اصفهان ، تفریح در شهر رویاها

به گزارش کی آنلاین، این شهر بازی در کنار جاذبه های مدرن دیگری مانند مجتمع تجاری سیتی سنتر واقع شده و شما پس از کلی تفریح و شادی می توانید سری هم به این مکان جادویی برای خرید و گشت و گذار بزنید.

اصفهان ، تفریح در شهر رویاها

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای کانادا توریستی هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

شهربازی مجهزی در اصفهان است که آن را بزرگ ترین شهربازی خاورمیانه می دانند، به نام دریم لند یا شهر رویاها اصفهان که یکی از مکان های تفریحی ساخته شده در 170 هزار متر مربع است. شهر واژگون، دنیای زیر آب، سفر به فضا، سالن بازی های کامپیوتری و سالن جلوه های ویژه فقط بخشی از تفریحاتی است که می توانید در آنجا به سراغش بروید. ما هم در صفحه گردشگری مان امروز می خواهیم سری به این شهر رویاها بزنیم. با خبرنگاران همراه شوید.

شهر بازی کجاست؟

شهربازی را نمی توان در یک جمله توصیف کرد. فقط می گردد شرح داد که شهر بازی کجاست. مکانی است که می تواند نه تنها جایی برای شادی بچه ها باشد، بلکه جایی برای لذت جوانان و بزرگسالان بوده و هزاران لحظه خاطره خوش را برایشان به وجود می آورد. می توان چند ساعتی را فارغ از مسائل و دغدغه ها در خنده و شادی بچه ها غرق شد و لبخند زد؛ لذت بازی های بچه گی را بار دیگر تجربه کرد و به تفریحات هیجان انگیز پرداخت.

حالا فکرش را بکنید این شهر بازی که شرحش دادیم، یک شهر بین المللی مجهز به انواع ماشین های مکانیکی برای ایجاد این سُرور باشد، و اتفاقاً در سفر باشید و این نقطه یکی از مقاصد گردشگری که می خواهید به آن سر بزنید. شگفت انگیز است نه؟

شهربازی شهر رویاها

شهر رویاها در سال 1393 افتتاح شد. با وسایلی کاملاً مدرن و استاندارد که نظیرش را شاید در کمتر کشوری در خاورمیانه دیده باشید. شهر رویاها اصفهان نخستین شهربازی کشور در کلاس بین المللی است، نزدیک به 90 جاذبه متنوع برای سرگرمی دارد و ممکن است زمانی که به آنجا سر می زنید حتی یک روز کامل شما را هم پر کند. نگران هم نباشید که بخواهید خیلی در صف بلیط و بازی ها منتظر بمانید، چرا که ظرفیت پذیرش آن، روزانه 600 نفر است.

این شهر بازی در کنار جاذبه های مدرن دیگری مانند مجتمع تجاری سیتی سنتر واقع شده و شما پس از کلی تفریح و شادی می توانید سری هم به این مکان جادویی برای خرید و گشت و گذار بزنید.

امکانات تفریحی شهر رویاها اصفهان

این شهر بازی در دو قسمت ساخته شده، اول بخش روباز آن است با وسایلی هیجان انگیز و دوم بخش سر پوشیده که هر کدام بازی های مخصوص به خود را دارد.

بخش روباز شهر رویاها اصفهان

یازده بازی مختلف برای بچه ها و بزرگسالان در بخش روباز قرار دارند. شامل:

 • کاروسل (وسیله ای مخصوص بچه ها که جایگاه های آن شبیه به اسب طراحی شده است و با بالا و پایین شدن حول یک محور می چرخند)
 • ترن هوایی بزرگ
 • ترن هوایی کوچک
 • رالی کودک
 • موتور فضایی
 • قورباغه
 • تاب چرخان
 • تاب چرخان بزرگ
 • کرم کوچولو
 • بازوی چرخان
 • زنبور کوچولو

بخش سرپوشیده

این بخش نیز از پنج قسمت مختلف تشکیل شده و زمانی که شما وارد هرکدام از آن ها بشوید گویی وارد یک فضای سینمایی شده اید. این تجربه ای است که فقط از یک شهر بازی بین المللی می توان انتظار داشت، شامل:

 • سالن بازی های کامپیوتری
 • سالن جلوه های ویژه
 • سفر به فضا
 • دنیای زیر آب
 • شهر واژگون

خوب است کمی راجع به بخش سر پوشیده شهر رویاها بدانید.

 • سالن بازی های کامپیوتری

  این سالن دارای 70 دستگاه برای بازی های کامپیوتری است. هشت قسمت دارد و در ژانرهای مختلف از جمله ورزشی، هیجانی، ماجراجویی، و… که ظرفیت آن ها در مجموع 100 نفر است می توان به تفریح پرداخت.

 • سالن جلوه های ویژه

  فضای این سالن حدود 2218 متر مربع و ظرفیت آن 600 نفر است و به شکل یک استودیو در دو بخش پیش نمایش وَ نمایش اصلی طراحی شده. شما ابتدا وارد اتاق پیش نمایش می شوید و از چند نفر خواسته می گردد تا برای خلق ترفند های سینمایی به بازیگران یاری نمایند.

  پس از آن، نمایش فیلم در بخش نمایش اصلی در ژانرهای مختلف مصری، غربی، قلعه های باستانی و شهر های مدرن شروع می گردد و افراد داوطلب با استفاده از تکنیک های جلوه های ویژه مانند پرده سبز، تصاویر مصنوعی و سایر تکنیک ها، در صحنه های جنگی و هیجانی به ایفای نقش می پردازند. چه هیجان انگیز!

  ترکیب این جلوه های ویژه با صحنه های واقعی، باعث می گردد تماشاگران برای 30 دقیقه نمایش های فوق العاده جذابی را تماشا نمایند. به علاوه اینکه ظرفیت سالن اصلی نمایش هم 300 نفر است.

 • سفر به فضا

  پنج کابین با ظرفیت هر کدام 20 نفر در این بخش قرار گرفته است. بازدید نمایندگان با نشستن در هر یک از این کابین ها، سفر مجازی به فضا را تجربه می نمایند.

  کابین ها به سمت چپ و راست، بالا و پایین حرکت می نمایند و تجربه جالبی برای مسافران خود به وجود می آورند. حتی در حین حرکت ممکن است با اجرام آسمانی هم برخورد نمایند. مدت زمان سفر هیجان انگیزتان، 6 دقیقه و بیست ثانیه است.

 • دنیای زیر آب شهر رویاها اصفهان

  در هر سانس یک ساعته 308 نفر می توانند به سالن دنیای زیر آب مراجعه نمایند. در این بخش شما وارد دنیای شگفت انگیز زیر آب می شوید و با استفاده از فناوری سینمای چهار بعدی، افکت های آب و باد و افکت های حرکتی و همچنین دو ربات جالب (میگو و خرچنگ)، تجربه هیجان انگیزی از دنیای زیر آب در قالب یک فیلم سینمایی را خواهید داشت.

 • شهر واژگون شهر رویاها اصفهان

  هیجان انگیزترین بخش شهر رویاها همینجااست و در هر سانس ظرفیت 40 نفر را دارد؛ پنج واگن در خط و پنج واگن برای رزرو که ظرفیت هر یک از آن ها هشت نفر است. در آن شما وارد دنیای خطرناک داینا سورها می شوید و به نوعی با آن ها مبارزه می کنید. واگن ها یک فضای چهار بعدی را طی نموده و بازدید نمایندگان در طول راستا 19 افکت مختلف را تجربه می نمایند.

سایر امکانات شهر رویاها اصفهان

54 تفنگ آب پاش و چندین پمپ اتوماتیک آب در یک ساختمان دو طبقه نصب شده است و شما می توانید در یک فضای شاد همراه با موسیقی، در یک مدت معین با هم بازی نموده و حسابی یکدیگر را خیس کنید!

همچنین یک ترن هوایی معلق هم در این مجموعه وجود دارد، با کابین هایی شبیه به واگن قطار و یک قایق در رودخانه ای مواج که در راستا گردابی می چرخد و بالا و پایین می رود.

امکانات رفاهی

این شهربازی از امکاناتی رفاهی خوبی هم برخوردار است. مانند کافی شاپ و رستوران، هتل چهار ستاره، سالن های ورزشی، رستوران گردان و استخر در فضایی به وسعت 50 هزار متر مربع و…

قیمت بلیط شهر رویاها اصفهان

بازدیدنمایندگان به دو روش می توانند هزینه استفاده از این مجموعه را بپردازند. در روش اول میزان پرداختی به ازای هر فرد با قد بالای 140 سانتی متر، و به ازای هر فرد با قد بین 110 تا 130 سانتی متر که قیمتی بین 30 تا 50 هزار تومان دارد. افراد می توانند در این روش از تمام بازی های مجموعه یک بار به صورت رایگان استفاده نمایند.

در روش دوم میزان پرداختی به ازای هر نفر و با شارژ اصفهان کارت است و پس از ورود به مجموعه، هزینه هر بازی از کارت کسر می گردد. هزینه استفاده از هر بازی متغیر است.

ساعت کاری شهر رویاها اصفهان

ساعات کار در فصل گرم 17 تا 24 (روزهای تعطیل از 8 تا 13:30 و از 17 تا 24) و در فصل سرد 9 تا 19 است.

آدرس: بزرگراه کمربندی شرق اصفهان، پس از روشن دشت، نرسیده به دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان

منبع: پیام دلتا
انتشار: 10 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 705

به "اصفهان ، تفریح در شهر رویاها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصفهان ، تفریح در شهر رویاها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید