هنرمندان یاور محک برای همه بچه ها قصه می خوانند

به گزارش کی آنلاین، به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی محک، بهناز آسنگری، مدیر واحد خدمات حمایتی محک گفت: این سازمان در تمام سال های فعالیت خود تلاش کرده است تا با ایجاد فضایی شاد، بچگانه و روحیه بخش، فرآیند درمان را برای بچه ها مبتلا به سرطان و خانواده هایشان راحت تر سازد و کیفیت زندگی ایشان را در تمامی مراحل درمان ارتقا بخشد. از این رو حدود 10 سال است که ترالی کتاب در بیمارستان محک و برخی دیگر از بیمارستان های دولتی و دانشگاهی دارای بخش خون و آنکولوژی کودک در تهران، فعالیت می کند. هر ماه تقریبا 1000 کتاب متناسب با گروه های سنی و علایق بچه ها از سوی روان شناسان انتخاب و به بچه ها محک اهدا می شود.

هنرمندان یاور محک برای همه بچه ها قصه می خوانند

قصه محک، قصه آدم هایی است که همیشه فراتر از خود فکر کردند، همانند سعیده قدس که به دغدغه ای بیش از دغدغه خود اندیشید و این سازمان را برای حمایت از بچه ها مبتلا به سرطان بنیان نهاد. حال در شرایطی که به دلیل شیوع ویروس کرونا دست هایمان از هم دور شده، کیهان.ز پدری که امروز یکی از نیکوکاران محک است، پس از آشنا شدن با دغدغه بچه ها مبتلا به سرطان، تصمیم گرفت قصه هایی که شب ها برای فرزندانش می گفت را ضبط کند تا شاید شادی و کودکی را برای این قهرمانان کوچک زنده سازد.

آسنگری دراین باره اضافه کرد: این نیکوکار ساکن شهر اصفهان، در این مدت با ما همراه شده است و در شرایط فاصله گذاری اجتماعی به دلیل شیوع کرونا، هر شب قصه ای را در استودیوی خانگی خود ضبط می کند تا ما بتوانیم آنها را برای فرزندانمان در پیام رسان های دیجیتال بفرستیم تا بتوانند این روزهای سخت را شادتر بگذرانند؛ اقدامی که با استقبال بسیار بچه ها مبتلا به سرطان همراه شد.

آسنگری از تلاش محک برای سهیم شدن این شادی با دیگر بچه ها ایران گفت و ادامه داد: این تجربه باعث شد تا مناسبتِ روز ادبیات کودک و نوجوان را مغتنم بشماریم و در صفحه اینستاگرام رسمی محک به مدت شش شب قصه هایی برای بچه ها سرزمین مان بخوانیم.

مدیر واحد خدمات حمایتی محک با بیان آنکه در این رویداد هنرمندان، شاعران و نویسندگان کودک و نوجوان همراه محک شده اند، ادامه داد: رویداد یک هفته قصه خوانی با محک از روز 17 تیر آغاز می شود و قصه خوانی فعالان حوزه ادبیات کودک و نوجوان و هنرمندانی چون عزت الله الوندی، حسن معجونی، آزاده مؤیدی فرد، بهار کاتوزی، الکا هدایت و... هر شب در اینستاگرام رسمی محک پخش می شود.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 14 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1106

به "هنرمندان یاور محک برای همه بچه ها قصه می خوانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنرمندان یاور محک برای همه بچه ها قصه می خوانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید