وزیر دفاع ترکیه: آذربایجان تنها نیست

به گزارش کانلاین، وزیر دفاع ترکیه در واکنش به اقدامات اخیر ارمنستان گفت: با تمام امکانات خود در کنار جمهوری آذربایجان هستیم.

وزیر دفاع ترکیه: آذربایجان تنها نیست

خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه که به جمهوری آذربایجان سفر نموده است در جمع نیروهای شرکت کننده در رزمایش مشترک دو کشور تحت عنوان عقاب TurAz 2020، تاکید نمود: می خواهم صراحتا بگویم، در قبال ارمنستان که پیش چشمان جامعه دنیای نسل کشی خوجالی را مرتکب شده و قره باغ کوهستانی را اشغال نموده است، با تمام توان در کنار جمهوری آذربایجان ایستاده ایم.

وی در ادامه گفت: تا ابد در کنار برادران آذربایجانی خود هستیم. آذربایجان تنها نیست.

آکار و فرماندهان ارشد ارتش ترکیه از جمله ژنرال یاشار گولر، رئیس ستاد کل ارتش، امید دوندار، فرمانده نیروی زمینی، حسن کوچوک آکیوز، فرمانده نیروی هوایی و عدنان اوزبال، فرمانده نیروی دریایی ارتش این کشور پس از انتها تمرینات عملی نیروی مشترک رزمایش ترکیه-آذربایجان، با سربازان حاضر در این تمرینات گرد هم آمدند.

آکار به ذاکر حسن اف، وزیر دفاع جمهوری آذربایجان و نیروهای شرکت کننده در این تمرینات تبریک گفت و گفت: من و دوستانم چون در میهن دوم خود در جمهوری آذربایجان حضور داریم، بسیار راضی و هیجان زده هستیم.

وی با بیان اینکه جمهوری آذربایجان و ترکیه هر چند دو دولت جداگانه اند اما برادر و فرزندان یک ملت هستند، گفت: تاریخ، زبان و فرهنگ ما یکی است. اختلافی بین ما وجود ندارد. آذربایجان و ترکیه فرزند یک مادر هستند و روابط آنها حقیقی است. این برادری برای ما لازم است.

آکار در ادامه اضافه کرد: بدون هیچ شکی آذربایجان و ترکیه در راستای اصل دو دولت٬ یک ملت امروز نیز همانند گذشته در غم و شادی و در برابر هر گونه تهدید و خطری در کنار همدیگر هستند.

وی گفت: در دوره ای که با مسائل ژئوپلیتیکی، تروریسم، مهاجرت و تشدید نگرانی های امنیتی روبرو هستیم٬ اتحاد و همکاری آنکارا و باکو نقش بسزایی دارد. کوشش های ما بطور فزاینده ای در راستای پیشبرد روابط با کشور برادر و دوست آذربایجان در هر زمینه ادامه خواهد داشت.

آکار با اشاره اینکه تهدید و فرایند خطرناک بعضی تحولات٬ ضرورت داشتن یک ارتش قدرتمند، بازدارنده و موثر را به وضوح نشان داده است، گفت: علاوه بر داشتن تسلیحات جنگی و تجهیزات مدرن، داشتن پرسنل آموزش دیده و مجرب که همواره آماده عمل باشند نیز برای ارتش بسیار مهم است.

وی با تاکید بر اینکه رزمایش مشترک دو کشور با موفقیت به اهداف خود دست یافته، گفت: این رزمایش و اقدامات بعدی٬ موضع مشترک دو کشور برادر علیه هر گونه تهدید و خطر را به دنیایان گوشزد می نماید.

ذاکر حسن اف، وزیر دفاع جمهوری آذربایجان نیز با قدردانی از همکاری های ترکیه در طول رزمایش مشترک گفت: نیروهای مسلح ترکیه یکی از قدرتمندترین ارتش های دنیا محسوب می گردد و این شانسی برای ما است که از تجربیات و دستاوردهای چنین ارتشی بهره مند شویم.

وی اضافه کرد: نیروهای مسلح ترکیه امروز در سوریه٬ عراق و لیبی قدرت خود را به همه دنیایان نشان داده است. ان شاءالله، نیروهای مسلح آذربایجان نیز با پشتیبانی نیروهای مسلح ترکیه وظیفه مقدس خود را به جای خواهد آورد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1160

به "وزیر دفاع ترکیه: آذربایجان تنها نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع ترکیه: آذربایجان تنها نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید