امکان حذف ترم و درس برای دانشجویان امیرکبیر فراهم شد

به گزارش کانلاین، براساس اعلام معاون آموزشی دانشگاه امیرکبیر امکان حذف ترم و درس برای دانشجویان این دانشگاه فراهم شد.

امکان حذف ترم و درس برای دانشجویان امیرکبیر فراهم شد

به گزارش خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری کانلاین، براساس اعلام معاونت آموزشی دانشگاه امیرکبیر؛ کلاس های نظری با استفاده از سامانه های آموزش الکترونیکی برگزار خواهد شد و کلاس های عملی نظیر آزمایشگاه و کارگاه تا اطلاع ثانوی برگزار نمی گردد.

حذف اضطراری یک یا چند درس نظری یا عملی به شرط آنکه تعداد واحدهای به جامانده دانشجو کارشناسی از حد نصاب 12 واحد کمتر نگردد، قابل انجام است. به این منظور، دانشجو باید درخواست خود را به معاون آموزشی دانشکده خود ارسال نماید تا در صورت تأیید دانشکده، حذف درس توسط مدیریت امور آموزشی دانشگاه انجام گردد. بازه زمانی حذف دروس 10 الی 26 خرداد 99 خواهد بود.

حذف ترم مطابق قوانین و مقررات آموزشی جاری دانشگاه بلامانع است. لکن چنانچه بابت شرایط ویژه حاکم بر کشور دانشجویانی قصد حذف ترم بدون احتساب در سنوات را دارند باید درخواست خود را با ذکر دلایل به معاون آموزشی دانشکده خود ارائه کنند. آخرین موعد درخواست حذف ترم 26 خرداد خواهد بود.

مراحل تهیه پروپوزال، تصویب و ثبت پروژه های دوره کارشناسی اخذ شده درترم جاری به طور الکترونیکی نیز قابل انجام بوده و موعد ثبت پروژه ها در پورتال توسط دانشکده ها تا 31 خرداد 99 تمدید می گردد.

دانشجویان کارشناسی ارشد که شرایط شرکت در کلاس های مجازی را ندارند، می توانند درخواست خود برای حذف ترم را با ذکر دالیل در سامانه مدیریت تحصیلات تکمیلی ارائه دهند. بدیهی است با توجه به آنکه ترم دوم رسماً برقرار است آیین نامه های دیگر مانند ممتازی و غیره به قوت خود باقی بوده و بابت حدف ترم، امتیازی برای دانشجو در این آیین نامه ها در نظر گرفته نخواهد شد.

با توجه به شرایط ویژه موجود، قوانین مصوب در خصوص درس سمینار (تاریخ ارائه و ارسال نمره) درترم جاری اجرا نمی گردد و مهلت ارسال نمره این درس همانند سنوات گذشته تا انتهای مهرماه 99 خواهد بود.

دانشجویانی که برای دفاع در ترم چهارم برنامه ریزی نموده اند، اگر قصد ادامه تحصیل بدون وقفه در مقطع دکتری را دارند می توانند تا 31 شهریورماه از انتها نامه خود دفاع کنند. آن دسته از دانشجویانیکه قصد ادامه تحصیل بدون وقفه را ندارند، مجازند تا 30 مهرماه 99(بدون احتیاج به ثبت نام ترم پنجم(از انتها نامه خود دفاع کنند. نکته: در صورتی که سازمان سنجش و آموزش کشور تسهیلاتی در خصوص زمان فارغ التحصیلی متقاضیان تحصیل بدون وقفه در مقطع بالاتر قائل گردد، این تسهیلات عیناً به این دستورالعمل منتقل می گردد.

بازه ارسال درخواست حذف ترم بدون احتساب در سنوات برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری از 6 اردیبهشت ماه تا 26 خردادماه است.

انتهای پیغام/4040/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 8 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 941

به "امکان حذف ترم و درس برای دانشجویان امیرکبیر فراهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان حذف ترم و درس برای دانشجویان امیرکبیر فراهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید