معاونت علمی نهادی اثر گذار در حوزه فعالیت دانش بنیان هاست ، خیزش زیست بوم فناوری در دوران کرونا

به گزارش کانلاین، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا با اشاره به تاثیرگذاری معاونت علمی روی فعالیت های شرکت های دانش بنیان گفت: با شیوع کرونا در کشور شاهد خیزش در زیست بوم فناوری و نوآوری بودیم.

معاونت علمی نهادی اثر گذار در حوزه فعالیت دانش بنیان هاست ، خیزش زیست بوم فناوری در دوران کرونا

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهور، متخصصان یک شرکت دانش بنیان در مدت زمانی کوتاه پیروز به طراحی و ساخت یک ربات خدمت رسان پزشکی شدند. این ربات ایران ساخت با نام کیوان لایف بات با ویژگی های خود در زمان شیوع بیماری های با ضریب بالای انتقال، ارتباط درمانگر و بیمار را کم می نماید. ربات پزشکی کیوان لایف بات امروز به عنوان عضوی از کادر درمان بیمارستان شهید هاشمی نژاد و همزمان در قطر و روسیه فعالیت خود را شروع کرد.

علیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران در این مراسم گفت: توسعه فعالیت شرکت های دانش بنیان به همت معاونت علمی در کشور جای تبریک به مردم دارد. اکنون در این شرکت های فناور نسل جوان خلاقی مشغول فعالیت هستند که نوعی خیزش جهادگونه را در کشور ایجاد کردند. با شیوع کرونا در کشور شاهد خیزش در زیست بوم فناوری و نوآوری بودیم که همه برای برطرف احتیاج به میدان آمدند.

زالی ادامه داد: در همین مدت زمان کوتاه از شیوع کرونا در کشور خودکفایی ملی به معنای واقعی به فعلیت درآمد و اگر عده ای به این فعالیت ها با تردید نگاه داشتند این بحران زمانی مناسب برای برطرف آن بود.

زالی همچنین درباره فعالیت های معاونت علمی و فناوری گفت: درخواستم از این نهاد اثرگذار در حوزه دانش بنیان این است که موانع را برای چابک سازی شرکت های دانش بنیان برطرف کند تا جوانان با انگیزه بیشتری برای پسشرفت کشور وارد عمل شوند. البته معاونت علمی برای توسعه این فعالیت ها به خوبی عمل نموده است و بخشی از این احتیاج ها برطرف شده است. اما برای بخشی دیگر احتیاج به ریل گذاری است.

وی به ساخت ربات پزشکی کیوان لایف بات اشاره نمود و اضافه کرد: طراحی و ساخت این ربات در کمتر از 50 روز یک کار نشدنی را شدنی کرد که در نوسط متخصصان یک شرکت دانش بنیان انجام شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1042

به "معاونت علمی نهادی اثر گذار در حوزه فعالیت دانش بنیان هاست ، خیزش زیست بوم فناوری در دوران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاونت علمی نهادی اثر گذار در حوزه فعالیت دانش بنیان هاست ، خیزش زیست بوم فناوری در دوران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید