آشنایی با رئالیتی شوی نو شبکه نمایش خانگی؛ قواعد ناتو را بشناسید

به گزارش کی آنلاین، با پخش اولین قسمت ناتو، رئالیتی شوی تازه ای وارد شبکه نمایش خانگی شد.

آشنایی با رئالیتی شوی نو شبکه نمایش خانگی؛ قواعد ناتو را بشناسید

قسمت اول رئالیتی شوی ناتو، روز دوشنبه 4 اردیبهشت 1402 از طریق پلتفرم فیلم نت عرضه شد.

در اولین اخبار مربوط به ناتو به این اشاره شد که در این رئالیتی شو چند بازیکن حضور دارند که در طول مسابقه 10 پرسش سخت و گاه خنده دار از آنها پرسیده می شود و بازیکنان باید با هم به پاسخ درست برسند. از میان این بازیکنان، یک نفر نقش ناتو را بر عهده دارد. ناتو کسی است که جواب تمام سوالات را از قبل می داند. به غیر از بازیکنی که نقش ناتو را ایفا می کند هیچ کس، حتی مجری برنامه، از هویت این بازیکن اطلاعی ندارد.

حالا و پس از عرضه قسمت اول ناتو می توان ارزیابی دقیق تری از شرایط این بازی داشت.

نقش ها

هر قسمت از بازی ناتو از 6 بازیکن تشکیل می شود. از میان این بازیکنان یک نفر ناتو است و دیگران بازیکنانی عادی هستند که باید ناتو را شناسایی کنند. طبیعتا بازیکن ناتو هم باید دیگران را به اشتباه بیاندازد. یک نفر گرداننده بازی است. در رئالیتی شوی ناتو، محمدرضا علیمردانی به عنوان گرداننده حضور دارد. گرداننده هم همچون بازیکنان عادی، از هویت ناتو بی اطلاع است. همچنین یک هدایت گر مخفی هم در این بازی حضور دارد که او را در بازی نمی بینیم. به جز بازیکنی که نقش ناتو را بر عهده دارد، هدایت گر مخفی تنها فردی است که از هویت واقعی ناتو مطلع است.

نحوه بازی

در ابتدای مسابقه، ژتون هایی با مجموع ارزش 50 میلیون تومان روی میز قرار گرفته است. گرداننده در طول بازی ده پرسش را از بازیکنان مطرح می کند. این پرسش ها حوزه های مختلفی را در بر می گیرند و در مواردی به نظر می رسد پاسخ به آنها تنها با حدس و گمان امکان پذیر است. بازیکنان مسابقه باید با همفکری پاسخ درست هر سوال را پیدا کنند. به ازای هر پاسخ درست ژتونی به ارزش 5 میلیون تومان به ژتون های روی میز اضافه می شود و با هر پاسخ غلط، ژتونی به همان ارزش از مبلغ روی میز کم می شود. بنابراین در بهترین حالت، در پایان مسابقه 100 میلیون تومان ژتون روی میز قرار خواهد گرفت. مبلغ باقیمانده در پایان به برنده یا برندگان مسابقه تعلق خواهد گرفت. با توجه به آن چه در قسمت اول ناتو دیدیم، گرداننده در مواقعی به بازیکنان برای یافتن پاسخ درست کمک می کند اما، برخلاف نمونه هایی از مسابقات تلویزیونی، به سراغ فریب دادن آنان نمی رود. ناتو هم باید جریان را به شکلی هدایت کند که بازیکنان به پاسخ های درست دست پیدا کنند. این رویکرد طبیعی است چون اگر ناتو برنده مسابقه شود، تمام مبلغ جایزه را دریافت خواهد کرد.

همچنین پیش از هر کدام از پرسش ها، گرداننده یکی از ویژگی ها یا اتفاقات زندگی ناتو را مطرح می کند. این ویژگی ها هم به خلق لحظاتی بامزه کمک می کنند و هم از تنوع قابل توجهی برخوردارند: از علایق شخصی ناتو (مثلا علاقه ویژه او به خرس) تا اتفاقات خاصی در زندگی او (مثل افتادن از درخت و سقوط در چاه فاضلاب) و همچنین برخی از ویژگی های او (از جمله توانایی ناتو در حرکت دادن گوش هایش)! با توجه به نکات مطرح شده و نحوه بازی هر کدام از افراد، بازیکنان عادی باید بتوانند ناتو را در پایانی مسابقه شناسایی کنند و ناتو هم باید توجهات را از خودش منحرف کند.

در طول مسابقه، سه بار برای تشخیص ناتو از بازیکنان رای گیری می شود. در هر مرتبه، بازیکنان نام ناتوی مورد نظرشان را روی کاغذ می نویسند. در این میان، ناتوی مسابقه نام بازیکنی را می نویسد که دوست دارد از مسابقه کنار برود. گرداننده پاکت حاوی نام ها را به هدایت گر مخفی تحویل می دهد و با اعلام نام بازیکن اعلام شده از سوی ناتو از طریق هدایت گر مخفی، یکی از بازیکنان از جریان مسابقه حذف می شود.

در پایان و بعد از سه بار رای گیری، سه بازیکن از طریق ناتو از جریان بازی حذف شده اند و سه بازیکن (یک ناتو و دو بازیکن عادی) در مسابقه به جای مانده اند. سه بازیکن به جای مانده باید نام ناتوی مورد نظر خود را روی یک تخته بنویسند و به طور عمومی نشان دهند. در صورت تفاوت میان نظرات، سه بازیکن با یکدیگر به بحث می پردازند. در نهایت، فردی که حداقل دو نفر از سه بازیکن به جای مانده روی او توافق داشته باشند به عنوان ناتوی انتخاب شده از سوی بازیکنان معرفی می شود.

اگر بازیکن ناتو کار خود را درست انجام داده باشد و بازیکنان در معرفی شخصیت ناتو دچار اشتباه شوند، تمام مبلغ جایزه به ناتو می رسد اما اگر بازیکنان بتوانند ناتو را پیدا کنند، جایزه میان دو بازیکن به جای مانده و بازیکنان حذف شده ای که در اولین حدس خود ناتوی بازی را به درستی شناسایی کرده باشند تقسیم خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1402 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 2237

به "آشنایی با رئالیتی شوی نو شبکه نمایش خانگی؛ قواعد ناتو را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با رئالیتی شوی نو شبکه نمایش خانگی؛ قواعد ناتو را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید