توسعه پایدار گردشگری اصفهان نیازمند نقشه راه است

به گزارش کانلاین، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان، هم زمان با روز جهانی گردشگری و افتتاح یک اقامتگاه سنتی در شهر تاریخی بادرود، در جمع فعالان گردشگری استان تأکید کرد: برای توسعه پایدار گردشگری استان نیازمند نقشه راه تعیین هستیم.

توسعه پایدار گردشگری اصفهان نیازمند نقشه راه است

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی اصفهان، سید حسن قاضی عسگر در حاشیه افتتاح این اقامتگاه سنتی و در جمع فعالان گردشگری استان با ایراد سخنانی تأکید کرد: در آموزه های دینی ما صراحتاً ذکرشده که خداوند هیچ قومی را تغییر نمی دهد مگر این که خود بخواهند.

او شرح داد: امروزه سرمایه اصلی ما در حوزه گردشگری در پهنه استان داشته های پیشینیان است، لذا امروز در قالب صنعت گردشگری نه تنها باید این داشته ها را به نسل های جدید معرفی کنیم، بلکه باید این پیشینه ارزشمند را به جهانیان معرفی کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان در ادامه سخنانش به شاخص های بیکاری در استان اصفهان اشاره کرد و گفت: تا پایان سه ماه اول سال 1398 شاخص بیکاری در استان اصفهان از 14/1 درصد به 10/7 درصد کاهش یافته با این وصف اگرچه این شاخص کاهش یافته، لکن معتقدیم این شاخص باید به زیر پنج درصد کاهش پیدا کند، لذا معتقدیم برای دست یابی به این هدف باید به توسعه گردشگری در تمامی نقاط استان به صورت متوازن بپردازیم.

قاضی عسگر در ادامه سخنانش با اشاره به توانمندی صنعت گردشگری در راستای رشد اقتصادی جوامع محلی تأکید کرد: امروزه انگیزه و نشاط، یکی از مهم ترین ارکان توسعه اقتصادی استان بشمار می رود با این وصف باید تلاش کنیم تا با سیاست گذاری صحیح به درآمد اقتصادی پایدار از منظر گردشگری دست پیدا کنیم.

اقامتگاه سنتی روستای ده آباد در مساحتی بالغ بر 700 مترمربع، هم زمان با روز جهانی گردشگری و با حضور سید حسن قاضی عسگر معاون امور اقتصادی استاندار، فریدون الله یاری مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان، سید علی صالح درخشان معاون گردشگری و سرمایه گذاری استان و همچنین با حضور مسئولان محلی و فعالان گردشگری استان، عصر روز گذشته 5 مهرماه برگزار شد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 10 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 414

به "توسعه پایدار گردشگری اصفهان نیازمند نقشه راه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه پایدار گردشگری اصفهان نیازمند نقشه راه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید