پایدار: لیگ های کاراته آقایان اواخر بهمن برگزار می گردد، ثبت نام 4 تیم در سوپر لیگ قطعی است

به گزارش کی آنلاین، رئیس سازمان لیگ کاراته گفت: پیش بینی ما برای شروع مسابقات لیگ های کاراته آقایان هفته پایانی بهمن ماه است و امکان تمدید زمان واریز ورودیه وجود ندارد.

پایدار: لیگ های کاراته آقایان اواخر بهمن برگزار می گردد، ثبت نام 4 تیم در سوپر لیگ قطعی است

ابوالقاسم پایدار در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در مورد سرنوشت برگزاری رقابت های لیگ های کاراته گفت: روز پنجشنبه هفته گذشته جلسه پرسش و پاسخی برای مربیان و سرپرستان برگزار و توضیحاتی را ارائه دادیم. متناسب با سوالات عزیزان، اطلاعیه ای را صادر و به سوالات پاسخ دادیم. برنامه ریزی سازمان لیگ برای برگزاری مسابقات لیگ های کاراته این بود که اگر بیماری کرونا اجازه بدهد مسابقات را در بهمن ماه برگزار کنیم.

وی توضیح داد: در این خصوص مکاتبات لازم را با فدراسیون پزشکی ورزشی انجام دادیم و در حال حاضر مجوز برگزاری رقابت های کاتا را دریافت کردیم. در مورد برگزاری مسابقات کومیته پیگیر هستیم و با مکاتباتی که انجام دادیم مسئله ای در بحث صدور مجوز نخواهد بود. مقدمات صورت گرفته است و فکر می کنم در این هفته مجوز صادر گردد. با توجه به پیش بینی و زمابندی ای که اعلام کردیم، نیازمند همکاری بیشتر تیم ها هستیم.

رئیس سازمان لیگ در موردزمان واریز ورودیه و مبلغ آن گفت: زمان اعلام 50 درصد ورودیه تا 2 دی ماه بود. مبلغ ورودیه سوپر لیگ آقایان 10 میلیون تومان و بانوان 6 یا 7 میلیون تومان است. مبلغ ورودیه ما نسبت به رشته های دیگر پایین تر است و با یک حساب سرانگشتی اجاره یک سالن با ورودیه یکی از تیم ها کفاف نخواهد داد. فدراسیون کاراته دنبال درآمدزایی نیست و چندین برابر مبلغ ورودیه ها خرج می نماید. با این حال خیلی از تیم ها تماس گرفتند که در حال رایزنی با اسپانسرهای خود هستند و خواهان تمدید زمان واریز ورودیه شدند.

پایدار خاطر نشان کرد: طبیعتاً وقتی این زمان تمدید گردد، خود به خود زمان برگزاری مسابقات نیز به تعویق خواهد افتاد. با این حال مبلغ واریز ورودیه را تا 10 دی ماه تمدید کردیم و در این شرایط از تیم ها خواستیم در این بازه زمانی اسامی ورزشکاران و کادرفنی خود را در سامانه ثبت نمایند. در مرحله بعد زمابندی را برای تحویل مدارک، فرم قراردادها و فرم قبول مسئولیت ها تعیین خواهیم کردیم.

وی اضافه کرد: همچنین سازمان آموزش عالی کشور با توجه به شرایط تاریخ امتحانات را به تعویق انداخت و قرار است امتحانات دانشگاه ها در دی ماه و اوایل بهمن ماه باشد که این موضوع دست ما را بسته است. بعضی مربیان نیز با توجه شرایط قرمز استان ها امکان بازگشایی باشگاه ها و شروع تمرینات را نداشتند و نیازمند تمرینات فنی و آمادگی بیشتر هستند.

رئیس سازمان لیگ در مورد زمان برگزاری مسابقات گفت: پیش بینی ما برای شروع مسابقات آقایان هفته سرانجامی بهمن ماه است و به تیم ها نیز گفتیم در بحث های مختلف واریز ورودیه و تحویل مدارک امکان تمدید زمان وجود نخواهد داشت. در بخش بانوان نیز مسئول محترم بانوان با تیم ها مذاکره می نماید و شرایط را می سنجند و به محض اینکه شرایط تعیین گردد زمان را اعلام خواهیم کرد.

پایدار در مورد تعداد تیم های حاضر در لیگ های کاراته گفت: در سوپر لیگ کنترلی 13 تیم و در بخش کاراته سبک های آزاد 18 تیم اعلام آمادگی و پیش ثبت نام کردند. ثبت نام قطعی برای ما زمانی است که این تیم ها تا سرانجام 10 دی ماه مبلغ 50 درصد ورودیه و تکمیل مدارک را داشته باشند. در حال حاضر شرایط ثبت نام 4 تیم در سوپر لیگ و 3 تیم در سبک های آزاد قطعی شده است. بعضی تیم ها نیز قرار است تا سرانجام مهلت تعیین شده مبلغ ورودیه را واریز نمایند.

وی در مورد اینکه لیگ های کاراته قطعاً برگزار خواهد شد، گفت: کوشش فدراسیون برای برگزاری مسابقات است اما همه چیز منوط به صدور مجوزها و همراهی مجموعه تیم ها در زمان بندی و مطالبات فدراسیون کاراته است. بیشتر سوالات نمایندگان تیم ها در مورد شرایط قرنطینه و این مسائل است. هزینه PCR، اسکان و تغذیه با خود تیم ها است و با توجه به سرفصل و شیوه نامه فدراسیون پزشکی ورزشی بهترین حالت قرنطینه تیم ها در یک محل است تا بعد از تست PCR، افرادی که تست آن مثبت بود از محل خارج و سایر عزیزان در قرنطینه بمانند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1405

به "پایدار: لیگ های کاراته آقایان اواخر بهمن برگزار می گردد، ثبت نام 4 تیم در سوپر لیگ قطعی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایدار: لیگ های کاراته آقایان اواخر بهمن برگزار می گردد، ثبت نام 4 تیم در سوپر لیگ قطعی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید