اقدام عجیب نظام پزشکی در ثبت نام واکسیناسیون کرونا

به گزارش کی آنلاین، پس از درخواست های عجیب گروه های شغلی مختلف از جمله هنرمندان، پلیس، کارمندان شهرداری و ... برای در اولویت قرار دریافت در واکسیناسیون کرونا این بار سازمان نظام پزشکی دست به اقدام بحث برانگیز و عجیبی زده است. سازمان نظام پزشکی با راه اندازی سامانه ای اقدام به ثبت نام پزشکان و خانواده آنها برای دریافت واکسن کرونا نموده است.

اقدام عجیب نظام پزشکی در ثبت نام واکسیناسیون کرونا

چندی پیش معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان نظام پزشکی در اطلاعیه ای خاطرنشان کرد که از آن جا که باید احتیاجسنجی های لازم در مورد میزان واکسن مورد احتیاج کادر درمان و کارکنان مراکز درمانی صورت پذیرد، سامانه ای جهت ثبت درخواست همکاران طراحی شده است. لذا از تمامی همکاران گرامی درخواست می گردد با مراجعه به نشانی اعلام شده نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند.

اما، با ورود به سامانه نظام پزشکی و ورود به صفحه ثبت نام پزشکان، می بینیم که سازمان نظام پزشکی بخشی را برای ثبت نام همسر، فرزند، منشی و مسوول دفتر پزشکان فراهم نموده است.

مهمترین سوال این است که آیا خانواده پزشکان و همکاران پزشکان در مطب نیز در اولویت دریافت واکسن قرار گرفته اند؟

مسئله دیگری که در این باره مطرح است این است که در سامانه تعریف شده در صورت تایید آن فرد متقاضی واکسن باید هزینه واکسن را هم بپردازد!

اینجا سوال دیگری مطرح می گردد که آیا نظام پزشکی در این راه به دنبال کسب سود و درآمداست؟

این اقدام نظام پزشکی در حالی صورت می گیرد که بر اساس سند ملی واکسیناسیون کرونا در کشور، اولویت تزریق واکسن با کادر درمان بوده است. بر اساس اطلاعات اعلام شده از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، برنامه واکسیناسیون کرونا در کشور حداقل به مدت یک سال ادامه خواهد داشت؛ این برنامه با اولویت گروه های درمانی شروع شده و به مرور زمان به بخش بزرگی از جمعیت کشور تسری خواهد یافت.

سازمان نظام پزشکی تا به امروز به این مسائل و حواشی پاسخی نداده است.

واکنش وزارت بهداشت به ثبت نام خانوادگی پزشکان

بااین حال وزارت بهداشت به این موضوع واکنش نشان داد. کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو در این خصوص به فارس گفت: واکسیناسیون کرونا حتما بر اساس پروتکل های سند ملی واکسیناسیون خواهد بود و تغییری در این زمینه ایجاد نشده است. وزارت بهداشت هیچ درخواستی از سازمان نظام پزشکی برای ثبت نام پزشکان و خانواده و بستگان آنها برای انجام واکسیناسیون نداشته است.

او با بیان اینکه اولویت تزریق واکسن در فاز نخست پزشکان شاغل در بیمارستان ها هستند اضافه نمود: در صورتی که نوبت واکسیناسیون پزشکان شاغل در مطب فرا برسد با مشورت صنف مربوطه واکسیناسیون انجام می گردد، همچنین خانواده پزشکان و بستگان آنها در اولویت تزریق واکسن نبوده و در صورتی که اعضای خانواده آنها دارای بیماری زمینه ای بوده یا سالمند باشند در اولویت تزریق واکسن قرار می گیرند.

منبع: فرارو
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1519

به "اقدام عجیب نظام پزشکی در ثبت نام واکسیناسیون کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدام عجیب نظام پزشکی در ثبت نام واکسیناسیون کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید