عرضه محلول ضدعفونی کننده با قدرت 10 برابر بیشتر از کلر و بدون فراوری مواد سرطان زا

به گزارش کانلاین، محققان یکی از شرکت های دانش بنیان به فرمولاسیون محلول چندمنظوره ضد عفونی کننده دست یافتند که قدرت میکروب کشی 10 برابر بیشتر از کلر دارد و مواد سرطان زا از خود فراوری نمی کند؛ از این رو می توان از آن برای میوه های با پوست نازک مانند توت و تمشک استفاده کرد.

عرضه محلول ضدعفونی کننده با قدرت 10 برابر بیشتر از کلر و بدون فراوری مواد سرطان زا

محمد شاکری، مجری طرح در گفت وگو با کانلاین، محصولات فراوریی این شرکت دانش بنیان را فراوری ضد عفونی کنندگان صنایع غذایی و آشامیدنی دانست و گفت: محلول های ضد عفونی فراوری شده دارای تاییدیه سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

وی کاربرد این محلول ها را برای آب شرب، سبزیجات و گوشت دانست و یادآور شد: دو قاشق چای خوری از محلول قرص ضد عفونی کننده را می توان در داخل 3 لیتر آب، حل و گوشت مرغ و یا سبزیجات را در آن به مدت 5 دقیقه غوطه ور کرد که پس از بیرون آوردن ماده غذایی از این محلول و شست وشو می توان از آن استفاده کرد.

شاکری با تاکید بر اینکه ضد عفونی کردن گوشت مرغ با این روش منجر به کاهش بوی نامطبوع آن می گردد، خاطر نشان کرد: این ماده ضدعفونی کننده از بین برنده طیف وسیعی از باکتری ها، قارچ ها، میکروب ها و تخم انگل ها و ویروس ها است؛ ضمن آنکه این محصول عملکرد مناسبی در باکتری های بیماری زای آبزیان از خود نشان داده است.

وی با تاکید بر اینکه این محلول ضد عفونی کننده دارای قدرت میکروب کشی بوده و ویژگی ضد عفونی کنندگی آن 10 برابر بیشتر از کلر است، خاطر نشان کرد: این محلول دارای سرعت اثرگذاری بالایی است و هنگام واکنش، هیچ گونه محصول جانبی مضری فراوری نمی نماید و عملکرد آن مستقل از PH و مواد شیمیایی آلی است و تنها ترکیبی است که مواد فنلی موجود در آب را از بین می برد و PH مناسب این محصول باعث عملکرد بسیار مطلوب برای گندزدایی کردن انواع گوشت ها، میوه ها و سبزیجات می گردد.

به گفته وی، این محلول برای گندزدایی میوه هایی با پوست نازک مانند انواع توت ها، تمشک و انگور مناسب است، به گونه ای که تنها عوامل بیماری زا را از سطح میوه نابود می نماید و به دلیل عدم نفوذ به بافت میوه ها و سبزیجات هیچ گونه مسمومیتی در پی نخواهد داشت و بر خلاف ضد عفونی کننده هایی مانند ازن و کلر ترکیبات سرطان زا مانند آلدئیدها، برمات ها، هالومتان ها، هالواسیدها، کلرات ها، کلرفنل ها و کلرو آمین های آزاد فراوری نمی نماید.

این محقق، پایه فرمولاسیون این محلول را دی اکسید کلر ذکر کرد و ادامه داد: ضد عفونی کردن سینی های سلف سرویس ها از دیگر کاربردهای این محلول به شمار می رود.

وی یادآور شد: پاکسازی تمامی ویروس ها، باکتری هاو میکروارگانیسم ها بیماری زا، باقی ماندن در آب تا 24 ساعت در مقایسه با ماندگاری حداکثر 6 ساعته کلر، قابلیت انحلال 17 برابری نسبت به کلر و عدم فراوری مواد سرطان زا از مزایای این محلول به شمار می رود.

شاکری خاطر نشان کرد: این محلول را می توان در آب آشامیدنی، استخرها و آکواریوم ها، دامداری ها و مرغداری ها، صنایع غذایی، بیمارستان ها و صنایع زیست محیطی به کار برد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 331

به "عرضه محلول ضدعفونی کننده با قدرت 10 برابر بیشتر از کلر و بدون فراوری مواد سرطان زا" امتیاز دهید

1 کاربر به "عرضه محلول ضدعفونی کننده با قدرت 10 برابر بیشتر از کلر و بدون فراوری مواد سرطان زا" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه محلول ضدعفونی کننده با قدرت 10 برابر بیشتر از کلر و بدون فراوری مواد سرطان زا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید