وزیر خارجه عربستان: گفت وگو با ایران منوط به تغییر رفتار این کشور است

به گزارش کی آنلاین، در حالی که مقامات کشورمان بارها تاکید نموده اند امکان بازسازی رابطه با عربستان به شرط بازگشت حکام آل سعود از راستا غلط در پیش گرفته، وجود دارد، وزیر خارجه عربستان گفت وگو با ایران را منوط به تغییر رفتارتهران خواند.

وزیر خارجه عربستان: گفت وگو با ایران منوط به تغییر رفتار این کشور است

به گزارش خبرنگاران، فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه عربستان در گفت وگو با فرانس 24 درخصوص پرونده ایران و مذاکرات هسته ای با اشاره به گفت وگوهای وین، گفت که شرکای ایالات متحده و اروپا تمایل دارند آن چه آن را نگرانی های مربوط به توانایی های موشکی ایران و پشتیبانی از گروه های مسلح در منطقه می خواند را رفع نمایند.

وی اضافه نمود که اطمینان داریم جامعه بین المللی سخت کوشش خواهد نمود تا اطمینان حاصل کند که در نهایت کاستی های (توافق هسته ای) رفع شده و همچنین به آن چه فعالیت های بی ثبات نماینده ایران در منطقه می خواند، خواهد پرداخت.

وی وجود گفتگوی مستقیم بین عربستان و ایران را انکار کرد اما گفت: ما برای انجام گفت وگوی مستقیم یا غیرمستقیم آزاد هستیم، اما این گفت وگو منوط به تغییر رفتار ایران است.

به گزارش خبرنگاران، اظهارات وزیر خارجه عربستان در ارتباط با تغییر رفتار ایران در حالی مطرح می گردد که پیش از این سعید خطیب زاده سخنگوس وزارت خارجه کشورمان گفته بود: روزی که عربستان به این نتیجه برسد که می تواند در راستا مستقیم با ما و منطقه صحبت کند و به آغوش منطقه برگردد و دست از خرید امنیت از بیرون از منطقه بردارد قطعا روزهای بهتری برای منطقه رقم خواهد خورد. عربستان کشور مهمی است. مردم عربستان مردم محترمی هستند. سال های قبل روابط خوبی بین دو کشور وجود داشته است و این امکان وجود دارد که روابط را بازسازی کنیم به شرط آنکه حکام آل سعود از راستا غلطی که در پیش گرفته اند بازگردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1400 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1578

به "وزیر خارجه عربستان: گفت وگو با ایران منوط به تغییر رفتار این کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه عربستان: گفت وگو با ایران منوط به تغییر رفتار این کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید