شناسایی عامل بریدن گوش الاغ در مازندران

به گزارش کانلاین، به دنبال انتشار فیلم بریدن گوش الاغی توسط یک جوان در بهشهر، مدیر کل محیط زیست استان مازندران از شناسایی فرد خاطی اطلاع داد و گفت: با اهتمام دادستانی بهشهر دستور دستگیری متخلف صادر شده است.

شناسایی عامل بریدن گوش الاغ در مازندران

حسینعلی ابراهیمی کارنامی در گفت وگو با کانلاین، با اشاره به اینکه اتفاق تلخ بریدم گوش حیوان در شهرستان بهشهر رخ داده است، گفت: روز گذشته گزارشی را برای دادستانی این شهرستان ارسال کردیم و دادستان هم بلافاصله دستور دستگیری متخلف را به کلانتری منطقه داده اند.

وی ادامه داد: متخلف شناسایی شده است و به زودی دستگیر خواهد شد.

مدیرکل محیط زیست استان مازندران با اشاره به اینکه زمان وقوع جرم تعیین نیست و با بازپرسی ها زمان دقیق ارتکاب جرم تعیین خواهد شد، تأکید کرد: عمل بسیار شنیع، زشت و غیر انسانی صورت گرفته و ضروری است که حتما با آن برخورد گردد.

ابراهیمی کارنامی توضیح داد: سازمان محیط زیست طبق قانون متولی حیات وحش است و در خصوص حیوانات اهلی توضیح وظیفه ای ندارد، اما به دلیل نزدیکی کار محیط زیست با کلیه حیوانات، روز گذشته از سوی اداره کل محیط زیست استان مازندران، گزارشی را در این باره به دادستانی ارائه دادیم و درخواست کردیم که به عنوان مدعی العموم در این موضوع ورود کند؛ چراکه آزار و اذیت این حیوان باعث جریحه دار شدن روحیه عموم شهروندان شده است.

وی با بیان اینکه متأسفانه برای منع آزار و اذیت حیوانات اهلی و بدون صاحب، قانونی وجود ندارد و میزان جرایم تعیین نیست، گفت: در رابطه به منع حیوان آزاری خلاء قانونی وجود دارد و در خصوص این موضوع اخیر قاضی باید حد محکومیت را تعیین کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 392

به "شناسایی عامل بریدن گوش الاغ در مازندران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی عامل بریدن گوش الاغ در مازندران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید