عوامل پوکی استخوان زودتر از 50 سالگی بروز می کند

به گزارش کانلاین، مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور از خانواده ها درخواست کرد در ایام کرونایی به تغذیه مناسب و فعالیت بدنی بچه ها بیشتر توجه کنند.

عوامل پوکی استخوان زودتر از 50 سالگی بروز می کند

به گزارش خبرنگاران، افشین پایدار در نشست خبری که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، به تشریح شرایط بیماری پوکی استخوان در کشور پرداخت.

وی با عنوان این مطلب که عوامل پوکی استخوان خیلی زودتر از 50 سالگی فرد را مستعد ابتلاء می کنند، گفت: تغذیه نامناسب، کمبود دریافت لبنیات و کم تحرکی، از عوامل بروز پوکی استخوان به شمار می فرایند.

مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت گفت: حدود 40 درصد زنان بالای 50 سال به پوکی استخوان مبتلا می شوند. به طوری که از هر 3 زن و از هر 5 مرد بالای 50 سال یک نفر شکستگی ناشی از پوکی استخوان را تجربه می کند.

وی گفت: متاسفانه از هر 4 زن مبتلا به پوکی استخوان، 3 نفر از بیماری خود آگاه نیستند.

پایدار با اشاره به اینکه رعایت نکات تغذیه ای و فعالیت بدنی باید در دهه اول زندگی مورد توجه بیشتری قرار بگیرد، اضافه کرد: به خانواده ها توصیه می کنیم به تغذیه و فعالیت بدنی فرزندان خودشان بیشتر توجه کنند.

وی ادامه داد: قرار دریافت در مقابل نور آفتاب برای بچه ها از اهمیت زیادی برخوردار است. ضمن اینکه فعالیت بدنی نیز از اهمیت ویژه و حیاتی برای سلامت بچه ها برخوردار است.

پایدار گفت: رعایت توصیه های تغذیه ای، فعالیت بدنی و…، به عنوان عوامل مشترک همه بیماری های غیر واگیر محسوب می شوند که باید در ایام کرونا بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت، اضافه کرد: متاسفانه در زمان اپیدمی کووید 19 بعضی از عوامل خطر پوکی استخوان مانند کم تحرکی، تغذیه نامناسب و مصرف سیگار و الکل، شیوع بیشتری یافته که باید با آگاه کردن جامعه، عوامل خطر و این بیماری خاموش را در حد امکان در جامعه کاهش دهیم.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1272

به "عوامل پوکی استخوان زودتر از 50 سالگی بروز می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عوامل پوکی استخوان زودتر از 50 سالگی بروز می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید