قانون های موفقیت از استیو جابز؛ نابغه کارآفرینی و رهبری

به گزارش کانلاین، تا به حال به این قضیه فکر نموده اید که استیو جابز، کارآفرین، مخترع، بنیان گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه ای اپل و یکی از چهره های پیشرو در صنعت رایانه چگونه به موفقیت رسیده و برای دستیابی به این موفقیت از چه فرمولی استفاده نموده است؟ قانون هایی که استیو جابز در زندگی داشته در موفقیت او نقش پر رنگی داشته اند. با ما همراه باشید تا با 10 قانون استیو جابز برای موفقیت بیشتر آشنا شوید.

قانون های موفقیت از استیو جابز؛ نابغه کارآفرینی و رهبری

استیو جابز همان کسی بود که با همراهی استیو وزنیاک، شرکت کامپیوتری اپل را پایه گذاری کرد. با هدایت های استیو جابز بود که این شرکت، در فناوری های نوین پیشگام شده و محصولاتی مانند آ یفون و آی پد فراوری کرد.

کتاب صوتی 10 قانون پیروزیت از استیو جایز توسط استیو جابز به رشته تحریر درآمده است. همین طور که از عنوان کتاب نیز معین است، استیو جابز؛ رهبر و نابغه کارآفرین در این کتاب صوتی به توضیح قانون هایی که در راه رسیدن به پیروزیت به وی کمک رساندند، پرداخته است.

در بخشی از کتاب می خوانیم:

من بسکمک از پیروزیت هایم را مدیون پیدا کردن آدم های با استعداد هستم. و اینکه دلم هیچ وقت نخواست که یه آدم متوسط رو به پایین باشم. همواره دنبال بهترین ها بودم، و به بهترین ها هم رسیدم. در زندگی به این نتیجه رسیدم که اگر به اندازه کافی آدم های سطح بالا پیدا کنید و اگر آن کار مسئله ای که می خواهید انجام بدهید را با آدم های با استعداد و با اشتیاق انجام بدهید از کار کردن با هم لذت می برید، کاری که شاید در گذشته فرصت انجام دادنش رو نداشتید. افراد با استعداد هم دلشان نمی خواهد با آدم های متوسط و سطح پایین کار نمایند، پس باید تیمی پر از افراد سطح بالا تشکیل داد و آغاز به کار کرد.

ما سعی کردیم که افراد خیلی باهوشی رو استخدام کنیم، ولی سازمان بسیار ساده ای داریم و سعی داریم که روی چند تا چیز کوچیک به خوبی تمرکز کنیم. تمرکز کردن کار سختی است، تمرکز کردن به معنای آری گفتن نیست. به معنای نه گفتن می باشد. و ما سعی کردیم که خیلی کارها رو انجام ندیم، تا بتونیم روی یک سری چیزهای خاص تمرکز کنیم و به خوبی انجامشان بدهیم. برای کارافرینی خیلی کارها باید انجام گردد و من اعتقاد دارم که بیشترین تفاوتی که بین کارآفرنیان پیروز و ناپیروز وجود داره در استقامتشان می باشد. خیلی سخت است که توتمام زندگیت را برای چیزی قرار بدهی و خیلی ها در زمانی که همه چی سخت می گردد کنار بکشند.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 17 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 233

به "قانون های موفقیت از استیو جابز؛ نابغه کارآفرینی و رهبری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قانون های موفقیت از استیو جابز؛ نابغه کارآفرینی و رهبری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید