پروتکل های بهداشتی و عدم اجرای تمهیدات لازم برای کنترل شیوع کرونا را در بروز اپیدمی چهارم این بیماری در فصل زمستان محتمل دانست که به مراتب تلفات بیشتری خواهد داشت.

وی توجه به اقدامات پیشگیرانه و رعایت پروتکل های بهداشتی را مورد تاکید قرار داد و خواهان توجه جدی مردم و مسوولان به این امر شد.

در این جلسه تعدادی از مدیران و فرمانداران استان اقدامات انجام گرفته در دستگاه مربوطه خود را در راستای کنترل و مطلع سازی مردم برای کاهش شیوع بیماری کرونا گزارش کردند.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 آذر 1399 بروزرسانی: 16 آذر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1297

به "خبرنگاران استاندار اردبیل: گروه های پرخطر در برابر کرونا مراقبت شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار اردبیل: گروه های پرخطر در برابر کرونا مراقبت شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید