خشم مقامات آلمانی از رفتار نامناسب ترامپ در نشست جی7 ، توهین های رئیس جمهور آمریکا غیرقابل قبول است

به گزارش کانلاین، بسیاری از سیاستمداران آلمانی به رفتار و مواضع دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا در نشست جی 7 که منجر به بی نتیجه ماندن و شکست آن شد انتقاد سختی وارد کردند.

خشم مقامات آلمانی از رفتار نامناسب ترامپ در نشست جی7 ، توهین های رئیس جمهور آمریکا غیرقابل قبول است

آندره ناهلس، رئیس فراکسیون و حزب سوسیال دموکرات در آلمان نشست جی 7 در کانادا را به عنوان یک فاجعه ارزیابی نموده و تاکید نمود که دونالد ترامپ با یک توئیت از مسئولیت بین المللی خداحافظی کرد.

به گفته ناهلس، رئیس جمهور آمریکا یک هرج و مرج طلب است. در این شرایط پیشبرد یک سیاست قابل قبول و قابل اعتماد امکان پذیر نیست.

وی کشورهای اروپایی را به وحدت بیشتر فراخوانده و تاکید نمود که پاسخ به ایده اول آمریکای ترامپ تنها می تواند اروپای متحد باشد.

این سیاستمدار بلند پایه آلمانی همچنین اضافه کرد که اروپاییان حالا مشترکا با کانادا و ژاپن باید شرایطی را ایجاد نمایند که همکاری بین المللی در زمینه کنترل تسلیحات و صلح و سیاست تجارت و آب و هوا کاملا زیر چرخ ها نابود نگردد.

هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان هم تاکید نمود که ترامپ با پیغام توئیتری خود ظرف چند ثانیه اعتماد را نابود کرد. بازسازی این اعتماد از دست رفته بسیار طولانی تر خواهد بود. وی در عین حال این رفتار رئیس جمهور آمریکا را غافلگیر نماینده ندانسته و از رفتارهای مشابه ترامپ از جمله لغو توافق هسته ای با آمریکا و خروج از توافق هسته ای با ایران سخن گفت.

ترامپ که پیش از انتشار بیانیه پایانی سران جی 7، نشست را ترک نموده بود در پیغامی توئیتری نوشت: برمبنای اظهارات خلاف واقع جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا در کنفرانس خبری و تصمیم این کشور در وضع تعرفه های سنگین برای کشاورزان، کارگران و شرکت های آمریکایی، به نمایندگان آمریکا دستور دادم که از بیانیه مشترک حمایت ننمایند.

صدر اعظم آلمان هم این اقدام رئیس چمهور آمریکا را یاس آور و ناامید نماینده ارزیابی کرد.

همچنین فراکسیون احزاب متحد مسیحی در آلمان هم انتقاد شدیدی به موضع رئیس جمهور آمریکا در نشست جی 7 وارد کردند. فولکر کایدر، رئیس فراکسیون احزاب متحد مسیحی آلمان رد بیانیه پایانی نشست جی 7 از طرف ترامپ را یک رسوایی بی مثال نامیده و تاکید نمود که دونالد ترامپ به این ترتیب بر همکاری مبتنی بر ارزش های مالی کشورهای مهم مالی ضربه سختی وارد کرد.

وی در عین حال تاکید نمود که اتحادیه اروپا و آلمان باید همچنان با دولت آمریکا و همچنین با دونالد ترامپ مذاکره نمایند.

یورگن هاردت، سخنگوی سیاست خارجی فراکسیون احزاب متحد مسیحی هم اقدام ترامپ در رد بیانیه پایانی نشست جی 7 را یک توهین ارزیابی نموده و چنین رفتاری را قابل قبول ندانست. وی تاکید نمود که حالا کشورهای عضو جی 7 باید همکاری تنگاتنگ تری با هم داشته باشند تا نگهبان یک سیاست جهانی معقول باقی بمانند. این سیاستمدار بلند پایه آلمانی هم خواهان ادامه مذاکرات با رئیس جمهور آمریکا شد.

یوهان وادپول، معاون فراکسیون اتحادیه احزاب متحد مسیحی هم تاکید نمود که اگر هنوز یک اعلام بیداری احتیاج باشد که اروپا بتواند شایستگی خود برای سیاست جهانی را نشان دهد زمان آن حالا است. وی تاکید نمود که ما باید سرنوشت خود را هم در زمینه سیاست تجاری و هم سیاسی امنیتی بالاخره خود در دست بگیریم.

پیتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان واکنش خونسردانه تری به رفتارهای ترامپ در این نشست وارد نموده و گفت: غرب به این سادگی از هم نمی پاشد. ما همه غرب هستیم وقتی زندگی می کنیم و از ارزش های خود فاع می کنیم، حتی اگر این سخت باشد.

آنتون هوفرایتر، رئیس فراکسیون سبزها در مجلس آلمان هم رد بیانیه پایانی نشست جی 7 از طرف ترامپ را یک واکنش عصبی مخرب ارزیابی نموده و گفت: حتی راهکار های کوچک در نشست های جی 7 دیگر امکان پذیر نیست. ما باید شکاف های بسیار بزرگی که در سیستم بین المللی وجود دارد را با اتحادیه ای از کشورهای دموکراتیک که در آن تبادلات مالی همراه با حمایت از آّب و هوا و استانداردهای کار و حقوق بشر وجود دارد پر کنیم.

معاون رئیس فراکسیون حزب چپ آلمان هم رفتار ترامپ در نشست جی 7 را به عنوان وحشی گری معین نموده و تاکید نمود که از طرف آمریکا بزرگترین خطر برای صلح جهانی ایجاد می گردد.

منبع: انتخاب
انتشار: 30 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 527

به "خشم مقامات آلمانی از رفتار نامناسب ترامپ در نشست جی7 ، توهین های رئیس جمهور آمریکا غیرقابل قبول است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خشم مقامات آلمانی از رفتار نامناسب ترامپ در نشست جی7 ، توهین های رئیس جمهور آمریکا غیرقابل قبول است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید