بلاروس اقداماتی برای پاسخ به تحریم های اتحادیه اروپا در نظر گرفته است

به گزارش کی آنلاین، نخست وزیر بلاروس با اشاره به خسارات وارده به این کشور در نتیجه اعمال تحریم های کشورهای غربی، گفت: مجموعه تدابیری در این رابطه اتخاذ شده که از جمله آنها استفاده از کالاها و فناروی های آسیایی، به خصوص چینی است.

بلاروس اقداماتی برای پاسخ به تحریم های اتحادیه اروپا در نظر گرفته است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، رومان گالاوچینکو نخست وزیر بلاروس گفت که مقامات مینسک مجموعه ای از اقدامات تلافی جویانه برای پاسخ به تحریم های اتحادیه اروپا تدارک دیده اند.

وی شب گذشته در یک مصاحبه تلویزیونی با اشاره به اینکه الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهوری بلاروس در عرصه های مختلف بین المللی بارها این مسئله را گوشزد کرده که مینسک خواستار صلح و داشتن روابط حسنه و مشارکت برابر با همه کشورهای اروپایی است، یادآور شد: ما تمام آنچه از دستمان برمی آید در این خصوص انجام می دهیم. ولی زمانی که صحبت بر سر خسارات مالی عظیم به شرکت های بلاروسی است، ما این حق را برای خود قائل هستیم که این آسیب ها را جبران کنیم. و در همین رابطه مجموعه اقداماتی برای پاسخ گویی به تحریم های اتحادیه اروپا تهیه شده است.

به گفته وی، مقامات مینسک همچنان امیدوارند که کشورهای غربی تحریم های جدیدی علیه بلاروس اعمال نکنند.

نخست وزیر بلاروس افزود، این کشور ممکن است حدود 3 درصد از درآمد ناخالص ملی خود را به خاطر تحریم های غرب از دست بدهد. البته به عقیده وی، این خسارات از طریق منابع دیگر قابل جبران هستند و دولت بلاروس قصد دارد، در صورت گسترش تحریم ها، بطور کلی از کالاها و فناوری های غربی صرف نظر کرده و امکان استفاده از فناوری های آسیایی را مورد بررسی قرار دهد. در این زمینه کشور چین می تواند 90 درصد فناوری های اروپایی و آمریکایی را جایگزین کند و مقامات مینسک روی کمک دولت روسیه نیز حساب باز کرده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 تیر 1400 بروزرسانی: 3 تیر 1400 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1664

به "بلاروس اقداماتی برای پاسخ به تحریم های اتحادیه اروپا در نظر گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلاروس اقداماتی برای پاسخ به تحریم های اتحادیه اروپا در نظر گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید