مخالفت مجلس انگلیس با گزینه های خروج برگزیت از بن بست

به گزارش کانلاین، نمایندگان مجلس انگلیس هر هشت گزینه پیشنهادی خود برای برون رفت مذاکرات برگزیت از بن بست را رد کردند.

مخالفت مجلس انگلیس با گزینه های خروج برگزیت از بن بست

به گزارش گروه بین الملل کانلاین به نقل از یورونیوز، نمایندگان مجلس عوام بریتانیا هر هشت گزینه پیشنهادی خود برای برون رفت مذاکرات برگزیت از بن بست را رد کردند.

شامگاه چهارشنبه نمایندگان مجلس عوام پس از ساعت ها بحث و جدل، تمام گزینه ها برای خروج با یا بدون بدون توافق را رد کردند. این رویکرد احتمالا نشانگر آن است که کلاف سر در گم برگزیت کماکان ادامه خواهد یافت.

با این حال مجلس عوام به تعویق تاریخ اجرای برگزیت رای مثبت داد.

خروج بدون توافق

گزینه نخست (B) خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا در تاریخ مشخص شده از سوی شورای اروپا، یعنی 12 آوریل (22 اردیبهشت) بود. این گزینه با 400 رای مخالف در برابر تنها 160 رای موافق رد شد.

بازار مشترک

گزینه دوم، (D) موسوم به بازار مشترک 2.0 با طرح پیوستن به بازار واحپ اروپا و توافق بر سر مقررات گمرکی با 283 رای مخالف و 188 رای موافق رد شد.

ماندن در منطقه مالی مشترک اروپا

گزینه سوم (H) پیشنهاد ماندن بریتانیا در منطقه مالی مشترک اروپا و پیوستن این کشور به توافق معامله آزاد اروپا بود. این گزینه با 377 رای مخالف و 65 رای موافق رد شد.

مذاکرات با اتحادیه اروپا برای ایجاد گمرک واحد و فراگیر

گزینه چهارم (J) پیشنهاد ادغام اروپا در مذاکرات با اتحادیه اروپا برای ایجاد گمرک واحد و فراگیر را برای کل بریتانیا (از جمله ایرلند شمالی) را می داد. این گزینه هم با 272 رای مخالف و 264 رای موافق رد شد.

اتحاد گمرکی و پیوستن محدود به بازار مشترک

گزینه پنجم (K) که در واقع پیشنهاد حزب کارگر بود، ناظر بر اتحاد گمرکی و پیوستن محدود به بازار مشترک بود. این طرح هم با 307 رای مخالف در برابر 237 رای موافق رد شد.

ابقای بریتانیا در اتحادیه اروپا

گزینه ششم (L) فراخوان به بحث دوباره درباره اجرای ماده 50 معاهده لیسبون بود؛ ماده ای که پیشتر دولت محافظه کار بریتانیا با اعلام اجرای آن روند جدایی از اتحادیه اروپا را شروع نموده بود. طراحان این پیشنهاد خواهان بازنگری در شیوه جدایی از اتحادیه اروپا بودند. براساس این طرح، جدایی بدون توافق، به معنای لغو جدایی و بی پایان ماندن رای به برگزیت و در نتیجه، ابقای بریتانیا در اتحادیه اروپا بود. این طرح هم با 293 رای مخالف در برابر 184 رای موافق رد شد.

برگزاری رفراندوم جدید برای همه پرسی هرگونه توافق جدایی

گزینه هفتم (M) خواهان برگزاری رفراندوم جدید برای هرگونه توافق برای برگزیت بود. این گزینه با 295 رای مخالف در برابر 268 رای موافق، رد شد.

برگزیت بدون توافق اما مدیریت شده

گزینه هشتم (O) پیشنهاد می داد که دولت بریتانیا در صورت به توافق نرسیدن با اتحادیه اروپا، یک برگزیت بدون توافق اما مدیریت شده را در پیش گیرد. این گزینه با 422 رای مخالف در برابر 139 رای موافق رد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 172

به "مخالفت مجلس انگلیس با گزینه های خروج برگزیت از بن بست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت مجلس انگلیس با گزینه های خروج برگزیت از بن بست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید