حداکثر طول عمر انسان چقدر است؟

به گزارش کی آنلاین، بالاخره تحقیقات نشان داد که حداکثر طول عمری که می توان برای یک انسان متصور شد چقدر است!

حداکثر طول عمر انسان چقدر است؟

به نظر شما حداکثر طول عمر انسان چقدر است؟ در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا با جدیدترین نتایج تحقیقات درباره طول عمر انسان آشنا می شوید.

حداکثر طول عمر انسان چقدر است؟

جدیدترین آنالیز دانشمندان نشان داد که طول عمر انسان به ندرت از یک قرن و ربع فراتر می رود. این تحقیقات نشان می دهد که حتی انسان هایی که طولانی ترین عمر را داشته اند به ندرت از 125 سال فراتر رفته اند.

در تحقیق مرتبط با این موضوع اطلاعات افراد مسنی که بیش از 110 سال عمر نموده اند در انگلستان، آمریکا، ژاپن و فرانسه مورد تحلیل و آنالیز قرار گرفته است.

در این مقاله آمده است با وجود پیشرفت های چشمگیر در ارائه خدمات درمانی به سالخوردگان و مراقبت از آن ها، میانگین عمر در میان کهن سالان از سال 1968، افزایش نیافته است.

تحقیقات نشان داده است که از هر 10 هزار فرد مسن، فقط یک نفر بیش از 125 سال عمر نموده است که آن هم از شرایط بهداشتی خاص از جمله عوامل وراثتی برخوردار بوده است.

دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که امید به داشتن طول عمر چندصدساله به واسطه پیشرفت علوم تنها یک رویای بی پایه واساس است. گروهی از دانشمندان در آمریکا پس از انجام آزمایش ها مختلف اعلام کردند که حداکثر طول عمر انسان چیزی در حدود 125 سال است.

حداکثر طول عمر انسان 125 سال است

طی چند دهه گذشته دانشمندان زیادی برای افزایش طول عمر انسان کوشش نموده اند بااین حال فاکتورهای زیادی در این میان تاثیرگذار هستند. بچه هایی که امروز به جهان می آیند امید به زندگی 79ساله دارند. این در حالی است که امید به زندگی برای آن هایی که در سال های ابتدایی 1900 به جهان می آمدند تنها 47 سال بود.

اما اکنون دانشمندان آمریکایی تخمین می زنند که به واسطه پیشرفت های انجام شده در عرصه های مختلف علم و فناوری، انسان می تواند تا 125 سال یعنی سه سال بیشتر از رکورددار این عرصه به حیات خود ادامه دهد.

این تحقیقات نشان می دهد هم زمان با توسعه این فناوری ها و غلبه بشر بر انواع بیماری های عفونی، اگرچه میانه سن امید به زندگی افزایش می یابد اما حداکثر سنی که می توان برای یک انسان متصور شد همان 125 سال است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب زیاده روی در مصرف زیره سبز چه خطراتی دارد! را بخوانید.منبع: پیام دلتا
انتشار: 2 اسفند 1401 بروزرسانی: 2 اسفند 1401 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 2214

به "حداکثر طول عمر انسان چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حداکثر طول عمر انسان چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید