دفاع کره شمالی از همسایه جنوبی در تنش با ژاپنی ها

به گزارش کانلاین، کره شمالی بار دیگر در تنش بین ژاپن و کره جنوبی به دفاع از همسایه جنوبی خود پرداخت.

دفاع کره شمالی از همسایه جنوبی در تنش با ژاپنی ها

به گزارش گروه بین الملل کانلاین به نقل از یونهاپ، رسانه رسمی کره شمالی از ژاپن برای اعمال محدودیتهای تجاری علیه کره جنوبی به دلیل اختلافات بر سر قانون کار اجباری در زمان جنگ انتقاد کرد. کره شمالی توکیو را به تخریب روند صلح در شبه جزیره کره متهم کرد.

اولین جرقه این تنش پس از آن شکل گرفت که دادگاه عالی کره جنوبی حکمی مبنی بر لزوم پرداخت غرامت از سوی دو شرکت ژاپنی به کره ای ها به دلیل کار اجباری در سالهای 1919 تا 1945 صادر کرد. از همان ابتدا قابل حدس بود که ژاپنی ها نیز بیکار نخواهند نشست و دست به اقدام متقابل خواهند زد. نخست وزیر ژاپن نیز با قدرت خاطرنشان کرد که از شرکتهای نیپون استیل و سومیتون در برابر دادگاه های کره جنوبی حمایت خواهد نمود.

دولت ژاپن 10 تیر خاطرنشان کرد که محدودیتهای بیشتری را بر صادرات مواد فراوریی نیمه رسانا، صفحه های نمایش LED ارگانیک و سایر محصولات با فناوری بالا به کره جنوبی اعمال خواهد نمود. اقدامی که بسیاری معتقد بودند می تواند باعث وقفه در زنجیره فراوری محصولات در آسیا گردد. وزارت تجارت ژاپن این تصمیم را واکنش به ایجاد یک وضعیت نامناسب خواند.

تیتسو سایتو، یکی از مقامات ارشد حزب کومیتو ژاپن نیز در جریان یک بحث مشابه گفت که اتفاقات نامناسبی شامل مواردی که امنیت ملی ژاپن را تحت تأثیر قرار می دهند و مواردی که در نهایت باعث استفاده از صادرات ژاپنی در فراوریات تسلیحاتی در خارج از کشور (کره شمالی) است، مشاهده شده است.

به نظر می رسد وارد شدن پیونگ یانگ به بحث کره جنوبی و ژاپن یکی از دلایل مجبور شدن پیونگ یانگ به واکنش دربرابر این موضوع است. از سوی دیگر نزدیک شدن دو کره می تواند به بهبود روابط طرفین و در نهایت توافق هسته ای منجر گردد؛ موضوعی که البته مدتهاست باوجود وعده ها و دیدارهای مختلف به نتیجه مورد نظر نرسیده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 243

به "دفاع کره شمالی از همسایه جنوبی در تنش با ژاپنی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دفاع کره شمالی از همسایه جنوبی در تنش با ژاپنی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید