کشف دو اسکلت نو و رازگشایی از یک کابوس 2 هزار ساله!، عکس

به گزارش کی آنلاین، همشهری آنلاین نوشت: قربانیان پمپئی فقط با فوران کوه وزوو کشته نشدند. تجزیه و تحلیل دو اسکلت نشان می دهد که زلزله های متعدد در جریان فوران، یکی دیگر از دلایل کشته شدن مردم شهر بوده است.

کشف دو اسکلت نو و رازگشایی از یک کابوس 2 هزار ساله!، عکس

فوران فاجعه بار وزوو بر شهر پمپئی در سال 79 بعد از میلاد رخ داد و بیش از 1000 نفر را دفن کرد. این فوران یکی از معروف ترین فوران های آتشفشانی تاریخ است که بیش از 1000 نفر را زیر آوار داغی از خاکستر دفن کرد، اما کارشناسان می گویند که زلزله نیز در کشتن قربانیان پمپمئی در جریان فوران وزوو نقش داشته است.

اسکلت های تازه کشف شده نشان می دهند که شهر متروک ایتالیا با رویدادهای لرزه ای خشن پیرامون فوران تاریخی در سال 79 پس از میلاد از بین رفته است. این استخوان ها متعلق به مردان حداقل 55 ساله در زیر دیواری یافت شد که باستان شناسان معتقدند قبل از غرق شدن زیر خاکستر آتشفشان، فرو ریخته است.

گمان می رود که هر دو قربانی بر اثر ضربه های متعدد جان خود را از دست داده باشند. آخرین فناوری به کارشناسان اجازه می دهد تا آخرین لحظات زندگی آن ها را بازبینی کنند. گابریل زوکتریگل، مدیر پارک باستان شناسی پمپئی گفت: در سال های اخیر متوجه شده ایم که رویدادهای لرزه ای خشن و قدرتمندی در زمان فوران رخ داده است. تکنیک های حفاری مدرن به ما کمک می کند تا جهنمی که شهر پمپئی را در دو روز به طور کامل ویران کرد و باعث کشته شدن بسکمک از ساکنان آن شد، بهتر درک کنیم.

کارشناسان بر این باورند که این دو مرد در جستجوی جای امن کنار دیوار رفته بودند، اما ساختمان فروریخت. پمپئی یک آزمایشگاه باستان شناسی بزرگ است که در سال های اخیر قوت خود را دوباره به دست آورد و جهان را با اکتشافات مستمر شگفت زده کرده است.

فوران سال 79 بعد از میلاد نه تنها پمپئی را مدفون کرد، بلکه شهرهای اوپلونتیس و استابیا را نیز دفن کرد و شهر هرکولانیوم از طریق یک جریان گلی ویران شد. اجساد زیادی زیر لایه محافظ خاکستر محافظت شدند. این دو اسکلت، از جدیدترین اکتشافات مربوط به پمپئی است که گمان می رود ارباب و خدمتکار بوده اند. اسکلت ها در جریان حفاری یک ویلا در حومه روم باستان پیدا شدند. ظاهرا این دو مرد از ریزش اولیه خاکستر نجات یافتند، سپس در اثر انفجار آتشفشانی قدرتمندی که روز بعد روی داد، کشته شدند.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 6 خرداد 1402 بروزرسانی: 6 خرداد 1402 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 2250

به "کشف دو اسکلت نو و رازگشایی از یک کابوس 2 هزار ساله!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف دو اسکلت نو و رازگشایی از یک کابوس 2 هزار ساله!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید