اظهارات عجیب بارتز شرور سرشناس پایتخت و یک پزشک قلابی

به گزارش کانلاین، چندی قبل ماموران کلانتری 115 رازی از سرقت های سریالی موتور های گران قیمت در منطقه رازی آگاه و تیمی از ماموران برای دستگیری عامل این سرقت ها وارد عمل شدند.

اظهارات عجیب بارتز شرور سرشناس پایتخت و یک پزشک قلابی

به گزارش، بارتز شرور سرشناس جنوب تهران است که در چشم برهم زدنی موتور های لاکچری تهرانی ها را سرقت می کرد. چندی قبل ماموران کلانتری 115 رازی از سرقت های سریالی موتور های گران قیمت در منطقه رازی آگاه و تیمی از ماموران برای دستگیری عامل این سرقت ها وارد عمل شدند.

ماموران در گام نخست تحقیقات به سراغ دوربین های مداربسته در محل های سرقت رفتند و با تصویر یک جوان طاس که با یک وسیله نوک تیز اقدام به روشن کردن و سرقت موتور ها می کرد روبه رو شدند.

تصویر این دزد حرفه ای کافی بود تا ماموران خیلی زود در آنالیز متهمان سابقه دار به شرور معروفی که پنج ماه قبل از زندان آزاد شده بود، برسند.

این شرور که معروف به بارتز است تحت تعقیب ماموران نهاده شد و در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شد.

بارتز ابتدا خود را بی گناه می دانست، اما وقتی در برابر تصاویر دوربین های مداربسته نهاده شد به ناچار لب به سخن گگردد و ادعا کرد موتور های سرقتی را به پسر جوانی به قیمت یک میلیون تومان فروخته است که در این مرحله تیم پلیسی پیروز به دستگیری مالخر موتور های سرقتی شدند.

مصاحبه با بارتز

بله، سابقه شرارت و سرقت دارم.

پنج ماه قبل از زندان آزاد شدم.

اشتباه کردم.

بی پولی و بیکاری و، چون اعتیاد داشتم پول لازم بودم.

در کار کامپیوتر بودم، اما به خاطر سرقت و اعتیادم بیکار شدم.

با یک جسم نوک تیز، مثل قیچی موتور ها را روشن می کردم.

وقتی از زندان آزاد شدم هیچ جایی برایم کار نبود، تا متوجه می شدند سابقه دار هستم یا روی دستم جای چاقوست هیچ شغلی به من نمی دادند به همین دلیل مجبور شدم دوباره دزدی کنم.

نه.

بله، ولی خیلی وقت است که دیگر شرارت نمی کنم.

شرارت هایم کمتر شده است.

جامعه درست نیست، وقتی ما را هیچ جایی نمی پذیرند مجبور می شویم دزدی کنیم.

زن و بچه دارم.

یک میلیون تومان.

بچه طلاق

جوان 23 ساله که موتور های سرقتی را یک میلیون تومان می خرید ادعا می نماید، چون بچه طلاق است و کسی از او حمایت نمی نماید معتاد شده و برای تامین هزینه های زندگی اش مجبور است خلاف کند.

بله، هروئین مصرف می کنم.

یک سال.

هر موتور را بین یک میلیون و 500 تا دو میلیون تومان می فروختم.

بچه طلاق هستم و کسی مرا حمایت نمی نماید.

مقصر خودم هستم، ولی وقتی خانواده ام مرا از 15 سالگی در کف خیابان رها کردند و به من اهمیت نمی دادند بهتر از این نمی شدم.

اگر خانواده ام مرا رها نمی کردند هیچ وقت کارم به این جا نمی کشید.

پزشک قلابی

چندی قبل ماموران پلیس تهران از فعالیت یک پزشک قلابی در میدان انقلاب تهران آگاه شدند. ماموران با تحقیقات پلیسی پی بردند که این پزشک که در همه زمینه های درمانی فعالیت دارد با مدرک جعلی، خود را به عنوان پزشک معرفی نموده است و با دریافت پول اقدام به نسخه نویسی و درمان می نماید.

در ادامه تجسس ها تعیین شد که چهار خانواده به عنوان اولیای دم از این پزشک قلابی که باعث مرگ اعضای خانواده هایشان شده در دادسرای جرایم پزشکی تهران شکایت کردند.

به این ترتیب ماموران با جمع آوری مدارک و شواهد پلیسی در عملیاتی غافلگیرانه با حضور در مطب این پزشک پیروز به دستگیری وی شدند.

ماموران در ادامه تحقیقات پی بردند که این مرد 55 ساله در زمینه ارائه مدارک جعلی نیز فعالیت دارد.

مصاحبه با متهم

این مرد که به آرامی صحبت می نماید ادعا دارد که یک پزشک است و مدارک تحصیلی اش را نیز در خارج از کشور گرفته و دکترای تغذیه دارد.

بی گناهم. دوست داشتند دستگیرم کردند.

نه، من مدارک تحصیلی دارم و دروغ می گویند که پزشک قلابی هستم.

باید وزارت خارجه تایید کند و بعد مورد تایید وزارت بهداشت قرار می گیرد.

نه، من در خارج از کشور درس خواندم.

دکترای تغذیه دارم.

مدارکش موجود است خودتان بخوانید.

نه، من آموزش می دادم و بعد از 72 ساعت کلاس به آن ها مدرک می دادم.

خوب آموزش دیده بودند و خودم برایشان مدرک می زدم.

من پزشک هستم و وسایل کارم است.

وقتی می توانم برای درمان خودم استفاده کنم برای دیگران هم می توانم استفاده کنم. دانش دارم که می توانم بیماران را درمان کنم نیازی نیست کسی آن را تایید کند.

بله، من پزشک هستم.

راننده اخراجی اورژانس

ماموران پلیس تهران در ادامه تحقیقات پلیسی در بیمارستان ها پی بردند یک مرد جوان با پوشیدن لباس اورژانس در بیمارستان امام خمینی (ره) تهران دست به کلاهبرداری از همراهان بیماران می زند. به این ترتیب ماموران وارد عمل شدند و در آنالیز های ابتدایی تعیین شد که پسر جوان با پوشش نیرو های اورژانس از همراهان بیماران به بهانه تهیه تجهیزات پزشکی با قیمت های پایین تر پول گرفته و سپس ناپدید شده است.

همین کافی بود تا ماموران در کمین این مرد شیاد بنشینند و با توجه به تصویر متهم در دوربین های مداربسته وقتی این جوان پای در بیمارستان گذاشت از سوی ماموران دستگیر شد.

در بازپرسی از متهم تعیین شد که وی در گذشته راننده خودروی اورژانس خصوصی بوده که به دلیل بدرفتاری هایش از کار بیکار شده که در همین خصوص این جوان دست به درگیری با همکارانش زده و پس از شکایت به زندان رفته و بعد از آزادی با پوشیدن لباس اورژانس اقدام به کلاهبرداری نموده است. بنا بر این گزارش، متهمان برای تحقیقات بیشتر و شناسایی دیگر جرایم احتمالی و طعمه هایشان در اختیار ماموران پلیس تهران نهاده شده اند.

بزهکاری زیر سایه تنهایی

دکتر قربانعلی ابراهیمی / جامعه شناس و استاد دانشگاه

بچه ها هنگام طلاق والدین، قربانیان اصلی به شمار می روند و جدایی پدر و مادر ممکن است آینده شان را با ابهاماتی روبه رو کند و خود را فرزند طلاق بنامند.

مسائل روانی و اجتماعی گسترده ای گریبانگیر این فرزندان بعد از فروپاشی خانواده خواهد شد. اغلب این فرزندان به دلیل افت تحصیلی، پرخاشگری و عزت نفس پایین زود عصبانی می شوند و روابط بین فردی شان ضعیف است.

این فرزندان ضعف در تعاملات اجتماعی دارند به همین دلیل نمی توانند در محیط های اجتماعی روابط مناسبی با دیگران داشته باشند و به علت پرخاشگری و خشمی که در خود نهفته اند زود از کوره در می روند و ممکن است دست به جرایمی بزنند که تاوان سنگینی برای شان داشته باشد.

پدیده طلاق اغلب عزت نفس این افراد را کم می نماید و به خاطر اشتباهی که از والدین آن ها سر زده است دچار مسائل برون سازی و درون سازی شده می شوند. مسائل برون سازی شده باعث می گردد که این افراد به اختلال کم توجهی مبتلا شوند و به دلیل خشم های آنی و ناگهانی که دارند کنترل رفتار نداشته باشند و در جامعه مرتکب هر جرمی شوند.

از جمله مسائل درون سازی شده فرزندان طلاق می توان به اضطراب، افسردگی و ناامید بودن از آینده اشاره نمود. این افراد مدام احساس شرمساری می نمایند و خود را مقصر در طلاق والدین می دانند تنش هایی که این افراد در طول زندگی تجربه می نمایند استرس زا بوده و همین موضوع موجب می گردد که به دلیل نداشتن یک خانواده منسجم بدهکار شوند چنان چه والدین قصد جدایی دارند توصیه می گردد فرزندان از فضای جنجالی روابط بین والدین دور بمانند و دخالتی در درگیری های میان پدر و مادر نداشته باشند تا بتوان به آینده آن ها امیدوار بود اگر فرزند با پدر یا با مادرش زندگی می نماید و در اصل زندگی تک والدی دارند توصیه می گردد بعد از طلاق والدین مشاوره روان شناسی برایشان در نظر گرفته گردد. اگر فرزند دختر است برای جلوگیری از انزوا گزینی و افسردگی باید تحت نظر مشاوران باشد تا بپذیرد که از این به بعد در خانواده ای زندگی می نماید که تک والد است.

اگر فرزند پسر است رفتار های پرخاشگرانه او را تهدید می نماید که با توجه به گروه سنی فرزند می توان مشاوره مناسبی برای او در نظر گرفت. والدین برای پیشگیری از بزهکاری فرزندان طلاق مسئولیت سنگینی به عهده دارند، زیرا این فرزندان کاملاً بی اعتماد بوده و در نخستین گام باید اعتماد در آن ها شکل بگیرد. استقلال فردی از دیگر مواردی است که این فرزندان از سن کم باید بتوانند مسئولیت های فردی خود را به عهده بگیرند تا استقلال در آن ها شکل پیدا کند. هویت فردی مقوله مهمی است که والدین هنگام جدایی باید برای آن برنامه ریزی داشته باشند.

منبع: روزنامه خراسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 15 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 425

به "اظهارات عجیب بارتز شرور سرشناس پایتخت و یک پزشک قلابی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارات عجیب بارتز شرور سرشناس پایتخت و یک پزشک قلابی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید