سان لوکا؛ طولانی ترین رواق دنیا

به گزارش کانلاین، رواق ها فضاهای سرپوشیده و ستون داری هستند که هدف از ساخت آن ها حفاطت از عابران در برابر باران و تابش آفتاب بوده است. رواق دی سن لوکا طولانی ترین رواق دنیا است که در شهر بولونیا واقع شده است.

سان لوکا؛ طولانی ترین رواق دنیا

300 متر بالاتر از شهر بولونیا و بر بالای تپه ای جنگلی، یک کلیسا با طرح کاتولیک رومی متعلق به قرن 12 میلادی به نام کلیسای مدونا دی سان لوکا (Sanctuary of the Madonna of San Luca) واقع شده است. علاوه بر این که می توانید با ماشین تا بالای تپه رانندگی کنید، یک راهروی ویژه نیز برای این مکان ساخته شده که می توانید کل جهت را در آن قدم بزنید. این گذرگاه سرپوشیده مهم از 666 طاق تشکیل شده و 3800 متر طول دارد که آن را تبدیل به طولانی ترین رواق دنیا کرده است.

رواق سان لوکا (The Portico di San Luca) جایی بین قرن 17 و 18 میلادی ساخته شد تا تندیس این بست طی یک مراسم راهپیمایی سالانه به دور از رطوبت باران به بالای تپه حمل شود. طبق افسانه ها، حوالی قرن 15 میلادی دوره ای طولانی از بارش باران اتفاق افتاده که به بسیاری از محصولات کشاورزی لطمه زده بود و پس از آن که تندیس از سن لوکا به پایین شهر آورده شد، باران به طرز معجزه آسایی قطع شد. از آن دوره تا به امروز، همه ساله یک راهپیمایی در مدت زمان جشن عروج برگزار می شود و طی آن تندیس بیزانس جواهرنشان مادونا از بازیلیکا به کلیسای جامع سن پیترو حمل می شود. با گذشت زمان، جهت بست به مرکز شهر سنگ فرش شد و سپس با یک رواق پوشیده شد تا تندیس از بارانی که اغلب هنگام برگزاری مراسم می بارید، در امان باشد.

منبع: کجارو / amusingplanet.com
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 652

به "سان لوکا؛ طولانی ترین رواق دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سان لوکا؛ طولانی ترین رواق دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید